Royal Ascot - I dzień + Święto Orderu Podwiązki.

www.twitter.com/RoyalFamily

Wczoraj rozpoczęły się wyścigi konne Royal Ascot na których zawsze pojawia się monarchini wraz z rodziną. Pierwszego dnia obecni byli książę Karol, księżna Kornwalii, książę i księżna Cambridge, księżniczka Anna, hrabia i hrabina Wessex, księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenie, Zara i Mike Tindall oraz król i królowa Holandii.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Miło było zobaczyć członków rodziny królewskiej z uśmiechami na twarzach mimo kapryśnej pogody. Zara i Mike Tindall ze wszystkimi witali się dość ciepło, jak zawsze żartując i śmiejąc się między sobą, co w ich przypadku jest widoczne praktycznie za każdym razem :-)

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Na jednym z filmików zauważyłam zabawny moment pomiędzy królową, a Mike'm, który ściągając kapelusz pokazuje jej, że w środku ma drugi.... kompletnie malutki! Polecam zobaczyć to poniżej:

* * * * *
Embed from Getty Images

W poniedziałek w Windsorze odbyło się coroczne Święto Orderu Podwiązki w którym wyjątkowo mieliśmy okazję zobaczyć króla Hiszpanii (Felipe z żoną Letizią) i króla Holandii (Willem-Alexander z żoną Maximą), którzy zostali odznaczeni orderem przez królową podczas prywatnej audiencji.
Przypomnę, że jest to najwyższy order brytyjski, które mogą posiadać tylko 24 osoby jednocześnie, a także koronowane głowy innego państwa. Król Hiszpanii został nim odznaczony w 2017 roku podczas wizyty państwowej, a król Holandii w 2018 roku, choć oficjalnie otrzymali je dopiero w tym roku przed samą uroczystością z ręki królowej Elżbiety II. 
Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

W trakcie oficjalnej procesji panie czekały i obserwowały wszystko ze specjalnego ,,namiotu", gdzie swobodnie między sobą rozmawiały. Hrabina Wessex głównie rozmawiała z królową Hiszpanii, przy okazji wyjaśniając którędy będzie szła procesja. Księżna Kornwalii i księżna Cambridge dyskutowały z królową Holandii, która ewidentnie tego dnia promieniała od ucha do ucha, będąc jednocześnie ciekawą całego wydarzenia. Po nabożeństwie członkowie Rodziny Królewskiej wsiedli do karoc by wrócić do Zamku Windsor. 

W I karocy jechała królowa Elżbieta II z księciem Karolem i księżną Kornwalii. W II jechali król i królowa Hiszpanii wraz z księciem i księżną Cambridge, w III król i królowa Holandii z księciem Andrzejem, a w ostatniej księżniczka Anna z mężem oraz hrabia i hrabina Wessex:

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images11 komentarzy

 1. Uwielbiam czerwiec w brk - rodzinne uroczystości i te kapelusze !
  Rzeczywiście Zara i Mike są cudownie wesołą parą,przy nich wszyscy czują się swobodnie.A Karol ewudentnie uwielbia Zarę,przy tych zdjęciach przypominało mi się, że przecież to on podsunął siostrze pomysł na jej imię.
  W tym roku Order Podwiązki był wyjątkowy.Zdjęcia Kate z Letizią i Maximą to gratka, na którą czekało wiele fanów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Zarę i jej relacje z członkami rodziny królewskiej, widać, że jest bardzo rodzinna :) po ostatnich zdjęciach mam wrażenie, że Eugenia spodziewa się dzidziusia, chodzi mi szczególnie o to, na którym rozmawia z Żadną i Kate i znacząco trzyma się za brzuch, wydaje mi się też, że zmieniła się na twarzy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W części o Eugenii chodziło mi oczywiście o Zarę :)

   Usuń
  2. Też odnoszę wrażenie, że przytyła. Zobaczymy co to będzie :)

   Usuń
 3. Czy musimy wszędzie dopatrywać się ciąży?xD Ja prędzej widzę ją u Eugenie.xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja o Eugenie myślałam! Dopiero teraz doczytałam, że wyżej chodziło o Zarę 🙄 Ja myślałam o Eugenie zdecydowanie 😀

   Usuń
  2. Nie, nie! Jestem autorką tego komentarza. Zdecydowanie chodziło mi o ciążę u Eugenii, w pierwszym komentarzu wkradł mi się błąd - "rozmawia z Żadną"- tam miało być z Zarą. Mój drugi komentarz odnosi się do tego zdania, nie do tego która z Pań jest przy nadziei :)

   Usuń
  3. No to wszystkie miałyśmy na myśli Eugenie. Poczekamy i zobaczymy czy miałyśmy rację 😊

   Usuń
 4. Eugenia ładnie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zarówno w Ascot jak i podczas Święta Orderu Podwiazki najbardziej podobała mi się Maxima bije od niej takie ciepło i serdeczność a do tego zawsze wybiera niesamowite kreacje

  OdpowiedzUsuń
 6. Maxima wybiera kreacje stosownie do swojego wieku i pozycji i Kate nie pasowałyby.

  OdpowiedzUsuń