Ostatnie wizyty BRK.Księżna Cambridge spotkała się dzisiaj z dziennikarzami ,,Huffington Post" w Pałacu Kensington aby omówić artykuły na temat zdrowia psychicznego dzieci. Z tej okazji opublikowano także artykuł napisany przez samą Catherine, który możecie przeczytać TUTAJ.  
 ,,Podobnie jak większość rodziców, William i ja nie zawahamy się poprosić o pomoc dla naszych dzieci, jeśli będzie to potrzebne. Mamy nadzieję zachęcać George i Charlotte aby mówiły nam o swoich uczuciach".Kluczowym tematem dzisiejszej wizyty było uruchomienie nowej inicjatywy ,,Young Minds Matter", która ma na celu doprowadzić do rozmów z dziećmi na temat zdrowia psychicznego i emocjonalnego, tak aby czuły się kochane, doceniane i rozumiane.

Pałac Kensington ogłosił dzisiaj również, że księżna stała się patronką Anna Freud Centre :)

* * * * *
www.zimbio.com

Wczoraj książę William był obecny na obchodach 1 rocznicy Akademii Dyplomatycznej w Foreign and Commonwealth Office (FCO), gdzie wygłosi przemówienie i wręczył nagrody dla pracowników.

* * * * *Wczoraj wieczorem królowa wzięła udział w przyjęciu z okazji wręczenia nagród ,,Gold Service Scholarship" w Claridge Hotel Royal. Konkurs ten ma na celu podniesienie umiejętności obsługi w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Elżbieta II jako patronka i specjalistka od organizacji bankietów mogła osobiście poznać finalistów i zwyciężczynię konkursu.
* * * * *
www.zimbio.com

Księżna Kornwalii odwiedziła wczoraj Wondercrump World of Roald Dahl z okazji Imagine Children’s Festival. Camilla zwiedziła wystawę poświęconą pisarzowi (,,Charlie i fabryka czekolady"), gdzie razem z dziećmi przeszła magiczną podróż przez siedem wciągających światów, w których pojawiły się postacie z opowieści Roalda Dahla.
Korzystając z okazji księżna czytała dzieciom fragmenty książki ,,BFG"(po polsku Wielkomilud) autorstwa Dahla.


2 dni temu książę Karol stał się pierwszym królewskim patronem The National Gallery w Londynie! Książę obejrzał przy okazji nową wystawę pt. ,,Delacroix and the Rise of Modern Art".

8 komentarzy

 1. Hej a co u harrego? Przygotowania do invictous pewnie... a wlasnie gdzies czytalam ze harry 2 dni w tygodniu jest gdzies woluntariuszem? Oswiecisz mnie gdzie i co robi, prosze? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie zapewne przygotowuje się do Igrzysk Invictus Games, które odbędą się od 8-12 maja w Orlando, USA. Ponadto książę jest wolontariuszem dla Ministry of Defence's Recovery Capability Programme (czyli pracuje dla Ministerstwa Obrony). W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych wyjść :( Najczęściej dowiadujemy się o nich na krótko przed spotkaniem lub dopiero w tym samym dniu. Na pewno od 30 czerwca do 1 lipca będzie przebywał we Francji z okazji obchodów rocznicy Battle of the Somme.

   Usuń
 2. Kate wygląda ślicznie, a Camilla na tym zdjęciu przypomina mi nauczycielkę.;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile patronatów ma łącznie Kate?

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja mam pytanie, które dręczy mnie już jakiś czas :P - jeśli umrze królowa, książę Karol i William (oczywiście nie życzę im śmierci...), a George, byłby jeszcze dzieckiem - to jako niepełnoletni następca, przejmie tron ? czy królem/ królową zostanie ktoś inny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy powinien nim zostac ksiaze Harry az do momentu w ktorym George stanie sie pelnoletni :)

   Usuń
  2. do pełnoletności George'a panowałby regent, ale czy byłby to Harry (chociaż to duże prawdopodobieństwo) to zależałoby od tego kogo by wybrali. na przykład Elżbieta II sama zadecydowała, ze gdyby jej się coś stało, to regentem księcia Karola miał zostać książę Filip, a nie jej siostra.

   Usuń