Obchody 70-lecia zwycięstwa nad Japonią w Londynie.

www.dailymail.co.uk

W sobotę Elżbieta II, książę Filip, hrabia i hrabina Wessex uczestniczyli we Mszy Św. w Kościele St Martin w Londynie z okazji 70-lecia zwycięstwa nad Japonią oraz zakończenia II Wojny Światowej. Po nabożeństwie przed Kościołem spotkali się także z weteranami, którzy chętnie opowiadali swoje historie.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

W tym samym czasie książę Walii, księżna Kornwalii i premier Wielkiej Brytanii uczestniczyli w paradzie zorganizowanej na Horse Guards Parade, niedaleko Pałacu Buckingham. Ok. 350 weteranów wojennych i ich rodziny byli także na miejscu. Po ceremonii wszyscy udali się do College Gardens na terenie Westminster Abbey, gdzie księżna m.in. została zaproszona do tańca przez 94 letniego Jima Booth'a :)

9 komentarzy

 1. Kiedy pojawią się Królewskie Śluby i jakie posty będą w soboty kiedy skończą się śmieszne wypowiedzi i sytuacje BRK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Królewskie Śluby wrócą być może właśnie w miejsce śmiesznych gifów. Jeszcze o tym dokładnie nie myślałam, bo chcę też pisać o Królewskich Rezydencjach i hrabinie Sophie na prośby czytelników :)

   Usuń
 2. Świetne jest to zdjęcie tańczącej Camilli z 94-letnim weteranem.:)
  Zastanawia mnie też Królowa na pierwszym zdjęciu. Spora różnica między kolorytem skóry na szyi, a twarzy? Opalenizna, za ciemny podkład, bielactwo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z ciekawości zaczęłam oglądać inne zdjęcia, ale na nich też to widać. Moim zdaniem jest to źle dobrany i nałożony podkład...

   Usuń
  2. Rzeczywiście, wcześniej nawet nie rzuciło mi się to w oczy

   Usuń
 3. 15 września obchody 75. rocznicy Bitwy o Anglię,królowa również będzie obecna na obchodach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 15? A nie 17.09.? Bo ma być obecna księżniczka Victoria z mężem, a 15 byłoby to wątpliwe, bo on ma urodziny.
   Niestety mam obawy, bo to idealne miejsce i czas (przekroczenie rekordu panowania mija kilka dni wcześniej) na zamach, bo będzie tam obecnych wiele przywódców i koronowanych głów. Masakra, na każdym kroku teraz trzeba się obawiać o życie.

   Usuń
  2. Tak,15.09

   Usuń
  3. Wiadomo już kto przybędzie na obchody 75. rocznicy ?

   Usuń