Royal Tour księcia Karola i Camilli - cz.II + więcej.

www.zimbio.com

Wtorek i środę para książęca spędziła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie odwiedzili International Humanitarian City w którym znajdują się magazyny użytkowane przez wiele organizacji humanitarnych. W towarzystwie księżniczki Hay'i Bint Al Hussein spotkali się z pracownikami fundacji, które pomagają ludziom dotkniętym przemocą i biedą.
Następnie księżna spotkała się z pacjentami i personelem szpitala Al Jalila w Dubaju, gdzie otrzymała mnóstwo ciepła i kartek od dzieci. Kolejnym punktem wizyty była fundacja dla kobiet i dzieci, która wspiera je przed przemocą domową i pomaga rodzinom wzmocnić więzi. Camilla zwiedziła tam pokoje do pielęgnacji i rehabilitacji, sale do terapii oraz call center.
W tym samym czasie książę Karol odwiedził Expo2020, którego celem jest dzielić innowacje, promować postępy i wspierać współpracę międzynarodową. W Sharjah oglądał wystawę na temat praktyk w dziedzinie dziedzictwa kulturowego (konserwacja, restaurowanie itp.) oraz odwiedził biura Międzynarodowego Ośrodka Studiów nad Ochroną Dóbr Kultury.


www.zimbio.com
www.zimbio.com

Wczoraj odwiedzili Stare Muzeum Poczty w Manamie - stolicy Bahrajnu. Tam zobaczyli kolekcję rzadkich znaczków oraz pokazano im powiększoną wersję dwóch nowych, które zostały zaprojektowane dla uczczenia 200 rocznicy relacji pomiędzy Wielką Brytanią, a Bahrajnem. Następnie zwiedzili Manama Old Souq - stary bazar, gdzie znajduje się dużo sklepów oraz kilka miejsc kultu religijnego. Kolejnym miejscem była świątynia Krishna, gdzie dowiedzieli się o historii hinduskiej społeczności oraz otrzymali girlandy podczas spotkania z kapłanami.
Księżna odwiedziła także brytyjską szkołę Świętego Krzysztofa, która ma obecnie 2200 uczniów. Potem udała się na spotkanie Najwyższej Rady dla kobiet, gdzie towarzyszyła jej przewodnicząca rady - księżniczka Sabeeka Bintt Ibrahim Al-Chalifa.

Książę Walii uczestniczył w prywatnej audiencji u księcia Khalifa bin Salman bin Hamad Al Khalifa, premierem Bahrajnu, przed przystąpieniem do dyskusji przy okrągłym stole na temat młodych liderów, edukacji i aktywności obywatelskiej. Po spotkaniu udał się do ośrodka kultury, gdzie oglądał tradycyjne i geometryczne warsztaty plastyczne ze studentami Uniwersytety w Bahrajnie. Następnie odwiedził Royal Navy Support Base, gdzie otworzył nowy blok HMS Jufair. Wieczorem para książęca uczestniczyła w wystawie z okazji 200 rocznicy znajomości pomiędzy UK, a Bahrajnem.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Książę Walii i księżna Kornwalii spędzili dzisiaj ostatni dzień w Bahrajnie. Rano, książę Karol wziął udział w Dniu Służby Pamięci i spotkał się z przedstawicielami wojsk i weteranami Wielkiej Brytanii, a pod pomnikiem wojennym złożył wieniec. Następnie odwiedził Tubli Bay - projekt rewitalizacji lasu, gdzie zasadził ziarno namorzyny.
Książę odwiedził również Southern New Town - nową wspólnotę mieszkaniową budowaną w Bahrajnie przy współpracy z fundacją księcia (The Prince’s Foundation for Building Community).

Księżna Camilla pojawiła się w Dar Al Aman - schronieniu dla kobiet, które doznały przemocy w domu. Przemoc to dość bliski temat dla księżnej, która bardzo aktywnie uczestniczy w niesieniu pomocy takim kobietom w UK jak i poza granicami kraju.
Camilla udała się także do Narodowego Teatru, gdzie miała okazję oglądnąć próbę Baletu Bolshoi, który swoją siedzibę ma w Moskwie, a w Bahrajnie został założony w 1776 roku.

Po południa para książęca została pożegnana na lotnisku i odleciała z powrotem do Londynu.

* * * * *
www.zimbio.com

Książę Harry uczestniczył dzisiaj w ceremonii w National Memorial Arboretum, gdzie złożył hołd wszystkim poległym żołnierzom podczas I wojny światowej.
O jego dziewczynie, która właśnie przebywa w Londynie i mieszka u księcia napiszę w niedzielę :)

5 komentarzy

 1. Dla Karola i Camilli musiała to być bardzo ciekawa podróż :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Camilla znowu pieknie wyglada

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli zapowiada się poważny związek. Harry też wydaje się bardziej uśmiechnięty i zrelaksowany :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Camilla co raz to bardziej mnie zachwyca i do siebie przekonuje. Wyglądała naprawdę pięknie podczas Royal Tour. Co do związku Harry'ego - to musi być coś poważnego, a dla mnie wieść o ich związku to najlepsza usłyszana w tym miesiącu wiadomość. Meghan to jedna z moich ulubionych aktorek, uwielbiam ją.

  OdpowiedzUsuń
 5. Camilla pięknie wypełnia swoje obowiązki i odnalazała się w roli.Nie tylko towarzyszy mężowi,lecz także znalazła zainteresowania,którym się oddaje jak ortopedia,literatura i czytelnictwo czy nawet psy:)Coraz bardziej ją lubię i naprawdę uważam,że powinna zostać królową.

  OdpowiedzUsuń