Aktualizacja: Wystawa ślubna księżniczki Eugenie i Jack'a Brooksbank w Zamku Windsor.

www.rct.uk

Od dzisiaj do 22 kwietnia w Zamku Windsor będzie można zobaczyć specjalnie przygotowaną wystawę ślubną księżniczki Eugenie i Jack'a Brooksbank, których ślub odbył się 12 października w zeszłym roku w Windsorze. To wspaniała okazja do zobaczenia szczegółów i zdobyciu paru nowych informacji, których w dniu ślubu nie mieliśmy szans dostrzec, a o których dowiecie się w dalszej części posta.


Embed from Getty Images

Suknia ślubna księżniczki została zaprojektowana przez Petera Pilotto i Christophera De Vosa, którzy przyjrzeli się dokładnie poprzednim królewskim sukienkom ślubnym. Sukienka księżniczki, która ma głęboki dekolt, a z tyłu odsłania plecy, a dokładniej bliznę po operacji skoliozy, którą przeszła mając 12 lat była zaplanowana od samego początku, ponieważ Eugenie wiedziała, że nie chce mieć welonu.

,,Zawsze chciałam mieć odsłonięte plecy aby pokazać bliznę i wierzę, że blizny opowiadają o twojej przeszłości i przyszłości i jest to sposób na pozbycie się tabu. Jest to dla mnie także sposób komunikowania się z ludźmi, którzy przechodzą przez podobne sytuacje ze skoliozą lub mają własną bliznę, z którą próbują się uporać.
Dostaliśmy wiele listów od ludzi, którzy byli szczęśliwi, że pokazałam swoją bliznę. Ludzie ze skoliozą, listy od dziewczyn, które przeżywają to samo i zdecydowanie byłam bardzo poruszona wsparciem od nich wszystkich."

www.pinterest.com /  Blizna księżniczki po operacji.

Materiał sukni ślubnej zawiera wiele symboli, które są znaczące dla księżniczki. Zespół projektowy czerpał inspirację z sukni ślubnej królowej Elżbiety, używając bardzo skomplikowanej tkaniny żakardowej aby móc nanieść znaczące motywy i symbole takie jak: trójlistną koniczynę przedstawiającą irlandzkie dziedzictwo matki Sarah Ferguson, Białą Różę z Yorku i bluszcz reprezentujący dom rodzinny Ivy Cottage.

www.rct.uk / Tył sukni
www.rct.uk / Tył sukni z bliska
www.expressandstar.com

Strój Jacka Brooksbank to czarno-szary garnitur z jaskrawo niebieską kamizelką, który został wykonany przez krawców w Huntsman na Savile Row.  
W tym wyjątkowym dniu księżniczka Eugenie nosiła Greville Emerald Kokoshnik Tiara, pożyczoną od królowej Elżbiety II, która została wykonana w 1919 roku z brylantami  osadzonymi w platynie, z sześcioma szmaragdami po obu stronach. Diamentowe i szmaragdowe kolczyki księżniczki Eugenie były prezentem ślubnym od pana młodego, które nosiła także podczas wieczornego przyjęcia.

,,Nigdy przedtem nie nosiłam tiary. To było najbardziej niewiarygodne, aby móc nosić taki fragment historii, który pożyczyła mi moja babcia. Bardzo dumna chwila, a piękne kolczyki były darem od mojego męża." 

Po raz pierwszy mamy także okazję zobaczyć w całości ślubne buty księżniczki od Charlotte Olympia.

Buty ślubne od Charlotte Olympia / www.standard.co.uk
www.rct.uk

Podczas wieczornego przyjęcia weselnego w Royal Lodge księżniczka nosiła piękną jedwabną suknię od amerykańskiego projektanta Zac'a Posena. Wybór koloru odzwierciedla rumieniec angielskiej róży, a specjalny haft białej róży z Yorku znajduje się na ramieniu i plecach, które trzymają razem pelerynę. Niestety nie jesteśmy w stanie tego zobaczyć na żadnym z udostępnionych zdjęć z wystawy czy sesji.

,,Przez całe życie podziwiałam go jako projektanta. Zac mieszka w Nowym Jorku, gdzie ja też mieszkałam przez pewien czas kiedy byłam młodsza, więc była to dla mnie łatwa decyzja. Zac to fajny, zabawny, błyskotliwy projektant i przyjaciel.
Chciałam czegoś przypominającego Grace Kelly w ,,To Catch a Thief ", więc mu to pokazałam, a Zac wymyślił ten jedwab, który znalazł z Manchesterze. Każdy pojedynczy efekt drapowania, każdy szczegół, każdy guzik to staranne wykonanie zrobione przez niego i jego zespół."

Embed from Getty Images

Zdjęcie z Instagrama Zac'a Posena - haft do sukni wieczornej.
www.pinterest.com
Zdjęcie z Instagrama Zac'a Posena - tył sukni wieczornej.

Księżniczka Eugenie miała na wieczornym przyjęciu we włosach dwie diamentowe broszki, pożyczone od królowej Elżbiety II. Niestety nie opublikowano żadnego zdjęcia pokazującego jak miała je wpięte, ale przynajmniej mogliśmy się dowiedzieć tego dzięki wystawie :) Do całości ubrała złote buty od Jimmy Choo.

www.twitter.com/TheRoyalExpert
www.pinterest.com

Na wystawie znajdują się także stroje druhenki i pazia: Theodory i Louisa de Givenchy oraz kreacja głównej druhny, księżniczki Beatrice. Starsza siostra panny młodej miała na sobie niebieską sukienkę od Ralph&Russo, a także dobrany fascynator od Sarah Cant i broszkę.


,,Zawsze patrzyłam na Beatrice jak na starszą siostrę. Wyglądała tak pięknie w tym dniu w tej pięknej kreacji od Ralpha i Russo, że byłam tak dumna i zaszczycona, że mogłam iść w stronę ołtarza i od razu zobaczyć jej uśmiechniętą twarz w tym cudownym stroju."Embed from Getty Images

www.rct.uk

Na wystawie znajduje się także replika bukietu ślubnego, który został zaprojektowany przez Rob Van Helden Floral Design, który składał się z konwalii, stefanotisu, osetu, białych róż, bluszczu i gałązek mirtu z Osborne House.

www.rct.uk

Księżniczka Eugenie była wczoraj obecna przed otwarciem wystawy aby osobiście zobaczyć jak została przygotowana dla zwiedzających.

Embed from Getty Images

,,To był najbardziej wyjątkowy dzień w całym naszym życiu i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim wspaniałym ludziom, którzy mogli wziąć udział w tym wydarzeniu i sprawić, by ten dzień był tak niewiarygodnie doskonały dla Jacka i dla mnie."

Wystawę można obejrzeć kupując normalny bilet w Zamku Windsor, który kosztuje £22.50. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie >>>TUTAJ.

* Przy okazji zaktualizowałam post o ślubie Eugenie i Jack'a, a także dodałam 2 zdjęcia do postu z oficjalnymi zdjęciami, które księżniczka opublikowała na swoim koncie na Instagramie  :)

4 komentarze

 1. Z chęcią zobaczyłabym wystawę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele nowych smaczków.Teraz widać finezję wzorów na sukni ślubnej i wreszcie można zobaczyć w całości suknię weselną -szczególnie zniewalająco prezentuje się tren.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A także możemy zobaczyć z bliska buty ślubne :)

   Usuń