Świąteczny czas w Rodzinie Królewskiej.

www.twitter.com

Jeszcze niespełna 2 tygodnie i rozpoczną się święta Bożego Narodzenia. W ten świąteczny czas w Zamku Windsor pojawiły się piękne choinki z ogrodów, które ozdobili pracownicy królowej ogromną ilością światełek. Największa z nich znajduje się w St George’s Hall, a druga w Crimson Drawing Room. Choinki znalazły się także w Pałacu Buckingham i Pałacu Holyroodhouse.

www.twitter.com
Pałac Holyroodhouse / www.twitter.com
* * * * *

6 grudnia księżna Kornwalii jak co roku zorganizowała spotkanie z dziećmi w Clarence House, którymi opiekują się fundacje Helen and Douglas House Children's Hospice i the Roald Dahl's Marvellous Children’s Charity. Księżna razem z nimi udekorowała choinkę oraz zorganizowała dla wszystkich posiłek, który sama podawała. Wszyscy zaproszeni mogli skosztować kiełbasę i ziemniaki, a także czekoladki w kształcie Mikołaja, ciasteczka i cukierki. Po przyjaznym i miłym spotkaniu księżna zaprosiła dzieci na spotkanie z.... reniferami! Przed budynkiem stały dwa renifery: Dancer i Blitzen, które dzięki swojej obecności sprawiły ogrom radości najmłodszym gościom Camilli.
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

* * * * *

Na zabawny pomysł wpadło muzeum figur woskowych w Berlinie (Madame Tussauds), które postanowiło mieć ,,żywe" figury księcia Harry'ego i księżnej Meghan w świątecznych sweterkach! Jak Wam się podobają? :)

www.twitter.com/ElliotWagland
www.twitter.com/ElliotWagland

Jak Wasze przygotowania do Świąt? :) Ktoś z Was wysłał już kartki świąteczne do Rodziny Królewskiej? Ja już wysłałam do królowej, księcia Karola i księżnej Camilli, księcia i księżnej Cambridge, księcia i księżnej Sussex oraz do księżniczki Eugenie i Jack'a Brooksbank.

9 komentarzy

 1. Na facebooku jest nowa grupa o rodzinach królewskich - Fans_of_Monarchy
  Nie ma moderacji postów, każdy może pisać

  OdpowiedzUsuń
 2. Dekoracje świąteczne w pałacu-ach...:)

  OdpowiedzUsuń
 3. W tekście jest poważny błąd, królowa wraz ze swoją rodziną co roku spędza święta Bożego Narodzenia w Sandringham Palace ,nie w Holyrood House, chyba że w tym roku będzie wyjątek od tej reguły..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że błąd. Miałam w myślach Sandringham, ale zdjęcie jest ze Szkocji i przez to pomyłka. Dziękuję za czujność :)

   Usuń
 4. Ciekawe te figury, choć według mnie w ogóle nie przypominają pierwowzorów. "Harry" przypomina mi bardziej Eda Sheerana, a na tym pierwszym zdjęciu to w ogóle jakiegoś elfa :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie ładniejsza jest ta pierwsza choinka, ta w żółtych lampkach. Ta druga wydaje mi się ponura, chyba to przez te ciemne kolory ;)


  ksiezna-meghan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Miłe i fajne to zaangażowanie Camilli. Fajnie że się odnalazła i zaangażowała w rodzinie po takich historiach. Pewnie chcielibyśmy innego zakończenia, ale jest tak nie inaczej i trzeba docenić to co się dzieje teraz, a jest ok.

  OdpowiedzUsuń
 7. Te żywe figurki widzę już któryś raz i są takie "creepy". Okropne, szczególnie w ruchu.

  OdpowiedzUsuń