Książę Walii i księżna Kornwalii uczestniczyli w The Prince's Countryside Fund Raceday / Królowa na spotkaniu z Premierem.

www.zimbio.com

Wczoraj książę Walii i księżna Kornwalii uczestniczyli w The Prince's Countryside Fund Raceday - imprezę, która została sfinansowana przez Fundację Księcia Karola podnieść świadomość Brytyjczykom wartość wełny. Najciekawszym momentem był wyścig owiec, które ubrane w kolorowe ubranka z przyczepionymi maskotkami przeskakiwały przez płotki wywołując falę śmiechu wśród publiczności :)

www.zimbio.com

Oprócz stanowisk promujących rolnictwo i ochronę środowiska, książę z żoną kibicował także dżokejom podczas wyścigów konnych, które oglądali z królewskiej loży.

* * * * *
www.hellomagazine.com

Dziś Królowa w Pałacu Buckingham spotkała się z Premierem Wielkiej Brytanii (David Cameron) aby oficjalnie dać zgodę na rozwiązanie Parlamentu przed wyborami, które odbędą się 7 maja. Rozwiązanie takie oznacza koniec pięcioletniej koalicji konserwatystów i liberalnych demokratów, a także oficjalnie rozpoczyna kampanię wyborczą. 27 maja monarchini oficjalnie otworzy Państwowy Parlament, gdzie przedstawi politykę swojego nowego rządu.

* Zapraszam do głosowania w ankiecie (u góry, po prawej stronie bloga) na temat nowych tematycznych notek. Proszę o propozycję w komentarzach jeśli macie inne pomysły :)

8 komentarzy

 1. Żenujące te wyścigi owiec, męczarnia dla zwierząt by głupi Karol mógł się śmiać... żenada... u on na to pozwolił...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przecież to wszystko dla zabawy ;)
   swoją drogą chciałam właśnie wprowadzić serię notek na temat królewskich rezydencji i widzę, że też masz taki plan ;)

   Usuń
  2. Zawsze mozecie sie podzielic i pomoc sobie nawzajem

   Usuń
  3. Ja mam wiele pomysłów na notki, ale brak czasu powoduje, że nie opublikuję ich i nie napiszę jeśli nie będą w 100% po ,,mojemu dopracowane" ;)
   Stąd też pomysł na ankietę abym wiedziała co Was najbardziej interesuje :)
   Jeśli chcesz to możemy się tematem podzielić albo całkowicie Ci go oddam :))

   Usuń
  4. nie chciałabym ci zabierać całkowicie tego tematu, bo pewnie ty pisałabyś o rezydencjach różnych członków rodziny, a ja ograniczyłabym się tylko do tych, które należą lub w których przebywa Elżbieta :) także jeżeli miałabyś ochotę, to mogłybyśmy się podzielić jakoś :)

   Usuń
 2. -wszystkie dziewczyny księcia harrego (z którymi był związany oraz z którymi był rzekomo związany{plotki})
  - biżuterie królewskie
  - o fundacjach (patronatach)
  hrabiny sophie
  królowej Elżbiety
  księżniczki anny
  oraz innych członków rodzin królewskiej (dalszych np. książe kentu)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałam o patronatach, ciekawe masz pomysły, dlatego je zapisałam i będę pamiętać za co dziękuję :))

   Usuń