Hrabia i hrabina Wessex z dziećmi na nartach + więcej.

www.dailymail.co.uk / BackGrid

W zeszłym tygodniu hrabia i hrabina Wessex z dziećmi spędzili kilka dni w Szwajcarii w znanym i ekskluzywnym kurorcie narciarskim St. Moritz. Sophie i najmłodszy syn królowej, Edward bardzo lubią rodzinny wypoczynek na nartach, gdzie widuje się ich często w okresie zimy.

www.dailymail.co.uk / BackGrid
www.dailymail.co.uk / BackGrid

Para przyleciała do Szwajcarii prywatnym samolotem, gdzie byli gośćmi szwajcarskiego finansisty Ursa Schwarzenbacha, który udostępnił im swój dom, warty milion funtów.

* * * * *


Embed from Getty Images

Tydzień temu królowa Elżbieta II była obecna na uroczystości w Guards' Chapel w Londynie z okazji 100 rocznicy nadania ,,królewskiej" nazwy dla Royal Army Chaplain's Department, którą nadał im król Jerzy V w 1919 roku w uznaniu za wyjątkową służbę i poświęcenie podczas pierwszej wojny światowej.
 
* * * * *
Embed from Getty Images

Księżniczka Beatrice jako wiceprezydent ds. partnerstwa i strategii w Anfiniti w Nowym Jorku wygłosiła wczoraj przemówienie podczas Światowego Kongresu GSMA Mobile w Barcelonie. Beatrice wspomniała o przełamywaniu norm płci oraz o roli kobiety w biznesie.

www.dailymail.co.uk

2 dni temu razem ze swoim partnerem Edoardo Mapelli Mozzi została zauważona kiedy wyszli z luksusowego hotelu London's Chiltern Firehouse.


* * * * *
www.mirror.co.uk

5 marca (wtorek) królowa wyda przyjęcie w Pałacu Buckingham z okazji 50 rocznicy inwestytury księcia Karola na księcia Walii. To wspaniała okazja do uczczenia szeregu walijskich organizacji charytatywnych i przedsiębiorstw, którym patronuje książę.
Specjalnie na tę okazję kompozytor Paul Mealor napisał nowy utwór zainspirowany legendą Lady Llyn y Fan, górskiego jeziora w pobliżu walijskiego domu księcia Walii, Llwynywermod w Carmarthenshire. W sali balowej odbędzie się także pokaz muzyczny w wykonaniu studentów z Royal Welsh College of Music and Drama, którego patronem jest książę Karol. 

Z Rodziny Królewskiej możemy spodziewać się obecności księżnej Kornwalii, księcia i księżnej Cambridge, księcia i księżnej Sussex oraz księżniczki Anny z mężem. Myślę, że pojawi się ich więcej (książę Andrzej, książę Edward), ale kto konkretniej to dowiemy się w dniu przyjęcia :)

Przypomnę, że opisałam kiedyś na blogu jak wyglądała inwestytura księcia Karola, dlatego zachęcam do przeczytania posta >>>TUTAJ.

6 komentarzy