Jutrzejszy ślub księżniczki Eugenie i Jack'a Brooksbank - informacje.

www.twitter.com/RoyalFamily

Już jutro księżniczka Eugenie i Jack Brooksbank powiedzą sobie ,,tak" w Kaplicy Św.Jerzego na terenie Zamku Windsor! Czas od zaręczyn minął naprawdę bardzo szybko, a Pałac opublikował niedawno wiele ważnych informacji na temat uroczystości. 
Ślub rozpocznie się o godzinie 12:00 (11:00 czasu angielskiego), a całość będzie transmitowana w telewizji ITV od godziny 11:00 (10:00 czasu angielskiego), a także na oficjalnej stronie Rodziny Królewskiej na Facebooku.

Thomas i Jack Brooksbank, obok księżniczki Eugenie i Beatrice / www.twitter.com/RoyalFamily


Thomas Brooksbank (brat Jack'a) będzie jego głównym drużbą, a księżniczka Beatrice będzie główną druhną dla księżniczki Eugenie. Ten wybór chyba nikogo nie zaskoczył ;)

Druhenkami będą:
 • Księżniczka Charlotte
 • Savannah i Isla Philips (córki Petera i Autumn Philips)
 • Mia Tindall (córka Zary i Mike'a Tindall)
 • Maud Windsor (córka chrzestna księżniczki Eugenie)
 • Theodora Rose Williams (córka piosenkarza Robbiego Williamsa i Aydy Field)
Paziami będą:
 • Książę George
 • Louis de Givenchy (syn Zoe De Givenchy i Oliviera De Givenchy)

Do informacji podano, że ,,specjalnymi osobami" będą także Lady Louise Windsor i James Windsor (córka i syn hrabiego i hrabiny Wessex).

 Muzyka:

Podczas uroczystości w Kaplicy wraz z członkami Royal Philharmonic Orchestra (RPO) Andrei Bocelli wykona dwie piosenki. Dyrektor zarządzający RPO, James Williams, powiedział, że praca z Eugenie i Jack'iem była wielką przyjemnością.
Gy para wyruszy w przejazd po ulicach Windsoru, będą grać dudziarze z 2. Batalionu Królewskiego Pułku Szkocji.

Krótki przejazd karocą po ślubie:


Tort:

Tort zostanie wykonany przez Sophie Cabo i będzie to ,,red velvet" z czekoladą (w kolorach jesieni na życzenie Młodej Pary) oraz ozdobiony liśćmi bluszczu.


Przyjęcie weselne:

Odbędzie się w rezydencji księcia Andrzeja - Royal Lodge.


 Tytuły po ślubie:

Jack Brooksbank nie otrzyma żadnego tytułu, a księżniczka Eugenie będzie się oficjalnie nazywać HRH Princess Eugenie, Mrs Jack Brooksbank, tym samym tracąc tytuł księżniczki z Yorku.


Zaproszeni Goście:

Tak jak w przypadku ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle, para postanowiła zaprosić 1200 osób do wspólnego świętowania, a także będą obecni przedstawicieli organizacji charytatywnych, które wspólnie wspierają: Royal National Orthopaedic Hospital, the Teenage Cancer Trust, the Salvation Army, the UN Trust Fund to End Violence Against Women.


Transmisja:

Uroczystość będzie transmitowana na kanale telewizyjnym ITV, a także w Internecie na oficjalnym kanale Youtube księcia Andrzeja i Królewskiej Rodziny.


Jutro rano udostępnię Wam linki do transmisji ślubu w poście, ponieważ niestety nie będę mogła go Wam relacjonować na żywo na blogu :( Będąc w pracy mam praktycznie całkowicie ograniczoną możliwość pisania, dlatego post o ślubie pojawi się wieczorem lub w sobotę rano :) Bardzo jestem ciekawa jak będzie wyglądać Eugenie, czy wybierze York Tiarę po mamie, a także jak będą się prezentować członkowie Rodziny Królewskiej!

10 komentarzy

 1. Zastanawiałam się jakie tytuły Eugenie i Jack otrzymają,a tu nagle dowiaduję się,że księżniczka jeszcze straci swój...
  Wiadomo dlaczego nie będzie już księżniczką Yorku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ sama zdecydowała się ,,wziąć" tytuł Pani Jack Brooksbank :)

   Usuń
  2. Poza tym tradycyjnie żeńska część rodziny królewskiej po ślubie nie używa swojego ,,oznaczenia terytorialnego", dlatego Eugenie nie będzie się już nazywać księżniczką z Yorku. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam tą sytuację :)

   Usuń
 2. Tak,wyjaśnione,dziękuję ;)
  Trochę szkoda,że nie będzie "nowej" księżnej.
  Mam jeszcze jedno pytanie-czy wiadomo gdzie nowożeńcy zamieszkają? Raczej wątpię,żeby królowa "podarowała" im jakąś posiadłość

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oficjalnie nie wiadomo i nie podano tego do informacji, więc ciężko mi coś teraz ,,znaleźć". Może to być Pałac Kensington albo zupełnie prywatne mieszkanie w Londynie czy nawet posiadłość. Zobaczymy, ale myślę, że rodzice z dwóch stron im w tym na pewno pomogą ;)

   Usuń
 3. Już nie mogę się doczekać jutra ceremonia zapowiada się wspaniale
  Mam pytanie na jaki adres można wysłać gratulacje dla Młodej Pary?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buckingham Palace
   London SW1A 1AA
   UNITED KINGDOM

   Usuń
 4. Biorąc pod uwagę, że księżniczka Eugenie utrzymuje się sama(pracuje w londyńskiej galerii sztuki), Jack również ma swoją karierę zawodową(dziś handluje winami, wcześniej był menedżerem klubu nocnego), taka sytuacja akurat nie dziwi. Nawet większość wspólnych przyjaciół księstwa Cambridge i Sussex nie posiada tytułów szlacheckich. Zwłaszcza, że książę Sussex poślubił kobietę z kraju, w którym nie ma tytułów arystokratycznych.
  Młode pokolenie Windsorów bardzo odeszło od świata znanego z serialu "Downton Abbey". Dziś elity kojarzone są bardziej z miliarderami, wpływowymi politykami niż z posiadaczami tytułów arystokratycznych. Jeszcze pod koniec XX wieku urząd ministra sprawiedliwości był zarezerwowany dla posiadaczy tytułów lordowskich. Dziś nie jest.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej ucieszył mnie skład orszaku ślubnego- pięknie,że Eugenie włączyła wszystkich prawnuków Królowej (oczywiście poza Louisem i Leną ) i jeszcze Louise i Jamesa.Zapowiada się bardzo rodzinna uroczystość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się to podoba. Jestem ciekawa czy Mia Tindal będzie grzeczna :D

   Usuń