50 rocznica inwestytury księcia Karola na księcia Walii - przyjęcie w Pałacu Buckingham.

www.twitter.com/katienicholl

Wczoraj po godzinie 11 w Pałacu Buckingham odbyło się przyjęcie wydane przez królową z okazji 50 rocznicy inwestytury księcia Karola na księcia Walii. Od razu przepraszam, że wprowadziłam Was ostatnio w błąd, ale przeczytałam gdzieś, że będzie to wieczorne przyjęcie, a nie poranne! Następnym razem będę sprawdzać kilka razy informacje podane przez dziennikarzy :)

Embed from Getty Images Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

W sali balowej odbył się pokaz muzyczny w wykonaniu studentów z Royal Welsh College of Music and Drama, którego patronem jest książę Karol. Obecny był także walijski zespół Stereophonics, który był wspierany przez The Prince's Trust (fundacji założonej przez księcia). Specjalne przyjęcie było także okazją do uczczenia szeregu walijskich organizacji charytatywnych, organizacji i firm wspieranych przez księcia.
Na miejscu zaproszeni goście rozmawiali z członkami BRK, w tym obecna Pani Premier - Theresa May.

Z Rodziny Królewskiej byli obecni: królowa Elżbieta II, księżna Kornwalii, książę i księżna Cambridge, książę i księżna Sussex, księżniczka Anna oraz Lady Sarah Chatto (córka księżniczki Małgorzaty) z mężem i hrabia Snowden (syn księżniczki Małgorzaty) z żoną.

W jednej z sal była wystawiona korona, miecz, pierścień i berło, które otrzymał książę podczas inwestytury oraz pamiątkowe zdjęcia i krótki opis historii z tego wydarzenia.
Inwestytura księcia odbyła się 1 lipca 1969 roku, o której możecie dowiedzieć się więcej >>> tutaj.

1 komentarz

  1. Inwestytura księcia Walii przewyższa swoją oprawą niejedną, współczesną koronację panującego.

    OdpowiedzUsuń