Czy wiesz, że...

Elżbieta II w wojsku ukończyła kurs mechanika samochodowego?


W 1945 roku przyszła królowa wstąpiła do kobiecej służby wojskowej (Women’s Auxiliary Territorial Service), gdzie uzyskała stopień podporucznika (Second Subaltern) z numerem 230873. Księżniczka została tam przeszkolona na kierowcę i mechanika, a także uzyskała prawo jazdy. Jej ojciec nie był tym pomysłem zadowolony i początkowo nie chciał się zgodzić, ale po pewnym czasie zmienił jednak zdanie. Księżniczka każdej nocy wracała do Zamku Windsor, by następnego dnia przez 7 godzin uczyć się np. wymiany koła, naprawy silnika itp.
 
www.wikimedia.org

www.dailymail.co.uk

Król, królowa i minister spraw wewnętrznych dyskutowali o egzaminie końcowym Elżbiety (polegał on na przyjeździe z obozu do centrum Londynu). Kiedy po podjęciu decyzji opuścili pałac uznając to za zbyt niebezpieczne, księżniczka czekała już na nich w samochodzie w bramie Pałacu Buckingham. Elżbieta odbyła już wtedy podróż zamaskowanym samochodem z Camberley do Londynu, w którym panowało duże natężeniu ruchu. Wyobraźcie sobie jak ogromny uśmiech miała wtedy na twarzy przyszła królowa :)


www.mashable.com
www.mashable.com

Co ciekawe Królowa jest jedyną osobą w Wielkiej Brytanii, która nie musi posiadać prawa jazdy ani też mieć rejestracji w swoim samochodzie :)

6 komentarzy

 1. Hej, notka swietna i ciekawa wgl. Cudowny blog :) od niedawna interesuje się się rodzina królewska, a sprawilas swoim blogiem że jeszcze bardziej ich polubilam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Elżbieta była naprawdę odważna.Ja bym się nie odważyła:)Mechanika-naprawdę?

  OdpowiedzUsuń
 3. W momencie, kiedy Elżbieta się na to zdecydowała, nie wiadomo było, kiedy wojna się skończy, także zrozumiała decyzja

  OdpowiedzUsuń
 4. myślę, że król nie zgodziłby się na to aby Elżbieta wstąpiła do wojska, ale miała ona to do siebie, że jak się na coś uparła, to nie było siły aby odwieść jej od tego pomysłu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie napisany artykuł. Jak dla mnie bomba.

  OdpowiedzUsuń