Książę William podczas Tusk Time for Change + więcej.

 
Książę William jako patron Tusk wygłosił dzisiaj przemówienie podczas spotkania Tusk Time for Change w którym mówił o zwalczaniu nielegalnego handlu zwierząt.

,,Kiedy się urodziłem, w Afryce było milion słoni. Moja córka Charlotte urodziła się w zeszłym roku, a obecnie mamy ich tylko 350 000. Przy tym tempie kłusownictwa, kiedy będzie miała 25 lat, na wolności może już nie być żadnego. 
Dzisiaj jest światowy dzień nosorożca. Ze względu na ogromny popyt jego rogów codziennie giną 3 osobniki.

Mamy szansę powiedzieć, że kość słoniowa jest symbolem zniszczenia, a nie luksusu, którą ktoś musi kupić czy sprzedać. Mamy szansę powiedzieć, że róg nosorożca nie leczy niczego i nie potrzebuje legalnego rynku. To jest okazja aby wysłać jednoznaczny sygnał dla świata, że niedopuszczalne jest sprzedawanie i kupowanie kości słoniowych, rogów nosorożca lub innych nielegalnych produktów przyrody".
Przy okazji oficjalnie potwierdzono, że książę w listopadzie będzie w Wietnamie! W Hanoi William weźmie udział w konferencji na temat walki z nielegalnym handlem dzikimi zwierzętami.
Bardzo się cieszę, że książę i jego brat Harry wykorzystują swój ,,status" i nagłaśniają takie sprawy, ponieważ patrząc na to co się dzieje, to nie wyobrażam sobie aby za 20 lat miało nie być w Afryce żadnego słonia lub nosorożca! To straszne, że ludzie w takim tempie je zabijają, a inni chcą to kupować...

 * * * * *

11 października księżna Cambridge odbędzie samodzielną podróż do Holandii, gdzie spotka się m.in. z królem Willem Alexandrem :)


* * * * *
www.twitter.com

Księżniczka Anna wraca do obowiązków królewskich. Wczoraj odwiedziła Bunn Fertiliser Limited w Norfolk, którzy świętują właśnie swoją 200 rocznicę istnienia. Firma ta zajmuje się produkcją nawozów dla rolników.

* * * * *
www.twitter.com

Księżniczka Alexandra otworzyła dzisiaj nową część szpitala Victoria w Londynie. Na miejscu rozmawiała z personelem i wpisała się do księgi gości.

Brak komentarzy