Ciekawostki: Księżna Kornwalii.

Camilla z siostrą / www.dailymail.co.uk

 Rodzice:

Księżna Kornwalii - Camilla Rosemary Shand urodziła się 17 lipca 1947 roku w King College London Hospital jako córka majora Bruce Middleton Hope Shand (zmarł w 2006 roku) i jego żony Hon Rosalind Maud Shand (panieńskie - Cubitt, zmarła w 1994 roku). 
Jej prababcia od strony matki - Alice Keppel była kochanką króla Edwarda VII od 1898 roku do 1910 roku.

Rodzice księżnej w dniu ślubu/ www.pinterest.com

Camilla z matką / www.pinterest.com

Rodzeństwo:

Camilla ma młodszą siostrę Annabel Elliot, która z zawodu jest projektantką wnętrz. Od 30 lat prowadzi swój własny biznes, w tym sklep z antykami. Zaprojektowała wszystkie prywatne apartamenty pary książęcej. W rankingu Daily Telegraph w 2014 roku została uznana jako jedna z najbardziej wpływowych kobiet (projektantów) w Wielkiej Brytanii. Prywatnie żona Simona Elliota, a także mama 3 dzieci: Bena, Alice i Catherine.


www.pinterest.com

Camilla miała także młodszego brata - Marka Shand'a, który zmarł w 2014 roku w wyniku nagłego wypadku. Mark był brytyjskim pisarzem podróżniczym, który napisał kilka książek, a dla telewizji BBC nakręcił dokumenty przyrodnicze dotyczące słoni azjatyckich. W 2002 roku założył fundację ,,Elephant Family", którą obecnie wspierają i promują członkowie Rodziny Królewskiej.
Prywatnie były mąż Clio Goldsmith (rozwiedli się w 2010 roku) z którą miał córkę Ayeshę.


Z bratem / www.pinterest.com

Ślub:

W latach 60-tych poznała swojego pierwszego męża, oficera Andrew Parker'a Bowles'a. Ich ślub odbył się 4 lipca 1973 roku w Londynie, na którym była obecna Królowa Matka, księżniczka Anna oraz księżniczka Małgorzata. Rozwiedli się w 1995 roku.
 
www.pinterest.com
www.pinterest.com

Dzieci:

Para doczekała się 2 dzieci: Thomasa (urodzony w 1974 roku) oraz Laury (urodzona w 1978 roku).

www.dailymail.co.uk

Thomas Henry jest chrześniakiem księcia Karola. W 2005 roku ożenił się z Sarą Buys z którą ma córkę Lolę Rosalind (urodzona w 2007 roku) oraz syna Freddy'iego (urodzony w 2010 roku). Obecnie jest dziennikarzem Daily Mail, gdzie pisze artykuły kulinarne.

Thomas w dniu ślubu / www.dailymail.co.uk

Sara z córeczką / www.gettyimages.com

Laura Rose wyszła za mąż za Harry'ego Lopes'a w 2006 roku. Para doczekała się 3 dzieci: Eliza (urodzona w 2008 roku), a rok później bliźniaków: Gus i Luis. Eliza była małą druhenką na ślubie księcia Williama z Catherine Middleton.

www.gettyimages.com
Luiza z braćmi, babcią i ,,dziadkiem" :) / www.dailymail.co.uk

Dalszą historię księżnej już znacie. Mam nadzieję, że trochę historii i ciekawostek o Camilli Wam się spodobało, ponieważ w propozycjach chcieliście więcej informacji (m.in. o rodzeństwie i dzieciach). Następnym razem mam zamiar opispodobnie hrabinę Wessex :)

10 komentarzy

 1. Nie wiedziałam o bliźniakach Laury.Bardzo dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 2. zastanawiam się, co Camilla miała wpięte we włosy w dniu swojego ślubu, bo zauważyłam, że jej córka też to nosiła, wygląda jakby była to tiara.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To rodzinna the Cubbit-Shand tiara, którą nosiła także babcia (od strony matki) Camilli :)

   Usuń
 3. Hej masz może Aska?

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie jakby pojawił się podobny post, tylko o rodzinie Królowej Matki. Kilka słów o Margaret Rhodes lub Lady Elizabeth Anson. Jak są spokrewnieni z królową Elżbietą. Jak myślisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze. Pozbieram ,,co się da" i opiszę :)

   Usuń
  2. Czy Camilla jest spokrewniona z Kate Middleton-napisałaś ze ojciec sie tak nazywal

   Usuń
  3. Owszem miał takie nazwisko, ale o pokrewieństwie z Catherine nie znalazłam nigdzie informacji. Middleton jest dość popularne w Anglii.

   Usuń
 5. Goldsmith też takie same jak panieńskie u matki Kate. Bowes nazwisko Królowej Matki też podobne .Bowels
  Jak u nas Kowalski
  albo od wielu lat rodzina królewska żyje w otoczeniu konkretny rodzin

  OdpowiedzUsuń