Sukienka księżniczki Małgorzaty na wystawie ,,Christian Dior: Designer of Dreams" w V&A Museum w Londynie.

www.dailymail.co.uk

29 stycznia w Victoria&Albert muzeum w Londynie odbyło się oficjalne otwarcie nowej wystawy ,,Christian Dior: Designer of Dreams", gdzie można zobaczyć wiele ubrań projektu Diora. Na wystawie znajduje się także piękna sukienka księżniczki Małgorzaty, którą miała  na sobie podczas wyjątkowych 21 urodzin w 1951 roku. Kreacja zaprojektowana dla księżniczki jest główną atrakcją sekcji ,,Dior w Wielkiej Brytanii", która ukazuje jego fascynację kulturą brytyjską. 

www.twitter.com/fidm
www.dailymail.co.uk

Biała, haftowana sukienka z cekinami i perłami została pożyczona z London Museum, która przez ostatnie lata zmieniła nieco kolor. To właśnie w niej księżniczka pozowała do oficjalnego zdjęcia, które wykonał Cecila Beaton. Sama Małgorzata kiedyś powiedziała, że to była jej najbardziej ulubiona sukienka ze wszystkich, które posiadała. Dior był pod wrażeniem stylu księżniczki i określił ją jako ,,bardzo czarującą". W 1954 i 1958 roku była honorowym  gościem na pokazach w Pałacu Blenheim, a  Małgorzata przez całe życie pozostawała wiernym klientem domu mody.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Na otwarciu wystawy pojawiła się córka księżniczki - Lady Sarah Chatto z mężem Danielem oraz syn Małgorzaty, David Armstrong-James z żoną Sereną.

2 komentarze

  1. Suknia jest oszałamiająca i nie dziwię się,że Małgorzata ją kochała,bo mogła poczuć się w niej,jak bajkowa księżniczka,skoro jej życie dalece odstawało od bajki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Suknia rzeczywiście olśniewająca, choć zupełnie nie w moim guście

    OdpowiedzUsuń