50 urodziny Hrabiny Sophie / Książę Karol w fabryce samochodów Nissan.


Wczoraj swoje 50 urodziny obchodziła Hrabina Wessex! :) Tego wyjątkowego dnia Sophie wraz z mężem odwiedziła Tomorrow's People, gdzie z ogromnym zadowoleniem pokroiła swój urodzinowy tort i wypiła z wszystkimi kawę :)
Hrabina jest patronem tej organizacji, która ma na celu znalezienie alternatywnych sposobów na szukanie pracy dla młodych i upośledzonych ludzi.


Po rozmowach z przybyłymi gośćmi i dziećmi Hrabina udała się z mężem do Portable Eye Examination Kit (PEEK), która umożliwia robienie zdjęć oka smartfonem w wysokiej rozdzielczości. Sophie zrobiła zdjęcie Edwardowi aby pokazać wszystkim jak dzisiejsze technologie ułatwiają badanie i leczenie wzroku.


 Z tej wyjątkowej okazji wydano także 2 nowe zdjęcia Sophie, których autorem jest Richard Young. Trzeba przyznać, że Hrabina wyglądała bardzo ładnie, a w dniu swoich urodzin była rozpromieniona i szczęśliwa czego życzymy jej jak najczęściej! :)

www.dailymail.co.uk
www.twitter.com

Oficjalne konto Brytyjskiej Monarchii na Twitterze opublikowało także to słodkie zdjęcie małej Sophie ;)

www.twitter.com

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Książę Karol wrócił do swoich obowiązków, a swoją pierwszą wizytę rozpoczął od fabryki samochodów Nissan w Sunderland.
Najbardziej zainteresował go Nissan LEAF - elektryczny samochód, który wszedł do produkcji w marcu 2013 roku i od tego czasu staje się najlepiej sprzedającym pojazdem elektrycznym na świecie.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Książę znany ze wspierania ekologii był bardzo zainteresowany produkcją tego modelu samochodu, dlatego też długo rozmawiał z pracownikami fabryki, a także z młodymi studentami, którzy interesują  się inżynierią.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Księżna Kornwalii razem z Radiem 2 i DJ'em Chris'em Evans promuje umiejętność czytania i pisania wśród dzieci do lat 13. Z tej okazji była wczoraj w szkole, gdzie rozmawiała z dziećmi i czytała ich opowiadania. 

,,To coś, co nauczył mnie ojciec, a potem sama czytałam moim dzieciom, a następnie i wnukom."

6 komentarzy

 1. Hrabina śliczny miała płaszczyk :) Sto lat !! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sophie bardzo ładnie wyglądała, częściej powinna chodzić w takich fryzurach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co slychac u rodziny krolewskiej? kiedy harry wroci do obowiazkow? Wiesz moze cos na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prawej stronie na blogu w ramce Twittera zawsze na bieżąco wrzucam linki i informacje o RK :)
   Książę Harry na razie nie ma oficjalnych wyjść. Być może coś się w tej kwestii ruszy na początku lutego - taką mam nadzieję :)

   Usuń
 4. Sophie jest wspaniała i bardzo ją lubię. Zawsze jest jakby w cieniu, jakby nie zależało jej na pokazywaniu się/ sławie tylko na tym co robi. Wciąż zaangażowana i jednocześnie znajdująca czas na bycie żoną i matką.
  Śliczne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepsza Księżna jeśli o BRK chodzi. Nawet Kate się do niej nie umywa. I pomyśleć, że Sophie nie jest żoną następcy tronu!

   Usuń