Para książęca w Serbii + więcej.

Z parą prezydencką / www.zimbio.com

Dziś pierwszy dzień pary książęcej w Serbii. Po przylocie do Belgradu zostali przywitani przez Premiera Aleksandar'a Vučić, a w Pałacu Prezydenckim spotkali się z Prezydentem (Tomislav Nikolić) i jego żoną Dragicą. Następnie udali się na cmentarz wojskowy, gdzie złożyli wieniec ku pamięci wszystkich żołnierzy, którzy walczyli podczas II wojny światowej.
Książę Walii i Księżna Kornwalii mieli także okazję pospacerować po twierdzy Kalemegdan.


www.zimbio.com
www.twitter.com

Po zwiedzaniu twierdzy książę wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami różnych religii, a także zwiedził prawosławną świątynię (największą na Bałkanach). Odwiedził także Nova Iskra - centrum, które wspiera współpracę pomiędzy małymi przedsiębiorstwami w Belgradzie. Na koniec spotkał się z księciem Aleksandrem i księżniczką Katherine w pałacu królewskim.
W tym samym czasie księżna Camilla odwiedziła Zvecanska Children's Home, gdzie spotkała się z przedstawicielami UNICEF-u i fundacją serbskiego tenisisty Novaka Djokovica.

 * * * * *
www.getreading.co.uk

Hrabina Wessex odwiedziła w poniedziałek Szkołę Podstawową Bearwood w Wokingham, gdzie oficjalnie otworzyła Foundation Stage Outdoor Environment. Sophie spotkała się z uczniami odwiedzając ich klasy, a także odsłoniła pamiątkową tablicę.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Zara Tindall wraz z przyjaciółką, mężem i swoją mamą (księżniczką Anną) była dzisiaj obecna na wyścigach konnych - Ladies Day podczas Cheltenham Festival.

* * * * *

Książę Harry może być znowu z siebie dumny! W przyszłym roku w Toronto (Kanada) odbędą się kolejne Igrzyska Invictus Games. Myślę, że dla byłych żołnierzy będzie to kolejna szansa na zmianę swojego życia i walki o medale w tak wspaniałych okolicznościach :) 
 
www.zimbio.com
 
Rano książę spotkał się w Pałacu Kensington z pracownikami MapAction aby dowiedzieć się więcej na temat niedawnych trzęsień ziemi w Nepalu. Jako ich patron Harry zapowiedział, że będąc w podróży ma nadzieję nagłośnić problem aby ludzie zdali sobie sprawę ile jeszcze jest do zrobienia. W wyniku trsień ziemi zginęło ponad 8 000 ludzi.

12 komentarzy

 1. Hej a uwzgeldnisz moze jeszcze wyjsce harrego z dzisiejszego poranka? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Harry odwiedzial wlasnie fundacje mapaction i klub rugby. Sa swietne zdjecia harrego w czapce z tego ;p

   Usuń
 2. Ależ piękna wiosna jest już w Serbii...

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.fakt.pl/plotki/ksiezna-kate-nie-pojawi-sie-na-obchodach-dnia-sw-patryka-dlaczego-,artykuly,618615.html

  OdpowiedzUsuń
 4. http://gwiazdy.wp.pl/artykul/5972808329740929/ksiezna-kate-zlekcewazyla-115-letnia-tradycje.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej a wiesz moze jak dokladnie jest z tym "dotykaniem" czlonkow rodziny krolewskiej? Znaczy wiem ze ogolnie (szczegolnie w brk) tego nie mozna robic poza usciskiem dloni na poczatek ,ale np sophie czy camilla kompletnie tego nie przestrzegaja i pozwalaja byc dotykane? A ksiaze harry wrecz sam przytula ni z tego ni z owego ludzi;p wiec jak to dokladnie jest ? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg protokołu nie należy dotykać członka Rodziny Królewskiej. W przypadku Harry'ego jest podobnie jak z jego matką - sam podchodzi do ludzi i jest otwarty, dlatego śmiało się przytula i ,,dotyka" :)
   W przypadku Kate i Williama widać zdecydowany dystans (na zasadzie trzymajmy się protokołu), a hrabina Sophie chyba tak jak Harry nie ma problemu z bliższym kontaktem. To oni sami w większości decydują o ,,otwartości" że tak to nazwę ;)

   Usuń
 6. zastanawiam się, co Harry ma na szyi, bo zarówno na nagraniu jak i na spotkaniu w KP widać, że nosi to samo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może jest to jakaś zawieszka związana z Invictus Games? Wcześniej nosił zawsze silikonowe bransoletki.

   Usuń
 7. Mnie taka rozkmina wzięła. Skoro Kate nie było dziś na obchodach Dnia św. Patryka, a nie opuściła go jak dotąd ani razu (o ile dobrze pamiętam), to może czeka na nas jakaś dobra nowina?xD

  OdpowiedzUsuń