Garden Party + więcej.

www.dailymail.co.uk

Wczoraj odbyło się pierwsze w tym roku Garden Party na terenie Pałacu Buckingham. Królowej towarzyszył książę Filip, książę i księżna Cambridge, księżniczka Anna, książę Edward, księżniczka Beatrice oraz książę i księżna Michael z Kentu.

www.dailymail.co.uk
www.twitter.com
Książę Michael z Kentu / www.twitter.com
Księżna Michael z Kentu / www.twitter.com

Obecnych było 8 000 gości, dla których zostało przygotowane 20 000 kanapek, 20 000 kawałków ciast i 27 000 kubków z herbatą. Trzeba przyznać, że liczby robią wrażenie ;)

* * * * *
www.zimbio.com

Książę William odwiedził wczoraj Szpital Marsden w Londynie, gdzie pokazano mu m.in. sprzęt medyczny do leczenia nowotworów. Oprócz rozmów z lekarzami i całym personelem szpitala nie zabrakło czasu na spotkanie z najmłodszymi pacjentami. Książę dość nieśmiało rozmawiał z dziećmi, ale temat zabawek i Star Wars zawsze ułatwia rozpoczęcie rozmowy :)

www.twitter.com

Dzisiaj książę Cambridge spotkał się z zarządem The Royal Foundation Taksforce w Pałacu Buckingham aby omówić kolejne działania walki z cyberprzemocą.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

W niedzielę podczas Royal Windsor Horse Show, lady Louise (córka hrabiego i hrabiny Wessex) po raz pierwszy publicznie prowadziła konną karetę! Dumni rodzice patrzyli z przyjemnością na córkę i robili jej zdjęcia. Czyżby lady Louise szła w ślady swojego dziadka, księcia Edynburga? Wszystko na to wskazuje :)

Dumni rodzice ;) / www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Przy okazji rodzina królewska miała okazję do spędzenia wspólnego czasu, z czego chyba bardzo cieszyła się Isla Phillips (córka Autumn i Petera Phillips), ponieważ mocno przytulała się do James'a (syna Sophie i Edwarda).

* * * * *
www.zimbio.com

Książę Karol i księżna Camilla odwiedzili wczoraj Oxford. Pierwszą wizytę rozpoczęli od miejscowego targu Covered Market, gdzie dowiedzieli się więcej o lokalnych sklepach i ich produktach. Para książęca z przyjemnością rozmawiała ze sprzedawcami, którzy korzystając z okazji częstowali ich swoimi specjalnościami. Karol i Camilla odwiedzili także centrum wsparcia (Maggie's Oxford), które zajmuje się pacjentami z chorobami nowotworowymi oraz Kellogg College.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Dzisiaj książę Walii zwiedził królewski ogród botaniczny w Londynie.

6 komentarzy

 1. "Królewski ogród botaniczny", to chodzi o Kew Gardens prawda? Te ogrody sa niesamowite, bardzo ksieciu wali zazdroszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pracownicy Pałacu Buckingham muszą mieć naprawdę więcej pracy niż zwykle przed takim Garden Party, ale trzeba przyznać, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik i nawet takie mini-kanapki robią wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Garden Party są takie wspaniałe- cylindry,toczki i płaszczyki oraz misterne kanapeczki. Dzięki Bogu istnieje monarchia i kultywuje takie tradycje.
  William nawet dość dobrze radził sobie z dziećmi. Mała dziewczynka widoczna na zdjęciu miała mu powiedzieć,że jest trochę za stary,żeby mógł się z nią ożenić: )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak oglądałam filmiki z tej wizyty, to przy dzieciach widać było, że jest dość spięty (w przeciwieństwie do Harry'ego czy Catherine podczas takich spotkań). No, ale wcale się nie dziwię, kiedy każde słowo jest analizowane, a każdy moment fotografowany.

   Usuń
 4. William to straszny sztywniak nawet wśród dzieci.

  Królowa też musi być dumna z Louise. W końcu konie to jej największa pasja.
  Urocze to zdjęcie Jamesa z Islą.
  Czyżby na tym zdjęciu był także widoczny kawałek ojca hrabiny?

  OdpowiedzUsuń