Ostatnie wyjścia BRK.

www.dailymail.co.uk

Wczoraj królowa Elżbieta II uczestniczyła w inwestyturze w Pałacu Holyroodhouse, by następnie przyjąć na prywatnej audiencji Przewodniczącego Walnego Parlamentu Szkockiego -Kena Mcintosh'a. Po południu monarchini wraz z mężem, księżniczką Anną i hrabią Wessex przyjęła 8 000 gości na Garden Party.

www.twitter.com

www.twitter.com

www.dailymail.co.uk

Królowa i książę Filip odwiedzili dzisiaj miejscowość Dundee. Swoje wizyty rozpoczęli od otwarcia fabryki Michelin (produkcja opon), a następnie odwiedzili Apprenticeship Training School i Dundee’s Waterfront to Slessor Gardens, gdzie oglądnęli m.in. pokaz karate.
Kolejnym punktem wizyt było Leverhulme Research Centre na Uniwersytecie Dundee. Para królewska odwiedziła także laboratorium kryminalistyczne (część ośrodka anatomii i identyfikacji ludzkiej), gdzie mogli zobaczyć jak wygląda rekonstrukcja twarzy czy odcisków palców.

* * * * *
www.royal.uk

Para książęca swój II dzień w Walii rozpoczęła od miejscowości Aberdaron, gdzie zwiedzili Kościół, lokalną piekarnię i zobaczyli 200-letni most. Następnie pojawili się w warsztacie Trefor Owans, który słynie z tworzenia drewniaków i odzieży roboczej, a także odwiedzili miejscową lodziarnię, w której Camilla z przyjemnością zamówiła jedną gałkę lodów dla siebie :) 

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Książę Walii odwiedził także Bangor University, gdzie spotkał się z personelem i studentami na pokładzie statku badawczego uczelni.

* * * * *

www.twitter.com

Książę Harry odwiedził dzisiaj Cast North West, który został utworzony w 2006 roku aby zapewnić miejsce, gdzie będzie można wykorzystać wędkowanie jako narzędzie w celu zwiększenia szans na zatrudnienie i edukację młodych ludzi. Harry spróbował swoich sił i udało mu się złowić małą rybę :)

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Następnie odwiedził organizację Blair Project, gdzie dołączył do dzieci w wieku szkolnym, które ścigały się na gokartach, zaprojektowanych z wykorzystaniem technologii druku 3D. Organizacja ta tworzy projekty sportów motorowych, które mają na celu zachęcić młodych ludzi do kontynuowania kariery w nauce, technologii, inżynierii i technologiach cyfrowych. Ostatnią wizytą tego dnia było centrum młodzieżowe Wigan, które zapewnia zdobywanie nowych umiejętności od piłki nożnej po muzykę.

W sobotę Harry brał udział w wyścigu żeglarskim na pokładzie statku Invictus! Książę był jednym z 16 000 zawodników, którzy brali udział w zawodach wokół wyspy (Isle of Wight).

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Księżna Cambridge uczestniczyła po południu w ceremonii wręczenia nagrody (Muzeum Art Fund of the Year 2016) w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

8 komentarzy

 1. Uwielbiam angielskich mężczyzn we frakach i cylindrach na głowie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow. Harry pracuje conajemniej za 3 ;) Niech się inni wstydzą młodzi royalsi.

  OdpowiedzUsuń
 3. O, aż sama mam ochotę na loda :D Karola nie poczęstowała? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zauważyłem,że w tym roku na Wimbledonie pojawiło się mniej członków BRK. Czy też to zauważyłaś? Chyba tylko księżna Michael z Kentu, książę Kentu i Hrabina St Andrews byli obecni. Trochę mało ... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pominąłeś Camillę ;)
   Cóż, Wimbledon się jeszcze nie skończył, mogą nas jeszcze czymś zaskoczyć :) Ale faktycznie, w tym roku chyba ich jakoś mniej...

   Usuń
  2. dzisiaj podobno ma być Kate, więc może i ktoś do niej dołączy z rk ;)

   Usuń
 5. Te opony za Królową wyglądają co najmniej dziwnie :D

  OdpowiedzUsuń