Jaką tiarę może wybrać księżniczka Eugenie na swój ślub?

The York Tiara / www.pinterest.com

Tiarę, którą najprawdopodobniej wybierze Eugenie na swój ślub to rodzinna York tiara, którą księżna Yorku (mama księżniczki) dostała od królowej w prezencie ślubnym w 1986 roku. Wykonana przez jubilerów z Mayfair Garrard & Co. składa się ze skomplikowanych, diamentowych liści i oprawek osadzonych w platynie. Do tiary Sarah dostała także bransoletkę, kolczyki i naszyjnik. Księżna bardzo często zakładała ją podczas oficjalnych bankietów i zagranicznych podróży.

www.pinterest.com
www.pinterest.com
Embed from Getty Images


Jako córka księżnej, jestem prawie pewna, że Eugenie wybierze tą tiarę w dniu swojego ślubu. Oczywiście będzie mogła wybrać inną (która należy do kolekcji królowej Elżbiety II), ale przeważnie na takie okazje wybierane są tiary należące do najbliższej rodziny.

Poniżej propozycje innych tiar, które mogą być brane pod uwagę:

The Teck Crescent Tiara

www.pinterest.com

Tiara ta składa się z 3 dzikich róż, oddzielonymi półkolistymi kształtami, które wyglądają jak księżyce. Po raz pierwszy w Rodzinie Królewskiej pojawiła się dzięki księżnej Teck (Mary Adelaide), która modyfikowała tiarę wielokrotnie. Ostatni raz widziana w niej była księżna Kornwalii, a wcześniej również Królowa Matka.

Strathmore Rose Tiara:

www.pinterest.com
www.pinterest.com

Dawno niewidziana tiara, którą nosiła często Królowa Matka. Dostała ją w prezencie od rodziców z okazji ślubu z księciem Yorku (później królem Jerzym VI). 

The Queen Mother's Cartier Bandeau:

www.pinterest.com
www.pinterest.com

Tiara składa się z trzech bransoletek osadzonych na ramie, które Królowa Matka dostała w prezencie od swojego męża, razem z bransoletką ze szmaragdami, drugą z szafirami, a trzecią z rubinami. Obecnie nie widziano nikogo kto ubrałby ponownie tą tiarę, ale królowa Elżbieta II nosiła często oddzielne bransoletki.

Queen Mary's Fringe Tiara:
www.hellomagazine.com

Tiara ta należała do królowej Marii, którą królowa Elżbieta II ubrała w dniu swojego ślubu, a potem także księżniczka Anna. Jest to chyba najbardziej znana tiara w Rodzinie Królewskiej.

Oczywiście tiar jest o wiele więcej, ale część z nich jest wypożyczona ,,na dłużej" innym członkiniom Rodziny Królewskiej, które ubierają je od wielu lat (np. księżna Kentu, księżna Gloucester czy księżniczka Anna) i istnieje bardzo mało prawdopodobieństwo, że Eugenie kiedykolwiek je założy. 
Która Wam się podoba?

7 komentarzy

 1. Zgadzam się,że prawdopodobnie będzie to tiara Sarah,choć ciekawsze byłaby Teck Crescent,Bracalet Cartiera czy Strathmore Rose.Te są piękniejsze,ale na ślub myślę,że Eugenie wybierze skromniejszą,rodzinną tiarę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie się York Tiara bardzo podoba chciałabym zobaczyć Eugenie w tej tiarze w dniu ślubu

  OdpowiedzUsuń
 3. York Tiara jest bardzo ładna i zgadzam się, że Eugenie pewnie tę wybierze na ślub, choć osobiście też chciałabym zobaczyć jakąś dawno niewidzianą, zapomnianą tiarę

  OdpowiedzUsuń
 4. Strathmore Rose Tiara jest prześliczna , szkoda że nie noszona

  OdpowiedzUsuń
 5. York Tiara nie podoba mi się wyjątkowo. Tak samo jak ślubna tiara Sophie Rhys-Jones. Odstająca górna część tam przeszkadza. Ale Eugenie na pewno wybierze ją na swój ślub

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się, że pewnie wybierze York Tiarę, ale Strathmore Rose Tiara jest przecudna i dawno nie widziana :) Mimo wszystko liczę na Strathmore Rose Tiarę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podobają mi się 3 pierwsze, ale chciałabym by wybrała Strathmore Rose Tiara.

  OdpowiedzUsuń