Hrabina Wessex w wywiadzie dla Harpers Bazaar.

www.harpersbazaar.co.uk

W lutym 2015 roku w gazecie Harper's Bazaar będzie można przeczytać wywiad z Hrabiną Sophie, która zgodziła się go udzielić ze względu na przyjaźń z redaktor naczelną - Justine Picardie. Zdjęcia dołączone do artykułu zostały zrobione w jej domu w Surrey przez Henry'ego Bourne'a.
 
www.harpersbazaar.co.uk

Redaktorka rozmawiała z Sophie w Pałacu Buckingham w małym biurze na różne tematy, w tym o macierzyństwie:

 ,,Pod koniec 2001 roku doznała traumatycznej ciąży pozamacicznej, a dwa lata później w listopadzie 2003 roku kolejny raz była bliska śmierci z powodu przedwczesnego urodzenia córki Louise, a także podczas porodu jej drugiego dziecka - Jakuba w grudniu 2007 roku.

- Nie polecam nikomu - mówi cicho. - Miał sześć tygodni, a my udaliśmy się na testy, które trwały 24 godzin. Starając się wypełnić 10 fiolek krwi z malutkim dzieckiem nie jest łatwe. Jednak szpital szybko zdiagnozował przyczynę jego złego stanu zdrowia jako nietolerancję mleka i mieliśmy szczęście, że zostało to odkryte tak wcześnie. Niektóre dzieci nie mają go na tyle i muszą być karmione dożylnie, bo ich żołądki są już tak uszkodzone".

Jej wdzięczność do Great Ormond Street jest tak wysoka, że Hrabina brała udział w zbiórce pieniędzy dla szpitala i jego urządzeń badawczych. Przypomnę, że jej córka Louise urodziła się z wadą oka (zez rozbieżny), a następnie miała udaną operację korygującą, dlatego też Sophie zgromadziła prawie wszystkie międzynarodowe organizacje charytatywne dot. wzroku i agencje z całego świata, które zajmują się wyeliminowaniem ślepoty.www.harpersbazaar.co.uk

,,Ci, którzy są blisko Rodziny Królewskiej zaobserwowali, że Królowa lubi Hrabinę Wessex. Kiedy pytam co nauczyła się od Elżbiety II jej odpowiedź jest szybka:

- To nie ma znaczenia jak jesteś zmęczona. Starałam się także dowiedzieć jak rozmawiać z ludźmi we właściwy sposób (ma to sens gdy się weźmie pod uwagę jak wiele rozmów musi mieć w trakcie pełnienia obowiązków), a Królowa jest bardzo dobra w tym aby każdy czuł się wyjątkowy i szczególny. Drugą istotną rzeczą jest sens obowiązku, a także wytrwałość i lojalność."

Na podstawie artykułu z www.harpersbazaar.co.uk

* * * * *

Jutro na kanale TVP1 możecie zobaczyć dokument: ,,Nasza Królowa Elżbieta II" (1 część) o godz. 12:20, a następnego dnia 2 część o godz. 12:45 :)

Zakładki Kalendarz i Rodzina Królewska w TV są już uzupełnione :)

 Życzę Wam szczęśliwego Nowego Roku! By ten nowy był dla Was lepszy od poprzedniego :)

11 komentarzy

 1. wywiad może być bardzo ciekawy sądząc po tym, co można było przeczytać :) szkoda, że dopiero w lutym będzie opublikowany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę, dlatego sobie kupię jak się tylko pojawi ;)

   Usuń
  2. mam nadzieję, że będzie dostępny gdzieś ten wywiad w internecie, bo w Polsce ciężko będzie z zakupem tego wydania ;) a jak się mieszka w Londynie ? ;)

   Usuń
  3. A dziękuję na razie dobrze :) Choć pogoda typowo angielska czasami przytłacza :(

   Usuń
 2. Zdjęcia są oszałamiające! :) Szkoda że za wywiadem trzeba czekać aż do lutego jestem jego bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądałam dokument „Nasza królowa Elżbieta” i jakaś tam kobieta wspominała że jej córka (?) była damą dworu księżniczki Anny. Trochę mnie to zdziwiło że w czasach współczesnych księżniczka królewska miała damy dworu. Czy Beatrycze i Eugenia też miały/mają damy dworu? Zara na pewno ich nie miała bo nie ma tytułu ale księżniczki Yorku? Albo Lady Louise? /Lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Królowa ma do dzisiaj swoje damy dworu, dlatego też nie dziwi mnie, że księżniczka Anna również :)
   Myślę jednak, że księżniczki Eugenia i Beatrice żyją bardziej ,,współcześnie" i nie mają swoich dam dworu, a tym bardziej młodsza Lady Louise :)

   Usuń
 4. http://plejada.onet.pl/skandal-na-brytyjskim-dworze-ksiaze-andrzej-sypial-z-nieletnia/gfvkv -myślę że to są bzdury

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również dlatego o tym nawet nie wspominam choć Internet huczy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sophie ślicznie wygląda na tych zdjęciach. Jestem ciekawa całego wywiadu...

  OdpowiedzUsuń
 7. piękne zdjęcia szczery wywiad musze kupic ten numer brytyjskiego Hasper Bazar

  OdpowiedzUsuń