Królewskie Pogrzeby: księżniczka Małgorzata.Księżniczka Małgorzata zmarła w szpitalu 9 lutego 2002 roku w Londynie. Siostra królowej ciężko chorowała, miała za sobą już kilka wylewów. Bezpośrednią przyczyną śmierci były komplikacje pracy układu krążenia, które nastąpiły po kolejnym udarze mózgu. W chwili  śmierci były z nią obecne dzieci: David Jones oraz Sarah (lady Chatto), a królowa Elżbieta II była cały czas na bieżąco informowana.

Pogrzeb księżniczki odbył się 15 lutego w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor, w którym uczestniczyły tylko zaproszone osoby (choć było ich ponad 400!). Na miejscu był obecny także były mąż Małgorzaty (Antony Armstrong-Jones) i królowa matka, która mimo swojej choroby bardzo chciała uczestniczyć w całej ceremonii.
Z kaplicy, udekorowana trumna została przewieziona do Slough, gdzie zgodnie z wolą Małgorzaty jej ciało zostało spopielone. Prochy księżniczki złożono w kaplicy koło grobowca króla Jerzego VI.

Swoje kondolencje wyraziły także rodziny królewskie. Wieńce pojawiły się z Norwegii, Szwecji, Hiszpanii i Tajlandii, a także od byłego króla Konstantyna Grecji i jego żony Anne-Marie.


9 komentarzy

 1. Czy krolowa plakala?

  OdpowiedzUsuń
 2. nie ma zdjęcia królowej matki?

  OdpowiedzUsuń
 3. Królowa matka została przywieziona oddzielnie (poruszała się już tylko na wózku) i zaprowadzona tylnim wejściem, stąd nie ma jej na żadnym zdjęciu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej. Zrobisz proszę post o tej dziewczynie z którą harry gral w rozbieranego bilarda? Wydawała się interesująca.

  K

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, bo to obca, nieznana osoba?

   Usuń
  2. Serio chcesz wiedzieć, kim była ta dziewczyna?? Pewnie nawet Harry nie wie, kto to :D

   Usuń
 5. to okropne przyzyc smierc wlasnego meza,corki,tesciowej i wielu brytyjczykow i zrobic tyle dla kraju krolowa matka elzbieta

  OdpowiedzUsuń