Aktualizacja: Hrabia i Hrabina Wessex - wizyty w Kanadzie.

www.ltgov.bc.ca
Hrabia i Hrabina Wessex w piątek (12 września) rozpoczęli swoje oficjalnie spotkania w Kanadzie. Po przylocie pojawili się w Government House, gdzie zostali przywitani przez Royal Canadian Navy, a także spotkali się z gubernatorem.
Następnego dnia wzięli udział w służbie poświęcenia Government House Cary Mews Museum, a także oficjalnie otworzyli muzeum i odsłonili tablicę pamiątkową.

www.facebook.com/BCGovernmentHouse
www.facebook.com/BCGovernmentHouse
Książę Ewdard odwiedził HMC Dockyard Esquimalt, a także wręczył nagrodę Gold Award w Government House. Nagroda księcia Edynburga sięga 1956 roku, kiedy została założona przez księcia Filipa - księcia Edynburga. Jej celem jest pomoc młodym ludziom aby mogli rozwijać poczucie odpowiedzialności za siebie i swojej społeczności poprzez samodzielność, wytrwałość i odpowiedzialność.
W tym czasie Sophie odwiedziła Jeneece Place (Fundacja Dziecięca w Vancouver Island), która pomaga ubogim, starszym osobom, niepełnosprawnym, uzależnionym i bezdomnym.
Zwiedzając budynek pomogła przygotować obiad, rozmawiała z wolontariuszami, a także poznała osobiście kilka rodzin, które korzystają z pomocy fundacji.
www.ourplacesociety.com
www.ourplacesociety.com
3 dnia Hrabina Wessex odwiedziła Rick Hansen Institute w Vancouver. Rick Hansen Instytut jest to organizacja, która zajmuje się najlepszymi praktykami w ulepszeniu metod leczenia osób z urazami rdzenia kręgowego. Ich wizją jest świat bez paraliżu.

Sophie miała okazję poznać osobiście założyciela fundacji Rick'a Hansen'a, który w wieku 15 lat miał wypadek i został sparaliżowany od pasa w dół .
Później hrabia i hrabina Wessex odwiedzili Trans Canada Trail Hike i dołączyli do wolontariuszy na grilla w Capilano Regional Park.
www.twitter.com
www.twitter.com
4 dnia odwiedzili wspólnotę Ditidaht First Nation, gdzie na powitanie Sophie dostała koronę wykonaną z cedru. Otworzyli tam nową bibliotekę i szkołę, gdzie spotkali się z dziećmi i nauczycielami.
www.twitter.com
www.hashilthsa.com
Następnie przyjechali do Namgis First Nation, gdzie zwiedzili muzeum, a potem spotkali się z miejscowymi i oglądnęli specjalnie przygotowany na tą okazję spektakl.
www.facebook.com/namgisnation
www.facebook.com/namgisnation
5 dnia Hrabina odwiedziła Kelowna Regional Royal Canadian Mounted Police Detatchment, a książę Regional Forest Fire First Responders, gdzie został powitany w winnicy przez ministra Steven'a Thomson'a i gubernatora Judith'a Guichon'a wraz ze strażakami i innymi gośćmi.
www.castanet.net
www.twitter.com
6 dnia książę przybył do Saskatchewan, gdzie spotkał się z pilotami wojskowymi załogi 15 Wing, a także z ich rodzinami. Edward mógł odwiedzić zbrojownię i oglądnąć z bliska samoloty wojskowe.
www.vipmedia.globalnews.ca
*  Notka będzie ponownie zaktualizowana o ostatnie spotkania Sophie i Edwarda w Kanadzie :)

4 komentarze

 1. Sophie jest cudowna! Byłaby świetną małżonką króla :D Chociaż wiem że książę Edward raczej do tronu się nie do dopcha ;) cóż nam pozostaje patrzeć na jej dokonania jako księżna, a wypełnia swoje obowiązki znakomicie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się.:) W każdej chwili kibicuję Sophie i doceniam to co robi. Jest naprawdę wspaniałą kobietą i wygląda, że wpasowała się w swoją rolę idealnie.:)

   Usuń
  2. Edward miał szczęście, że poznał Sophie, bo są jedynym małżeństwem z 4 dzieci Elżbiety II, które jest (pierwsze) szczęśliwe i do tego spełniają swoje obowiązki wzorowo :)

   Usuń
  3. ich małżeństwo nadrabia także tym, że nawet jeżeli coś działo się między nimi, to nie było z tego żadnego zamieszania ani skandalu w mediach, a rzadko się to zdarza w rodzinie królewskiej :)

   Usuń