ANZAC Day + więcej.

www.twitter.com/KensingtonRoyal

Dzisiaj książę Harry, książę Gloucester i księżna Cambridge uczestniczyli w nabożeństwie w Westminster Abbey z okazji ANZAC Day (Wikipedia.org: Święto państwowe obchodzone w Australii i Nowej Zelandii 25 kwietnia upamiętniające wszystkich, którzy stracili życie w czasie operacji wojskowych tych krajów, oryginalnie zostało ustanowione jako dzień upamiętniający żołnierzy, którzy zginęli w czasie bitwy o Gallipoli, która rozpoczęła się 25 kwietnia 1915 roku.)


Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Obecność księcia Harry'ego nie była wcześniej oficjalnie podana ze względu na końcówkę ciąży Meghan, która może w każdej chwili zacząć rodzić.
W obchodach święta brał udział także książę William, który przebywa obecnie w Nowej Zelandii z 2 dniową wizytą.  Książę odwiedził dzisiaj rannych, którzy przeżyli atak terrorystyczny w Christchurch, a także spotkał się z ratownikami medycznymi.

* * * * *
www.hellomagazine.com

Królowa uczestniczyła dzisiaj w pogrzebie swojej bliskiej przyjaciółki Jean Margaret Herbert (Wallop), hrabiny Carnarvon, który odbył się w Highclere. Jean była żoną Henry'ego Herberta z którym miała 3 dzieci: George'a, którego matką chrzestną została królowa Elżbieta II, Henry'ego i córkę Carolyn, której mąż John Warren jest doradcą monarchini ds koni wyścigowych.

* * * * *
www.twitter.com/TheDukeOfYork

Na oficjalnym koncie księcia Andrzeja na Twitterze opublikowano informację, że książę został vice prezydentem Windsor Horse Show, którego patronem jest królowa i książę Edynburga. Na zdjęciu z księciem Yorku znajduje się hrabia i hrabina Wessex oraz 2 konie: Lomond i Jubilee :)

10 komentarzy

 1. Co za wspaniała niespodzianka ze strony Harry'ego. Cieszę się podwójnie, bo o ile dobrze kojarzę, to pierwsze "samodzielne" wyjście jego i Kate, naprawdę super widzieć ich razem w tak dobrych nastrojach. Wiesz coś może, czy przyjechali jednym samochodem czy oddzielnymi?
  Podoba mi się to wspólne zdjęcie Sophie, Edwarda i Andrew. Jubilee to dość ciekawe imię dla konia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co zauważyłam przyjechali i odjechali jednym samochodem. ;)

   Usuń
  2. Meg spuscila ze smyczy Harego?
   Bardzo sie ciesze, wyglada, ze tylko z Meg panuja niesnaski :/

   Usuń
 2. Śliczny płaszczyk Kate uwielbiam takie. Ale mam jedno małe pytanie czemu Harry siedzi na 'pierwszym' miejscu i idzie przed Kate przecież ona jest "wazniejsza" od Harrego. Pytam bo po prostu ciekawi mnie protokół

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co pamiętam, to Księżna Kate tylko gdy jest w "duecie" z księciem Williamem jest "ważniejsza" niż Książę Harry (ale mogę się mylić.

   Usuń
  2. Kate nie pochodzi z rodziny królewskiej, a Harry jest księciem,dlatego nawet podczas nabożeństwa siedziała za nim i księciem Gloucester.Gdyby była z mężem, to oczywiście coś innego.
   Cudownie zobaczyć razem Harry'ego i Kate w tak dobrej komitywie. Może to wreszcie ostatnie wyjście księcia przed narodzinami pierwszego dziecka.
   Ładne zdjęcie Andrzeja z bratem i bratową:)

   Usuń
  3. Dokładnie tak jak napisała Asia i Karolina. Kiedy Catherine jest z Williamem zawsze jest ,,wyżej" niż bez niego, ponieważ nie urodziła się w BRK. Dlatego siedział najpierw Harry, potem książę Gloucester (niżej w kolejce do tronu) i dopiero księżna.

   Usuń
  4. Ok dziękuję za powyższe odpowiedzi, ale dla mnie to trochę dziwne tylko z tego względu że wiecie to ona kiedyś będzie ta królowa i tylko dlatego to dziwne. No ale pociągnę dalej jakby był Harry, książę Glaucester i Camila bezpośrednia zona następcy. Albo druga sytuacja Harry, Kate, Meg. Jeśli ktoś miałby chwilę to mógłby napisac kolejność

   Usuń
  5. W przypadku: Harry, książę Gloucester i Camilla jako bezpośrednia żona następcy bez niego obok siedziałaby tak samo jak Catherine za nimi.
   Druga sytuacja: Harry z Meghan obok jako żona oczywiście, a potem Catherine (bez Williama). Tutaj rządzą po prostu zasady: królewska krew i kolej do tronu :)

   Usuń
 3. A jak byłoby - Karol i jego ojciec Philip? Philip też jest księciem krwi

  OdpowiedzUsuń