Aktualizacja: Ogród księżnej Catherine ,,Back to the nature" na Chelsea Flower Show.

Kensington Palace / Matt Porteous

Muszę przyznać, że weekend był obfity w ważne wydarzenia w Rodzinie Królewskiej, które dopiero dzisiaj mogę na spokojnie opisać. Postanowiłam, że zacznę od Chelsea Flower Show, gdzie księżna Cambridge zaprojektowała ogród ,,Back to the nature", a inspiracją do niego było jej dzieciństwo, kiedy często bawiła się na świeżym powietrzu. Swoje pomysły i chęć organizacji mogła zrealizować dzięki współpracy z architektami: Andree Davies i Adam White, którzy razem z Catherine przez rok planowali ogród, a ostatni tydzień spędzili codziennie kilka godzin na przygotowaniach przed oficjalnym otwarciem.

Kensington Palace / Matt Porteous
Kensington Palace / Matt Porteous
Kensington Palace / Matt Porteous

Chelsea Flower Show zostanie dzisiaj oficjalnie otwarte, gdzie będzie obecna monarchini, księżna Cambridge oraz inni członkowie Rodziny Królewskiej. Myślę, że królowa będzie zachwycona pomysłem Catherine, ponieważ ogród zawiera domek na drzewie, które wygląda jak gniazdo dla ptaków, huśtawkę, jaskinię oraz nawet płynący strumyk po kamieniach. W zaprojektowanym ogrodzie znajduje się wiele roślin, krzewów i drzew, a w ciągu ostatnich miesięcy książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis pomagały księżnej zebrać mech, liście i gałązki, które zostały użyte przy dekoracji ogrodu.

Księżna: ,,Mam nadzieję, że to co stworzyliśmy naprawdę zainspiruje rodziny, dzieci i społeczności aby wyjść na zewnątrz, cieszyć się przyrodą i spędzić czas razem."
 
Kensington Palace / Matt Porteous
Kensington Palace / Matt Porteous

Księżna postanowiła wczoraj pokazać dzieciom i mężowi swoje dzieło, gdzie George i Charlotte moczyli nóżki w wodzie, huśtali się na huśtawce i cieszyli wszystkim co ich otacza. Mały Louis zapoznawał się bliżej z kamerami i dumnie maszerował po ścieżce w obecności Williama :) Ze względu na komfort i swobodę dzieci postanowiono zamontować ukryte kamery aby ograniczyć obecność dziennikarzy, a towarzyszył im także fotograf Matt Porteous, którego zdjęcia mamy okazję teraz podziwiać.

Kensington Palace
Kensington Palace
Kensington Palace

Dzisiaj rano księżna pojawiła się na miejscu, gdzie razem z dziećmi z lokalnej szkoły spędzała czas w przygotowanym ogrodzie, gdzie w trakcie rozmów piekli nad ogniskiem marshmallow.


Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Poniżej polecam zobaczyć filmik z wizyty rodzinki Cambridge, a także wypowiedź księżnej o inicjatywie i pomysłach ogrodu:

Po godzinie 19 polskiego czasu na Chelsea Flower Show przyjechali książę i księżna Cambridge, którzy po przybyciu królowej, oprowadzili ją po ogrodzie, który przygotowała Catherine. Na miejscu pojawili się także: hrabia i hrabina Wessex, książę i księżna Gloucester, książę i księżna Michael z Kentu, książę Yorku, księżniczka Beatrice,
księżniczka Alexandra, jej syn James Ogilvy z żoną Julią i córką Florą.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


www.twitter.com/RoyalFamily
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Post o ślubie Lady Gabrielli Windsor pojawi się jutro jak przygotuję go w całości tak jak zawsze opisuję królewskie śluby  :)

9 komentarzy

 1. Chelsea Flower Show to jedno z moich ulubionych wydarzeń w roku w brk, bo zawsze pojawia się na nim szeroka reprezentacja rodziny pod przewodnictwem Królowej.Ale w tym roku jestem szczególnie zachwycona.Kate stworzyła naprawdę piękny ogród, w którym chciałoby się poszaleć:) Nie wiem, co bardziej cieszy zadowolona Królowa, to, że wcześniej Kate wprowadziła tam swoje dzieci czy spotkała się też z innymi maluchami.
  Louis to mała kopia George i wulkan energii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Louis jest bardzo podobny do brata Kate

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowny ogród. Dzieci widać zachwycone i super pomysł z ukrytymi kamerami. Widać że czują się swobodnie w swoim towarzystwie. Królowej też się podobał i reszcie rodziny, wszyscy uśmiechnięci widać lubią takie lużne spotkania. Aż miło się ogląda takie scenki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny ogród! Widać, że księżna włożyła w niego dużo serca i jest teraz z niego bardzo dumna:)

  A w piątek znalazłam w skrzynce odpowiedź z pałacu Buckingham, na życzenia wielkanocne i urodzinowe dla królowej. To moja pierwsza odpowiedź i zdziwiona jestem, że tak szybko dotarła:) //K

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to gratuluję pierwszej odpowiedzi :)

   Usuń
  2. Ja tez gratuluję, pamiętam jaka to była radość. Ja swoją pierwszą odpowiedź otrzymałam od świeżo poślubionej księżniczki Eugenii i jej męża :) będziecie Panie wysyłały gratulacje do Lady Gabrielli Windsor z okazji jej ślubu?

   Usuń
  3. Chętnie bym wysłała, ale oficjalnie nie podano do nich nigdy adresu. Być może zaadresuję do rodziców Gabrielli i wyślę na adres Pałacu Buckingham albo Pałacu Kensington.

   Usuń
 5. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń