Aktualizacja: Zara Tindall urodziła córeczkę + ostatnie wydarzenia.

www.mirror.co.uk

18 czerwca Zara Tindall i Mike Tindall powitali na świecie swoją drugą córeczkę, którą nazwali Lena Elizabeth! Długo wyczekiwana siostra Mii ważyła aż 4 kg, co skomentował sam Mike mówiąc, że jej przyjście na świat było trudne, a Zara w trakcie porodu prawie urwała mu głowę. Nie ma się co dziwić, skoro Lena to obecnie najcięższe dziecko jakie przyszło na świat w Rodzinie Królewskiej :)

Embed from Getty Images
 
Embed from Getty Images

Zaledwie 12 dni po porodzie Zara postanowiła towarzyszyć mężowi podczas Celebrity Cup charity golf tournament w Newport Celtic Manor Resort razem z córeczką Mią, która korzystała ze słonecznej pogody i z radością przyglądała się wszystkiemu.

* * * * *
Embed from Getty Images

W czerwcu, jak co roku odbyły się wyścigi konne Royal Ascot, gdzie nie mogło zabraknąć królowej Elżbiety II. Przez kilka dni razem z nią uczestniczyli: książę i księżna Sussex, książę Karol i księżna Camilla, książę i księżna Yorku, księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenie.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
  
oraz księżniczka Anna, hrabia i hrabina Wessex, księżniczka Alexandra, Peter i Autumn Philips, lady Sarah Chatto z mężem i synem:

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images  
Embed from Getty Images

* * * * *
Embed from Getty Images

24 czerwca królowa wraz z mężem uczestniczyła w The OUT-SOURCING Inc Royal Windsor Cup.

* * * * *
www.twitter.com

Księżna Kentu udzieliła wywiadu dla BBC News, w którym mówiła o swoich doświadczeniach z Wimbledonu, którego patronką była wiele lat. Księżna wspominała m.in jak wspaniale było być podczas turnieju, wręczać nagrodę oraz dużym stresie, który jej wtedy towarzyszył. Nie zapomniała także o słynnej sytuacji, kiedy przytuliła płaczącą tenisistkę Janę Novotną w 1993 roku, która przegrała finał. 

 
 
www.dailymail.co.uk

Lady Amelia Windsor (wnuczka księżnej Kentu) uczestniczyła dzisiaj w pokazie Dior'a w Paryżu podczas Haute Couture.

* * * * *

Chrzest księcia Louisa odbędzie się 9 lipca 2018r. (poniedziałek) w królewskiej kaplicy w St. James Palace w Londynie.

* * * * * 
Nie będę opisywać podróży zagranicznej Williama do Jordanii i Izraela aby się nie powtarzać. Postanowiłam napisać tylko o ważniejszych wydarzeniach z ostatnich 3 tygodni, które dotyczyły innych członków rodziny królewskiej. 

Ja już po przeprowadzce do Polski, w związku z czym miałam mnóstwo rzeczy na głowie i załatwień, dlatego na blogu była taka długa cisza. Powoli wszystko ,,pchamy" do przodu, a ja w końcu miałam czas otworzyć laptopa i napisać posta :)

10 komentarzy

 1. myślisz że ten wywiad Księżnej Kentu to oznaka, że odda patronat nad turniejem?
  takie wywiady to rzadkość, wiec może coś w tym jest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księżna już od 4 lat nie pełni oficjalnych obowiązków królewskich z powodów zdrowotnych, dlatego też nie widzimy jej podczas Wimbledonu. Poza tym księżna Cambridge stała się niedawno patronką Wimbledonu, ale książę Kentu nadal jest jego ,,prezydentem" :)

   Usuń
 2. powodzenia i dalszych sukcesów w życiu i na blogu

  OdpowiedzUsuń
 3. Zara ogromnie się męczyła,ale pewnie najważniejsze jest dla nich,że teraz Lena jest zdrowa i bardzo silna: )
  Pięknie prezentuje się Amelia w prostej sukience.

  OdpowiedzUsuń
 4. Agnieszko mogę wiedzieć jaki zawód wykonujesz? I jak ze znalezieniem pracy w Polsce po przenosinach? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z zawodu jestem dziennikarką ;) To były jedyne studia jakie mnie interesowały i mimo, że nie pracuję w zawodzie (jeszcze :D) to niczego nie żałuję.
   Na razie mam dużo rzeczy na głowie po powrocie i jeszcze nawet nie szukałam jakoś specjalnie pracy. Wszystko w swoim czasie ;)

   Usuń
  2. Dziękuje za odpowiedz. A mogę wiedzieć jaki zawód wykonywałaś w Anglii :)?

   Usuń
 5. Słyszałaś,że księżna Kentu wróciła do nauczania muzyki na pół etatu w szkole, w której uczą się dzieci,które mieszkały w Grenfell Tower?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie wiedziałam :) Fajnie, że zdecydowała się wrócić.

   Usuń