Przyjęcie dla dzieci w Pałacu Buckingham + więcej.

www.zimbio.com

Dzisiaj w Pałacu Buckingham odbyło się przyjęcie zorganizowane przez księcia i księżną Cambridge oraz księcia Harry'ego dla dzieci, które straciły rodzica/ów, którzy pracowali w siłach zbrojnych.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Przyjęcie odbyło się w ogrodzie, gdzie zorganizowano mnóstwo zabaw dla dzieci, pyszne ciastka i herbatę oraz oczywiście możliwość porozmawiania z Catherine, Williamem czy Harry'm. Nie zabrakło specjalnych pokazów paralotniarzy, kręcenia talerzami na kijkach i wielu wielu innych atrakcji.

www.dailymail.co.uk

W czwartek księżna Cambridge odbyła oficjalną wizytę w Luksemburgu. W towarzystwie księżnej Stephanie (żony następcy tronu) odwiedziła Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie zobaczyła wystawy brytyjskich artystów: Sir'a Tony'ego Cragga i Darrena Almonda. Następnie udała się do  Place Clairefontaine, gdzie odbywał się festiwal kolarzy w którym brali udział zarówno Brytyjczycy jak i mieszkańcy Luksemburga.

Księżna odwiedziła także Muzeum Dräi Eechelen, gdzie zwiedziła wystawę upamiętniającą traktat londyński z 1867 roku, który potwierdził niepodległość i neutralność Luksemburga.


www.dailymail.co.uk

Catherine spotkała się także z Rodziną Królewską. Od lewej na zdjęciu widzimy: księżniczka Aleksandra, księżna Stephanie, Wielki Książę Henri, księżna Cambridge, Wielka Księżna Maria Teresa oraz książę Guillaume.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Od kilku dni trwa Windsor Horse Show na którym zawsze jest obecna królowa Elżbieta II. Dzisiaj pojawiła się również hrabina Sophie z księciem Edwardem i dziećmi (Louise i James), a także Peter Phillips z żoną Autumn i córeczkami (Isla i Savannah).

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk / Mark Stewart
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

W trakcie pokazów Isla i Savannah korzystały z uroków dmuchanej zjeżdżalni i ścianki do wspinaczki oraz wspólnie zajadały się słodkimi żelkami :)

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Księżniczka Beatrice wzięła dzisiaj udział w charytatywnym biegu Lady Green, który odbył się w Hyde Parku w Londynie. Księżniczka razem z 500 uczestnikami przebiegła 5 km aby wspierać i zebrać fundusze na rzecz ,,Silent No More Gynaecological Cancer Fund", która w ten sposób nagłaśnia badania nad nowotworami ginekologicznymi. Trzeba przyznać, że udział Beatrice jest trochę zaskoczeniem, ale oczywiście bardzo pozytywnym :)

* * * * *
www.dailymail.co.uk
We wtorek królowa wraz z mężem odwiedziła Pangbourne College z okazji 200-lecia istnienia szkoły. Po specjalnym nabożeństwie udali się na paradę , gdzie monarchini wręczała medale studentom. Filip i Elżbieta rozmawiali z absolwentami szkoły, nauczycielami i obecnymi uczniami, gdzie zostali bardzo miło przyjęci.

 * * * * *
www.dailymail.co.uk


Hrabina Wessex jako jedyna reprezentowała Brytyjską Rodzinę Królewską podczas hucznych obchodów 80 urodzin królowej Sonji i króla Haralda z Norwegii. Sophie razem z innymi członkami rodzin królewskich stała na balkonie Królewskiego Pałacu by przywitać mieszkańców Oslo, a następnie uczestniczyła w wieczornym bankiecie. Drugiego dnia udała się na lunch, który odbył się na pokładzie królewskiego statku by ponownie wieczorem wziąć udział w bankiecie, który tym razem odbył się w budynku Opery.

www.dailymail.co.uk

 

Bardzo podobały mi się sukienki hrabiny, bo wyglądała w nich naprawdę pięknie! Szkoda tylko, że uczestniczyła w przyjęciach sama, bez księcia Edwarda :(
 
* * * * *
www.dailymail.co.uk

Książę Harry i książę William wzięli udział ostatnio w charytatywnych meczach Audi Polo Challenge.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Niby to wydarzenie to nic specjalnego, ponieważ obydwoje co roku w nich uczestniczą, ale w tym roku towarzyszyła im dziewczyna Harry'ego: Meghan Markle! Spodziewa się, że Meghan pojawi się z księciem na ślubie Pippy Middleton, który będzie już za tydzień. To będzie ciekawe wydarzenie, ponieważ angielska prasa uwielbia ,,żyć" życiem Middletonów, a w ślubie aktywnie weźmie udział książę George i księżniczka Charlotte. Ciekawe na ile uda się ,,wejść" na uroczystość fotografom? :)

* * * * *

 Opis wizyty księcia Karola i Camilli do Irlandii pojawi się jutro.

10 komentarzy

 1. Kim jest ta pani w zielonej sukience obok Sophie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To księżniczka Martha Louise, córka króla Haralda i królowej Sonji z Norwegii

   Usuń
 2. Sophie wyglądała przepięknie w tej zielonej sukni w Norwegii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Isla i Savannah chyba doskonale się bawiły.;)
  Miło, że Bea pojawiła się na tym biegu. Zawsze większy rozgłos dla jakże ważnej akcji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na zdjęciu z Catherine nie stoi książę Wilhelm, a Guillaume ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, poprawione! Czemu więc niektórzy piszą Wilhelm? Nie orientuję się w tym kompletnie, bo RK z Luksemburga jest mi dość mało znana ;)

   Usuń
  2. Guillaume i Wilhelm to jest to samo, można używać dwóch wersji ;)

   Usuń
  3. No to dobrze wiedzieć :)

   Usuń
 5. Sophie pięknie się prezentowała w Norwegii.
  Nie spodziewałam się, że Beatrice weźmie udział w takich biegach, ale oczywiście to wspaniale, że zaczyna się tak angażować w działalność charytatywną zamiast tylko odpoczywać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się, Sophie wyglądała olśniewająco!

  OdpowiedzUsuń