Aktualizacja: Królowa z mężem i księciem Karolem w Braemar/Książę Karol w Cardiff i na spotkaniu NATO.

www.zimbio.com
Dzisiaj Elżbieta II, książę Filip i książę Karol pojawili się na Braemar Highland Games w Szkocji.  Są to zawody, które co roku odbywają się w pierwszą sobotę września i trwają już od prawie 200 lat! 
www.zimbio.com
Konkurencje to m.in: przeciąganie liny, rzut młotem, rzut drewnianym słupem czy pchnięcie kulą. Rodzina Królewska co roku ma przyjemność oglądać te konkurencje, dlatego wcale mnie nie dziwią ich zadowolone miny :)

* * * * *
www.zimbio.com
Wczoraj książę Karol odwiedził w Cardiff ostatni niszczycielski statek Royal Navy T 45 oraz HMS Duncan. Spotkał się tam z oficerami załogi i pracownikami okrętów wojennych, w tym także francuskiego okrętu podwodnego La Motte-Picquet.
www.zimbio.com

www.zimbio.com
Wieczorem udał się na spotkanie z ministrami obrony NATO w Newport (Walia), gdzie powitał m.in prezydenta USA - Baracka Obamę. Obecny był także premier Anglii David Cameron, premier Walii Carwyn Jones i walijski sekretarz Stephen Crabb.
www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
 Światowi przywódcy z 60 krajów spotkali się wczoraj i dzisiaj na dwudniowym szczycie aby omówić obecną sytuację na Ukrainie.

2 komentarze

  1. współczuje przy takich spotkaniach ochronie...ci to dopiero musza mieć stresującą pracę w takich chwilach i oczy dookoła głowy.

    OdpowiedzUsuń