Nowe zdjęcie księżnej Catherine + więcej.

by Matt Porteous

Dzisiaj Pałac Kensington z okazji 38 urodzin księżnej z Cambridge opublikował jej nowe zdjęcie, którego autorem jest Matt Porteous. Fotografia Catherine została zrobiona w tym samym dniu, kiedy cała rodzinka pozowała do wspólnego zdjęcia pod koniec 2018 roku. Osobiście bardzo mi się podoba, bo księżna wyszła bardzo naturalnie :-)

* * * * *

W związku z wczorajszym oświadczeniem księcia i księżnej Sussex, poinformowano dzisiaj, że królowa nakazała wszystkim czterem ,,domom królewskim" (Buckingham Palace, Clarence House, Kensington Palace i pracownikom biura księcia Harry'ego i Meghan) znalezienie praktycznych rozwiązań w ciągu najbliższych dni, a nie tygodni. Rozmowy mają odbyć się jak najszybciej, w których wezmą udział przedstawiciele biur pary książęcej i ich pomocnicy.

Harry i Meghan podobno rozmawiali z Rodziną Królewską podczas świąt Bożego Narodzenia o swoim pomyśle. Monarchini poprosiła księcia aby niczego nie ogłaszał, zanim wszystko nie zostanie ostatecznie ustalone... Jak widać zignorował to i podjął zupełnie inną decyzję.
Jestem ciekawa dalszego rozwoju sytuacji pary, bo ich oświadczenie tak naprawdę nie wyjaśnia nam niczego.
* * * * *
By Ranald Mackechnie - Sala Tronowa w Pałacu Buckingham

Na początku Nowego Roku Pałac Buckingham zrobił wszystkim przyjemną niespodziankę i opublikował fotografię królowej z jej następcami tronu: księciem Walii, księciem Cambridge i księciem George'm. Zdjęcie zostało zrobione przez Ranalda Mackechnie w dniu świątecznego obiadu Rodziny Królewskiej w Pałacu.

7 komentarzy

 1. Hmm, chyba zmartwiła mnie ta wiadomość o współpracy pracowników, moim zdaniem kluczowe byłoby tutaj spotkanie rodzinne (królowa, Karol, William, Harry, Meghan) i miałam nadzieję, że pierwszym krokiem będzie rozmowa królowej/księcia Karola z Harrym i Meghan, jak oni to sobie wszystko wyobrażają i dlaczego tego właśnie chcą.
  Nadal uważam, że królowa ani książę Karol o niczym nie wiedzieli, sądzę, że inaczej nie opublikowano by zaraz potem tego krókiego a jakże dającego do myślenia komunikatu, że rozmowy są na wczesnym etapie, a cała sprawa jest skomplikowana.
  Niestey ale obawiam się że zawiniła komunikacja w tej rodzinie, nie wiem z jakiego powodu i nie jestem pewna czy chcę wiedzieć. Mam wrażenie że Harry nie rozmawia szczerze z ojcem, bratem ani babcią, nie prosi o rady czy wsparcie tylko woli działać na własną rękę, z mizernym skutkiem, bo to zamiast pomagać tylko szkodzi. To się dobrze nie skończy, ale na ten moment trudno powiedzieć kto ucierpi bardziej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W języku dyplomacji Pałacu Buckingham to oświadczenie oznacza, że prawie nikt nic nie wiedział. Myślę, że członkowie rodziny i tak się spotkają, a przynajmniej mam taką nadzieję, ale taka sprawa wymaga też na pewno jakiś uregulowań bardziej formalnych dot. finansów itp. Bo tak naprawdę nikt chyba nie wie, co to znaczy rezygnacja z roli seniora w rodzinie królewskiej, ale z "dalszym wspieraniem Królowej". Czy zamierzają podjąć pracę? Jak będą dzielić czas między Kanadą a Wielką Brytanią? Tu jest więcej pytań niż odpowiedzi.
   Nowe zdjęcia są osłodą - tym bardziej, że to pierwszy raz, gdy w ogóle opublikowano oficjalne zdjęcie na urodziny Kate. Ale niestety przez zamieszanie wywołane przez Harry'ego i Meghan Kate nie spędzi ich raczej spokojnie z rodziną.

   Usuń
  2. Ale to akurat prawda, że są na wstępnych rozmowach, bo jeśli rzeczywiście w Święta powiedzieli rodzinie co chcą zmienić, to się nie ma co dziwić, że Pałac wydał takie oświadczenie po zaskoczeniu całą sytuacją.. zobaczymy co będzie dalej.

   Usuń
 2. Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało w wydaniu Harrego i Meghan

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcie Kate :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też uważam, że zdjęcie księżnej Kate jest przepiękne, bardzo naturalne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Naturalnie piękna kobieta. Cudowna.

  OdpowiedzUsuń