Dzień Wspólnoty Narodów + więcej.

www.twitter.com

Wczoraj królowa rozpoczęła oficjalnie The Queen's Baton Relay (igrzyska Wspólnoty Narodów), które odbędą się w przyszłym roku w Australii. Na dziedzińcu Pałacu Buckingham monarchini uroczyście wręczyła ,,znicz" w którym znajduje się od niej wiadomość. Znicz ten będzie podróżował po wszystkich 52 krajach Wspólnoty Narodów aż do ceremonii otwarcia 4 kwietnia 2018 roku. Wtedy dopiero poznamy treść wiadomości od królowej. Na miejscu monarchini towarzyszył książę Filip i hrabia Wessex.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Następnie królowa, książę Filip, książę Karol, księżna Camilla, hrabia Wessex, książę Andrzej i książę Harry uczestniczyli w nabożeństwie z okazji The Commonwealth Day. Po uroczystości odbyły się spotkania z ambasadorami, politykami i dziećmi z różnych szkół w którym uczestniczył książę Harry, książę Andrzej, książę Edward oraz książę Karol i księżna Camilla.

* * * * *
www.twitter.com

8 marca księżna Gloucester otworzyła nową szkołę St Anne's and Avondale Park w Londynie. Księżna rozmawiała z pracownikami placówki oraz z dziećmi, które chętnie pokazywały jej nowe wyposażenie budynku.

* * * * *
www.twitter.com
Hrabina Wessex obecnie przebywa z oficjalną wizytą w Malawii, we wschodniej części Afryki. Na pierwszym spotkaniu w Lilongwe Police Victim Support Unit poznała dzieci, które były ofiarami przemocy i handlu ludźmi. LPVCU ma za zadanie ograniczać przemoc oraz pomagać chronić kobiety i dzieci. Wieczorem hrabina uczestniczyła w przyjęciu z okazji obchodów dnia Wspólnoty Narodów.

www.twitter.com
www.royal.uk

 Dzisiaj Sophie odwiedziła szpital w Kasungu aby dowiedzieć się więcej o leczeniu jaglicy, która jest najczęstszą przyczyną ślepoty. Na miejscu poznała osoby dotknięte chorobą oraz rozmawiała z lekarzami, którzy mogli skorzystać ze stypendiów i szkoleń dzięki dofinansowaniu fundacji The Trust, której hrabina jest wice patronem.

9 komentarzy

 1. Elżbieta II przepięknie wygląda w tym zestawie. Bardzo dopracowana stylizacja, wszystko jest idealne, a żółty bardzo jej pasuje. Szkoda że moje babcie się tak nie ubierają, na żywe kolory mają uczulenie:-(

  OdpowiedzUsuń
 2. Agnieszko dlaczego William, dorosly, 35 letni mezczyzna, przyszły krol, imprezowal do rana z 24 letnia modelka ktora slynie z tego ze wykonuje bez problemu rozbierane sesje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie...Szczerze mówiąc dziwię się, że pojechał na narty sam (a nie z żoną i dziećmi) podczas gdy Rodzina Królewska obchodziła w kraju Dzień Wspólnoty Narodów... Bez komentarza :/

   Usuń
  2. Nie jestem Agnieszką ale skoro się nie znam to się wypowiem :) Zarówno William jak i Harry realizują swój plan "modernizacji" rodziny królewskiej i to jeden z elementów :) Rodzina królewska wydaje miliony na dobry PR a co robią "złoci chłopcy"? Harry publikuje głupie oświadczenia, które brzmią jakby pisała je nastolatka przeżywająca pierwszą miesiączkę po czym lata sobie po świecie ze smutną minką, bo brzydcy paparazzi robią mu zdjęcia. William stara się przekonać wszystkich, że przyszła głowa rodziny królewskiej wcale nie musi brać udziału w najważniejszych wydarzeniach związanych z rodziną królewską. Założę się, że Will już obmyślił plan jak się wymiksować z własnej koronacji ;D Czasami myślę, że chłopcy to zemsta Diany za te wszystkie cierpienia, których doznała od rodziny królewskiej. Bo do czego ta "modernizacja" doprowadzi...?

   Usuń
  3. Rozumiem, że chce wypocząć jak każdy, ale na jego miejscu wypadało to zrobić raczej w innym ,,dniu i czasie". To akurat był zły moment, bo cała najbliższa rodzina królowej uczestniczyła w obchodach Wspólnoty Narodów. Oświadczenie Harry'ego o związku z Meghan też uważam akurat za głupi pomysł, ale widocznie tak chciał, no to mu opublikowali...
   Modernizacja - cóż, czas idzie do przodu i dużo się musi zmienić. Na jedno mają wpływ, na inne rzeczy nie. Myślę, że wielkie BUM to dopiero będzie jak książę Karol zostanie królem ;)

   Usuń
  4. Wypocząć od czego? Od wypoczywania? :) Williamowi trzeba pogratulować wyczucia - jak kilka lat temu cała rodzina królewska była na nabożeństwie upamiętniającym Królową Matkę William też oczywiście pojechał na narty, dzień przed konferencją dotyczącą kłusownictwa poleciał do Hiszpanii polować na dziki. Po prostu geniusz. To chyba prawda, że William nikogo nie słucha i wszystko chce robić po swojemu. A efekty są jakie są :) Harry dzielnie podąża jego śladem :)

   Usuń
  5. W przeciwieństwie do brata Harry pokazuje się zdecydowanie częściej i ma więcej wyjść :) Więc nie nazwałabym tego podążaniem za starszym bratem.

   Usuń
 3. Królowa jak zwykle świetnie,ale w tym różu i żółci szczególnie wspaniale.
  Ciekawa tradycja z tą wiadomością- coś jak z zabawy w butelkę z dzieciństwa: )

  OdpowiedzUsuń
 4. Królowa świetnie w źółtym wygląda i właściwoe to lepiej jej w płaszczykach z kołnierzem. Tak milej dla oka :-)

  OdpowiedzUsuń