Królewskie Śluby - Hrabia i Hrabina Wessex.


6 stycznia 1999 roku książę Edward zorganizował konferencję prasową w celu ogłoszenia zaręczyn z Sophie Rhys-Jones, którą poznał w 1993 roku podczas turnieju tenisowego w Real Tennis Challenge.
Książę razem z Sophie postanowili by ich ślub był inny niż dotychczas, dlatego na miejsce zaślubin wybrali Kaplicę Św. Jerzego w zamku Windsor, a nie Opactwo Westminster czy Katedrę Św. Pawła. Nie było to również święto państwowe, więc ówczesny premier T. Blair nie został zaproszony.

www.pinterest.com
www.pinterest.com

Uroczystość odbyła się 19 czerwca 1999 roku, a do ołtarza Pannę Młodą odprowadził jej ojciec - Christopher Bournes Rhys-Jones.
Suknia Sophie zaprojektowana przez Samanthę Shaw została wykonana z ręcznie barwionej, jedwabnej organzy. Płaszcz z długim trenem w kolorze kości słoniowej miał dekolt w serek, długie rękawy oraz ręcznie wszyte rzędy pereł i kryształków (łącznie było ich aż 325 000!).
Najdłuższy z całej kreacji jedwabny tiul został przypięty do pożyczonego diademu pochodzącego z prywatnej kolekcji Królowej.

www.pinterest.com
www.pinterest.com

Panna Młoda miała na sobie biało - czarny naszyjnik z pereł, a także pasujące do niego kolczyki zaprojektowane przez księcia Edwarda jako prezent ślubny.
Książę nosił formalny strój: niebieską koszulę z białym kołnierzykiem, żółtą kamizelkę i niebiesko - żółty krawat. 
Państwo młodzi mieli 4 druhny (w tym 2 chłopców), a książę miał także dwie osoby, które stały za nim podczas uroczystości: księcia Karola i księcia Andrzeja.


www.photobucket.com

Bukiet Panny Młodej składał się z nowej odmiany lilii o nazwie Sophie, pachnącego stefanotisu, konwalii i frezji.
Po uroczystości hrabia i hrabina Wessex pojechali w otwartym powozie na uroczysty obiad do zamku Windsor, witając po drodze tysiące sympatyków. 550 zaproszonych gości w State Apartments miało okazję zjeść wędzonego łupacza z ryżem i grzybami w cieście, boeuf strogonow i świeże maliny na deser. 

www.photobucket.com
www.pinterest.com

Tort weselny składał się z 7 kondygnacji i był ozdobiony różami, owocami i rakietami tenisowymi (poznali się podczas imprezy tenisowej).
Sophie i Edward ponownie zerwali z tradycją i przecięli go uroczyście przed podaniem obiadu ;)

www.pixgood.com

Para Młoda spędziła swój miesiąc miodowy w Balmoral, a po ślubie zamieszkali w Bagshot Park w Surrey. 

CAŁY ŚLUB MOŻECIE ZOBACZYĆ TUTAJ:

 
  * W następnej części ślub księcia Andrzeja z Sarah :)

5 komentarzy

 1. szczerze mówiąc suknia ślubna Sophie chyba najmniej mi się podoba. może dlatego, że jak na królewski ślub była po prostu.. za skromna. ale to tylko moje zdanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chcieli mieć skromniej niż zwykle i tak mieli :)
  Mnie również suknia się nie podoba, a tym bardziej naszyjnik Sophie z krzyżem...

  OdpowiedzUsuń
 3. Napiszesz może o co chodzi z tym najnowszym skandalem z księciem Andrzejem?

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba najbrzydsza suknia w calej rodzinie. Jej i Zary podobaja mi sie najmniej
  Jeszcze ten naszyjnik.. Jedynie tiara pasuje do całokształtu

  OdpowiedzUsuń