Księżna Cambridge urodzi trzecie dziecko w kwietniu! + więcej.


Pałac Kensington ogłosił dzisiaj, że księżna Catherine urodzi trzecie dziecko w kwietniu 2018 roku. Oprócz tego potwierdzono, że książę William odwiedzi Finlandię pod koniec listopada, a na początku nowego roku razem z księżną odwiedzą Szwecję i Norwegię.


Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
 

Ostatnio książęce trio odbyło wspólnie dwa wyjścia. Pierwsze z nich odbyło się w Pałacu Buckingham, gdzie spotkali się z organizacjami kampanii Heads Together z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. To było także pierwsze wyjście księżnej po ogłoszeniu trzeciej ciąży. 
Natomiast wczoraj z okazji premiery filmu ,,Paddington 2" spotkali się z obsadą na stacji Paddington w Londynie. Następnie wsiedli do zabytkowego pociągu, w którym rozmawiali z dziećmi, którym pomagają organizacje charytatywne, a patronuje im nasze ,,trio" :)

Embed from Getty Images
 
Książę Harry uczestniczył wczoraj wieczorem w gali WellChild Awards, gdzie jako patron fundacji wręczył nagrody zwycięzcom. WellChild Awards to coroczne nagrody dla poważnie chorych dzieci lub dla osób, które pomagają takim chorym w każdy możliwy sposób. Często to właśnie tylko rodzice, rodzeństwo lub inne bliskie osoby pomagają i chociaż w ten jeden dzień w roku mogą zostać zauważeni i docenieni przez samego księcia Harry'ego podczas trwania gali. To jedyna taka okazja w roku, podczas której książę rozmawia bez wyjątku ze wszystkimi dziećmi, ich rodzinami przy okazji siedząc lub klęcząc na podłodze :)

* * * * *
Embed from Getty Images

Królowa powróciła niedawno ze Szkocji do Londynu, gdzie od razu rozpoczęła swoje królewskie obowiązki: audiencje, wręczania orderów no i oczywiście oficjalne wyjścia. Ostatnio wraz z księżniczką Anną pojawiła się na spotkaniu z Women's Royal Naval Service z okazji ich 100 rocznicy istnienia. Monarchini, jako patronka rozmawiała z paniami, które służyły podczas II wojny światowej, a na końcu wizyty wpisała się do pamiątkowej księgi gości.
* * * * *
Embed from Getty Images

Dzisiaj wieczorem księżna Kornwalii uczestniczyła w The Man Booker Prize, gdzie wręczała nagrody podczas gali w Guildhall w Londynie. Jako patronka wielu organizacji i promotor czytania książek (zwłaszcza wśród dzieci) księżna była zadowolona rozmawiając z autorami wielu powieści.
 
* * * * *

Ostatnie 2 tygodnie ciszy na blogu być może były dla niektórych zastanawiające. Najpierw dość mocno się przeziębiłam (więc odpoczywałam, dosłownie nic nie robiąc), a w ostatnim tygodniu ogarnęła mnie niemoc pisania i zero motywacji. Jakiś chyba kryzys ,,blogowy", który spowodował, że z każdym dniem jeszcze trudniej mi było tu wchodzić i cokolwiek napisać, zwłaszcza, że wiedziałam jak duże mam już zaległości w opisywaniu wyjść członków rodziny królewskiej. Postanowiłam więc zacząć post od ostatnich kilku dni, który prawdopodobnie zostanie jutro zaktualizowany o dalsze wyjścia (np. hrabiego i hrabiny Wessex). 

Tak jak kiedyś już pisałam, nie będę opisywać dokładnie wszystkich spotkań, bo po pierwsze zajmuje to bardzo dużo czasu, a połowę takich samych informacji znajdziecie na innych blogach. Chcę wrócić do pisania tematycznych postów, dlatego aby się to udało muszę ograniczyć opisywanie oficjalnych wyjść. Postanowiłam, że takie posty będą umieszczane na blogu w piątki lub w weekend (jako takie podsumowanie tygodnia), a tematyczne notki w ciągu tygodnia. Mam nadzieję, że mi się to uda, bo materiału na notki i pomysłów mam dużo, ale czasu już niestety niekoniecznie. Trzymajcie za mnie kciuki i wracajcie na bloga! :)

3 komentarze

 1. notki tematyczne są bardzo ciekawe, ja Ci kibicuję, zrealizuj swój pomysł, nic nie tracisz, skoro masz sporo pomysłów to na pewno to wypali, krok po kroku i będziemy chcieli więcej , pisz i wstawiaj - my będziemy czytać, komentować i wyświetlać, do dzieła :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Pisz to co uważasz. Życzę motywacji,wiem jak czasami ciężko jest cokolwiek napisać sensownego :)
  Wiedziałam,że to będzie kwiecień: ) Choć do końca w przypadku dzieci Katw nie można być niczego pewnym. Ja się nie nastawiam na żadną datę,bo i tak zostanę zaskoczona :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że wracasz i oczywiście czekam z niecierpliwością na posty tematyczne, życzę weny :)

  OdpowiedzUsuń