Książę Harry w Nepalu + więcej.

www.zimbio.com

Wczoraj książę Harry rozpoczął swoją 5 dniową podróż w Nepalu, która jest jego pierwszą wizytą w tym kraju. Harry spotkał się z Premierem (Khadga Prasad Sharma), a także wygłosił przemówienie w którym powiedział, że jest zaszczycony i podekscytowany wizytą w kraju. Zapytany w zeszłym roku o chęć wizyty w imieniu Królowej był zachwycony i po powrocie do domu od razu oglądał piękne zdjęcia Nepalu.

I jak go nie kochać? ;) /www.zimbio.com
Z Panią Prezydent / www.dailymail.co.uk

Dzisiaj książę Harry spotkał się z Panią Prezydent - Bidya Devi Bhandar w Pałacu Prezydenckim, gdzie rozmawiali przy pomocy tłumacza. Następnie w mieście Patan książę został powitany przez 5 kobiet (tzw.kanya Pancha - pięć dziewic), które wręczyły mu kwiaty i piękny pomarańczowy wieniec. Zwiedzanie miasta rozpoczął od królewskiego pałacu, gdzie na dziedzińcu został poproszony o ściągnięcie butów (ze względu na szacunek miejsca). Książę od razu zażartował, że dobrze, że ma odpowiednie skarpetki :)
Harry odwiedził także miejscowe świątynie, plac, a nawet przez chwilę rozmawiał z tłumem mieszkańców.

www.zimbio.com
www.twitter.com


Idąc po ogrodach pałacowych Harry zatrzymał się aby oglądnąć pracę grupy rzemieślników, którzy rzeźbili w drewnie i kawałkach kamienia. Książę spróbował swoich sił w tej pracy, ale stwierdził, że nikt tego nie potrafi, nawet on :)
Następnie spotkał się z wolontariuszami Czerwonego Krzyża, którzy pomagają osobom, które w wyniku zeszłorocznego trzęsienia ziemi straciły swoje domy. Ponad 8 000 ludzi zginęło w wyniku trzęsienia, a także zniszczone zostały świątynie, pałace i inny zabytki. Książę odwiedził także obóz aby dowiedzieć się jak sobie radzą mieszkańcy Nepalu w obecnej sytuacji.* * * * *
www.zimbio.com

W piątek para książęca zakończyła swoje wizyty po Bałkanach w Kosowie. Na miejscu zostali przywitani przez Panią Prezydent Atifete Jahjaga z którą wzięli udział w ceremonii pamiątkowej dla osób zaginionych. Na miejscu były obecne także rodziny, które wciąż poszukują bliskich, nie widzianych od czasu konfliktu w Kosowie w 1999 roku.

www.zimbio.com
Książę przytula matkę, która nadal poszukuje swoich 2 synów. / www.zimbio.com

Po ceremonii książę Karol odwiedził Hamam Jazz Bar w Prisztinie, gdzie świętowano współpracę pomiędzy Wielką Brytanią, a Kosowem. W tym czasie księżna Camilla była w Ideas Partnership - organizacji pozarządowej, która zajmuje się niesieniem pomocy osobom w potrzebie poprzez zdrowie, żywność, odzież czy naukę czytania i pisania.
Książę odwiedził także KFOR - dom w którym mogą mieszkać wszyscy obywatele różnego pochodzenia oraz miejscowość Prizren, w której zobaczył meczet, cerkwię i Kościół rzymskokatolicki. Na koniec wizyty Karol wziął udział w spotkaniu z przywódcami duchownymi różnych religii.


* * * * *
www.twitter.com

27 marca o godzinie 20:00 (21:00 w Polsce) na kanale ITV zostanie wyemitowany 2 godzinny dokument pt. ,,Our Queen at Ninenty" w którym znajdą się m.in. wypowiedzi księcia Karola, księżnej Camilli, księcia i księżnej Cambridge oraz księcia Harry'ego.

Księżna Catherine zdradziła, że George mówi o królowej Gan-Gan, a także, że za każdym razem gdy są w Pałacu Buckingham czeka na nich jakiś drobny upominek. Książę Harry od dawna próbuje się dowiedzieć jaki jest największy sekret babci, ale do tej pory nic mu nie powiedziała ;)

Fragmenty wypowiedzi rodziny królewskiej możecie zobaczyć TUTAJ :)

* * * * *

www.dailymail.co.uk

Księżniczka Beatrice i Eugenie zostały zauważone dzisiaj na zakupach w dzielnicy Soho w Nowym Jorku.

12 komentarzy

 1. zawsze się zastanawiam, czy jest jeszcze jakaś szansa, że osoby, które zaginęły - tak jak np. w Kosowie - kiedyś się odnajdą. musi być to straszne dla rodzin żyć w takiej niepewności od tylu lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z drugiej strony...po tylu latach to ja sama chyba bym zwątpiła :(

   Usuń
  2. Nie chcę wyjść na czarnowidza, ale to za bardzo przypomina Katyń, Charków, Miednoje... Ci ludzie żywi to się już nie znajdą...

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Harry jest niesamowicie spontaniczny. Pewnie dlatego nie ma problemu z nawiązywaniem kontaktów na wszystkich kontynentach.;) I pewnie też dlatego ludzie mu wszystko wybaczają.;)

   Usuń
 3. Hej kiedy camila i karol wroca do uk?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już są :) W piątek byli ostatni dzień na Royal Tour :)

   Usuń
  2. To dobrze. Bo wysyłam do Camilla list i może jak będziesz w wbrew to mi odpowie? Jakie są szanse?

   Usuń
  3. Z odpowiedzą nie powinno być problemu, ponieważ korespondencją zajmują się przede wszystkim pracownicy Clarence House/Pałacu Kensington czy Pałacu Buckingham ;)

   Usuń
 4. Gdzie mieszka Harry i gdzie mieszkałby gdyby się ożenił ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie mieszka w Pałacu Kensington, ale swoje ,,miejsce" ma także w Clarence House. Gdyby się ożenił pewnie nadal mieszkałby w Pałacu Kensington lub (tak jak William) dostałby w prezencie od babci jakieś inne miejsce? ;)

   Usuń
 5. Dzis na tnt o 17:55 okno na podworze w ktorym zagrala grace kelly

  OdpowiedzUsuń