Czy wiesz, że...

Książę Karol w szkole Gordonstoun był prześladowany?

www.dailymail.co.uk

Książę został tam wysłany w 1962 roku, gdzie spał w jednej sali razem z 14 chłopcami, którzy dokuczali mu na każdym kroku. William Boyd (powieściopisarz), który przebywał wtedy w Gordonstoun nie raz słyszał jak na boisku podczas gry w rugby dzieci mówiły: ,,Ale oberwał! Przyłożyliśmy przyszłemu królowi Anglii!".

www.dailymail.co.uk

,,Dla Karola szkoła była piekłem i więzieniem. W ramach obrzędów inicjacyjnych zamknięto go nagiego w wiklinowym koszu na ryby i pozostawiono pod zimnym prysznicem. Uratował go dopiero kierownik internatu.
Książę najgorzej wspominał noce: ,,Właściwie w ogóle nie śpię. Ludzie w mojej sypialni są obrzydliwi. Nie wiem jak można być tak wstrętnym. Przez całą noc rzucają kapciami, biją mnie poduszkami albo pędzą przez pokój, walą mnie z całej siły, a potem gnają z powrotem jak najszybciej, budząc po drodze całą resztę. Ostatnia noc to było dosłownie piekło. Bardzo chciałbym wrócić do domu. Obrzydliwa nora!"

Książę opuścił szkołę z wielką ulgą, nie dziwne więc, że swoich synów wysłał do Eton College.


* Cytaty z książki ,,Miłościwie nam panujący... Królewskie Rody Europy" Petera Conradi.

11 komentarzy

 1. Straszne.Musiał przejść bardzo ciężkie chwile i nie dziwie się,że teraz jest zamknięty w sobie i ponury.

  OdpowiedzUsuń
 2. Biedny Karol. Takie chamstwo jest okropne

  OdpowiedzUsuń
 3. Mozesz podac numery stron?

  OdpowiedzUsuń
 4. http://kobieta.onet.pl/dziecko/plotki/niezwykle-zapomniane-zdjecia-z-dziecinstwa-ksiecia-williama-i-harrego/27vg5s

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam książkę Tajemnice Windsorów tam jest wiele takich ciekawostek, np. wiedziałaś,że pies księżniczki Anny zaatakował kiedyś dziecko i jest jedynym członkiem BRK który jest notowany w policji?!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam, bo nigdzie nie mogłam dostać tej książki :(
   Tym bardziej chcę ją teraz przeczytać :)

   Usuń
 6. myślę, że gdyby miał charakter ojca, tak jak księżniczka Anna, poradziłby sobie z tymi osobami, które mu dokuczały. ale niestety Karol od dziecka był raczej wrażliwy i nieporadny .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co było widać po wmanewrowaniu go w ślub z Dianą...

   Usuń
  2. Muszę się zgodzić. Zresztą ogólnie małżeństwo z Dianą nie wszyło rodzinie królewskiej na zdrowie. Swoją drogą już bym wolała zrezygnować z korony niż wyjść za inną kobietę mimo miłości do jeszcze innej.

   Usuń
 7. Książę Karol nie mógł sobie zrezygnować z korony ,,od tak", bo nie kochał kobiety, która miała zostać jego żoną...Nam się to tak łatwo mówi ;)

  OdpowiedzUsuń