Świąteczne nabożeństwo + przemówienie Królowej.

by Kensington Royal

25 grudnia Pałac Kensington udostępnił nowe zdjęcie rodziny z Cambridge, które wykonała księżna Catherine w posiadłości w Norfolk, po pływaniu dzieci w basenie podczas wakacji :-)
Jak co roku w pierwszy dzień świąt odbywa się Msza św., w której uczestniczy Rodzina Królewska na zaproszenie królowej w Sandringham.
Wśród wszystkich zabrakło księcia i księżnej Sussex z Archie'm, ponieważ tegoroczne święta spędzają w USA i Kanadzie, razem z mamą Meghan i jej przyjaciółmi.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Księżna Kornwalii:

Embed from Getty Images
Księżniczka Eugenie i Jack Brooksbank:
Embed from Getty Images
Księżniczka Beatrice i jej narzeczony Eduardo Mapelli Mozzi:
Embed from Getty Images
Księżniczka Anna:
Embed from Getty Images
Hrabia i hrabina Wessex z dziećmi:
Embed from Getty Images
Hrabina Snowdon:
Embed from Getty Images
 
Po nabożeństwie członkowie Rodziny Królewskiej wracając do posiadłości Królowej zawsze witają się i rozmawiają z przybyłymi ludźmi, którzy czekają wzdłuż całej alejki. W tym roku po raz pierwszy książę i księżna Cambridge zabrali swoje dzieci: księcia George'a i księżniczkę Charlotte. Zwłaszcza najmłodsza księżniczka skradła serca przybyłym, ponieważ mimo skrępowania i wstydu przed podawaniem ręki obcym (co wcale mnie nie dziwi w jej wieku) uśmiechała się, odbierała kwiaty, a nawet przytuliła się do jednej z pań na wózku inwalidzkim. Co prawda niektórzy się tą sytuacją bardzo zachwycają, a ja mam kompletnie odmienne zdanie. Po pierwsze kto w jej wieku chciałby przytulać się do całkiem obcej osoby, nie mówiąc już o łamaniu podstawowej zasady bezpieczeństwa? Zdziwiłam się, że niektórzy tego nie rozumieją :)Książę Andrzej nie pojawił się razem ze wszystkimi na nabożeństwie, w związku z aferą o wykorzystywanie seksualne nieletniej dziewczyny. Całą sprawę opiszę i opublikuję na blogu w poniedziałek lub wtorek, ponieważ chcę aby post był ,,konkretny" i pokazał Wam odkąd ta sprawa ,,wyszła" i jak może się zakończyć dla księcia. Na pewno już od dawna o tym słyszeliście, ale ja chciałam zawrzeć każdą informację jaką znalazłam oraz co mówi każda ze stron.
Poniżej tegoroczne przemówienie świąteczne Królowej:

4 komentarze

 1. Pytanie, czy ktokolwiek chciałby przytulać się do kompletnie obcej osoby? Charlotte i George świetnie sobie poradzili, biorąc pod uwagę ich wiek i poziom zainteresowania. Nic dziwnego, że Kate i Wiliam wcześniej nie zabierali swoich dzieci na takie publiczne wystąpienia, bo może być to nawet niebezpieczne.
  Charlotte jest przesłodka i zachowuje się jak księżniczka. Urocze było, jak dygnęła razem z mamą przed Królową.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ej Eugeni sie przytylo, moze bedzie w ciazy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Hejka :) Uwielbiam twojego bloga Agnieszko, jest skarbnicą wiedzy o brytyjskich rojalsach :D Zapraszam do mnie na biograficzną notkę : https://dunskarodzinakrolewska.blogspot.com/2019/12/dunska-ksiezniczka-ktora-staa-sie.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeurocze dygnięcie Charlotty. Podziwiam jej zachowanie wobec obcej osoby w tak młodym wieku, przecież osobiste odczucia mogły wziać górę nad wychowaniem, a jednak.. Beatryce ładnie wygląda i widze, że trzyma klasę nie przesadzając z okazywaniem czułości, co jest wysoce kulturalne. To moje zdanie i nie tylko moje na takie sytuacje. Fajnie oglądac całą rodzinę królewska. Myślę, że się lubią. Czuję do nich dużo sympatii.

  OdpowiedzUsuń