Książę Karol w Belfast / Książę William i Harry na ślubie przyjaciół / Wizyty Hrabiny Wessex.

www.royalista.com
Książę Karol spotkał się wczoraj z policjantami z okazji National Memorial Day Police w Belfaście (Północna Irlandia).  
,,Mamy dług wdzięczności wobec funkcjonariuszy w całym kraju, którzy wykazują odwagę, gdy są na służbie." 
Prezes Federacji Policji Anglii i Walii powiedział, że to wzruszający i ważny dzień dla wszystkich rodzin, których oficerowie zbierają się aby oddać hołd poległym kolegom. ,,Ich zaangażowanie na służbie i poświęcenie nigdy nie zostaną zapomniane".

* * * * *

  
2 dni temu książę William i książę Harry byli obecni na ślubie przyjaciół: Victorii Inskip z Robertem Davies-Jones'em w Malmesbury Abbey.

* * * * *

www.flickr.com/photos/hazlegrovesch
4 dni temu Hrabina otworzyła centrum naukowe ,,Fitzjames" w Szkole Hazlegrove w Sparkford. Na miejscu Sophie została przywitana przez uczniów, a następnie obejrzała specjalnie przygotowany dla niej występ.
www.flickr.com/photos/hazlegrovesch
Następnego dnia otworzyła nowy basen do hydroterapii i siłownię dla niepełnosprawnych dzieci w Margate, gdzie spotkała się także z wolontariuszami. 
www.facebook.com/mymtwhealthcare
Odwiedziła również Tunbridge Wells Hospital, gdzie odsłoniła pamiątkowy kamień, który jest zlokalizowany na zboczu koło wejścia do szpitala. Kamień został zaprezentowany z okazji 100-lecia przybycia pierwszych rannych żołnierzy do General Hospital w Grosvenor Road.

8 komentarzy

 1. Sophie jak zwykle rewelacyjna i perfekcyjna. :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda :) Zawsze uśmiechnięta i zadowolona, a co najważniejsze bardzo zaangażowana we wszystkie spotkania :)

   Usuń
  2. ładnie wygląda,ma klase trudno mi ocenić na ile jest rzeczywiście inteligentna bo nie znam za dobrze angielskiego a królowa to chyba powinna być inteligentna.Podoba mi sie królowa Elżbieta za twardy i ostry charakter.Mam sentyment do takich starych,tradycyjnych instytucji-Królowa Elżbieta jest jak katedra Notre Dame w Paryżu,choćby nie wiem co sie działo-jest,niezmienna:)

   Usuń
  3. Królowa Elżbieta II jest wychowana wg dawnych zwyczajów i tradycji, dlatego też ma taki charakter :)
   Myślę, że może się już nie powtórzyć taka osoba w Rodzinie Królewskiej w przyszłości, bo coraz młodsi są otwarci na ludzi (nie z arystokracji) i wszystko się zmienia :)

   Usuń
 2. Sophie idelnie wykonuje swoje obowiązki i z pewnością byłaby wspaniałą królową :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sophia wydaje się mieć świetny kontakt z dziećmi.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. było takie śliczne zdjęcie Sophie jak trzymała na rękach bobaska :) tylko nie pamiętam dokładnie, z którego to było wyjścia, ale jakoś niedawno to było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To była wizyta z wczoraj, którą właśnie opisałam w nowej notce :)

   Usuń