Ostatnie wydarzenia.

www.dailymail.co.uk

Królowa rozpoczęła oficjalnie swoje wakacje. Jak co roku monarchini wraz z mężem będzie przebywać w Balmoral w Szkocji. W poniedziałek, na terenie zamku Aberdeenshire Elżbieta II została przywitana przez 2 batalion Royal Regiment of Scotland. Monarchini dokonała inspekcji wojska oraz ,,przywitała się" z kucem Cruachan IV.


 * * * * *
www.twitter.com

W czwartek książę Karol i księżna Camilla oglądali szkockie Ballater Highland Games, które od 1854 roku odbywają się zawsze w drugi czwartek sierpnia. Dudy, kilt, taniec i lekkoatletyka to jedne z wielu konkurenci, które przyciągają co roku tłumy kibiców z całego świata.

 * * * * *
www.dailymail.co.uk

Księżniczka Anna wręczała medale zwycięskim drużynom rugby podczas IO w Rio. I miejsce zajęła drużyna z Fidżi, której gracze klękali i trzy razy klaskali aby wyrazić w ten sposób szacunek dla księżniczki.


* * * * *
www.nyasatimes.com

Książę Harry spotkał się z Prezydentem Malawi (Peter Mutharika) aby omówić sposoby ochrony zwierząt, a zwłaszcza słoni, którym grozi wyginięcie. 500 słoni ma zostać przeniesionych z Parku Narodowego Liwonde do Nkhotakota Game Reserve aby zapobiec kłusownictwu.

6 komentarzy

 1. Klękanie rozumiem, ale klaskanie? I to jeszcze 3 razy? Czy można prosić o wytłumaczenie? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ten sposób oddali szacunek księżniczce. Nie znam szczegółów ani tradycji mieszkańców Fidżi, ale widocznie to u nich normalne :)

   Usuń
 2. Czy to prawda że palac Kensington nie napisał o wyjściu Harry'ego, a jak Will odbył podobne wyjscie w marcu,to od razu to napisali?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziewczyny na blogu o Harry'm to napisały dokładnie i tak, niestety to prawda :/

   Usuń
  2. Nie wiem co oni chcą przez to osiągnąć, przecież każdy wie kto pracuje i angażuje się bardziej. Trochę żałosne z ich strony. Ale myślę,że Harry`emu to różnicy nie robi. :)

   Usuń
 3. chciałabym kiedyś obejrzeć Highland Games, na żywo musi to robić ogromne wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń