Zara i Mike Tindall w Top Gear.

Top Gear / BBC

Zara i jej mąż Mike Tindall w czerwcu wzięli udział w nagraniu odcinka Top Gear dla BBC Two. Odcinek został wyemitowany pod koniec czerwca w angielskiej telewizji, gdzie para konkurowała ze sobą na torze wyścigowym w Surrey. Jest to pierwszy przypadek w historii programu, gdzie wzięli udział członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej.

Podczas pierwszych prób okrążenia Toyotą GT86 Zara wypadła z toru na trawę, gdzie obok towarzyszył jej mąż. Ostatecznie Zara wykonała okrążenie w 1 minutę i 41.6 sekund, a Mike w 1 minutę i 40.5 sekund. Oprócz popularnego w programie okrążenia toru para zgodziła się na udział ,,w szybkim i wściekłym" wyścigu z ograniczeniem szerokości na torze. Wyzwanie polega na tym, że z gospodarzami programu (Freddie Flintoff i Paddy McGuinness) jako pasażerami jeżdżą między dwoma wąskimi pachołkami z bardzo dużą prędkością, z zaledwie 2,5 cm miejscem między każdym lusterkiem bocznym, a pachołkami. Zadanie bezbłędnie wykonała Zara, w przeciwieństwie do Mike'a, który zniszczył lusterko :-)

W programie powiedzieli także, że nigdy nie konkurują ze sobą kto ma prowadzić samochód, ale Mike dodał, że zdecydowanie najczęściej jest to on, ponieważ Zara lubi napić się drinka :)
Zara przy okazji dodała, że ma prawo jazdy na samochód ciężarowy, ponieważ często jeździ na zawody jeździeckie, gdzie musi przetransportować swojego konia, co bardzo lubi robić.

Niestety nie dało się udostępnić filmów w poście, dlatego wrzucam poniżej 2 linki w których możecie zobaczyć krótki urywek z programu (TUTAJ) oraz jak Zara wypadła z toru (TUTAJ).

6 komentarzy

 1. Zara i Mike są chyba w ogóle najczęściej udzielającymi się w mediach członkami brk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poza koligacjami z rodziną królewską to także, a może przede wszystkim para znanych sportowców- wicemistrzyni olimpijska i wielokrotny reprezentant Anglii w rugby(mało tego, w 2003 roku zdobył Puchar Świata).
   Dla porównania wydawać by się mogło najbardziej medialna księżna- księżna Cambridge prawie nie udziela wywiadów, więcej- z członków dynastii Windsorów jest jedną z najrzadziej pojawiających się publicznie.

   Usuń
 2. Pytanie: co z serią zapowiadanych postów tematycznych? Czekać na nie czy już nie warto? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że warto, bo będą. Niestety obecnie jestem w szpitalu.

   Usuń
 3. Super wpis. Pozdrawiam i czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń