Co nowego u Rodziny Królewskiej?

www.express.co.uk

Wiem, że dawno mnie tu nie było, ale związane to było tylko i wyłącznie z moimi prywatnymi sprawami, gdzie po prostu czasem nie ma się możliwości i czasu na pisanie na blogu. Oczywiście cały czas starałam się być na bieżąco z informacjami dotyczącymi brytyjskiej rodziny królewskiej, dlatego w skrócie napiszę Wam co ostatnio u nich słychać?

Zacznę od tego, że Pałac podał datę ślubu księżniczki Eugenii i Jack'a Brooksbank, który odbędzie się 12 października 2018 roku! Tak jak wspominałam wcześniej, ceremonia odbędzie się w Kaplicy Św.Jerzego na terenie Zamku Windsor.

Królowa Elżbieta II wróciła już do Londynu po długiej przerwie świątecznej, gdzie od razu zaczęła odbywać spotkania w Pałacu Buckingham. W niedzielę 4 lutego razem z księciem Edynburga była obecna na Mszy Św. w Kościele Św.Piotra i Św.Pawła w West Newton w Norfolk.
Embed from Getty Images
 
Książę i księżna Cambridge odbyli ostatnio kilkudniową podróż do Szwecji i Norwegii, gdzie mieli szereg spotkań z mieszkańcami, organizacjami charytatywnymi i członkami Rodzin Królewskich w obydwu krajach. Dużo śniegu, dużo zwiedzania, dużo ludzi i duże zainteresowanie - tak krótko mogę opisać te spotkania. Nie będę zdawać kolejnej relacji, bo na bieżąco robiły to świetnie dziewczyny z innych blogów :)
7 lutego księżna Catherine jako patronka ActionAddiction, otworzyła oficjalnie nowe centrum w Essex.

Embed from Getty Images
 
Embed from Getty Images


Co robił w tym czasie książę Harry? 1 lutego, razem z Meghan Markle był obecny na ceremonii ,,Endeavour Fund Awards" w Goldsmiths' Hall w Londynie, gdzie narzeczona księcia wygłosiła krótką mowę. Dzisiaj książę był obecny na meczu rugby.
We wtorek 13 lutego para odbędzie spotkania w Szkocji, gdzie odwiedzą Edynburg, w tym Youth Cafe & Social Bite, które pomaga bezdomnym.

Embed from Getty Images
 
Książę Edward i hrabina Sophie odbyli 5 dniową podróż na Sri Lankę. Para podczas podróży odwiedziła kilka miejsc, w tym Królewski Ogród Botaniczny Peradeniya i Świątynię Zęba w Kandy, Sri Lanka Tennis Association w Colombo i fabrykę herbaty w Niwara Eliya. Oprócz tego odbyli spotkania z rodzinami i dziećmi w Mentally Handicapped Children and Families Educational Project, a także spędzili czas z Prezydentem Sri Lanki.

Embed from Getty Images
 
6 lutego książę Walii i księżna Kornwalii uczestniczyli w wieczornym przyjęciu w Pałacu Buckingham z okazji 10 rocznicy istnienia British Asian Trust. Fundacja założona przez księcia Karola pomaga walczyć z ubóstwem i trudnościami w Azji Południowej. Do tej pory pomogła ok. 4 milionom ludzi poprzez edukację, szkolenia i opiekę zdrowotną. Podczas przemówienia książę zdradził, że nowy fundusz w wysokości 7,2 miliona funtów zostanie wykorzystany na edukację 200 000 indyjskich dzieci.

Embed from Getty Images 
 
Embed from Getty Images

7 lutego para książęca odwiedziła National Grid UK, by oficjalnie otworzyć ich nowy projekt, polegający na 20-kilometrowych, betonowych korytarzach pod ziemią, w których znajdują się ogromne kable zasilające prąd w Londynie. Ten siedmioletni projekt miał na celu ulepszyć zasilanie miasta w energię. Książę Karol zszedł pod ziemię aby zobaczyć na własne oczy ogromne tunele, podczas gdy u góry księżna rozmawiała z personelem i dziećmi z pobliskiej szkoły.

8 lutego książę Karol wziął udział w przyjęciu ,,Prince's Trust", gdzie spotkał się z ambasadorami charytatywnymi, aktorami i młodymi ludźmi, którzy korzystali z pomocy fundacji.
Embed from Getty Images
 
Księżniczka Anna poleciała do Korei Południowej aby reprezentować Rodzinę Królewską podczas Igrzysk Olimpijskich w SyeongChang.

2 komentarze

  1. Kate i William oraz Sophie i Edward mieli zorganizowane bardzo ciekawie podróże.
    Nie znam drugiej takiej osoby,która tak elegancko i uroczo wyglądałaby w chustce na głowie jak królowa: )

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale mi sie podoba ten czerwony płaszcz Elżbiety!

    OdpowiedzUsuń