Książę Harry - patronaty.


Książę Harry jest patronem 12 organizacji. Poniżej przedstawiam Wam ich cele oraz czym się zajmują. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nich więcej to warto zajrzeć na oficjalne strony (na które przeniesie Was po kliknięciu na ich nazwę). Pierwsza z nich i najbliższa sercu Harry'emu od zawsze to Sentebale, którą stworzył razem z księciem Seeiso.

1. Sentebale - patron od 25.04.2006 roku.

,,Miałem szczęście, że moim przewodnikiem był książę Seeiso. Jego wiedza i współczucie dla jego kraju pokazała mi bardzo wiele. Spotkałem wiele dzieci, których życie zostało rozbite po śmierci rodziców, a były bardzo wrażliwe i potrzebowały opieki oraz uwagi. Za każdym razem kiedy byliśmy w Lesotho widzieliśmy to samo: ogromną pracę wykonywaną przez wolontariuszy, którzy mimo to nie byli w stanie przyciągnąć wsparcia i brakowało profesjonalnych menedżerów czy księgowych.
Książę Seeiso i ja postanowiliśmy coś zmienić i dlatego założyliśmy Sentebale, które oznacza ,,Forget me not" w Sesotho (językiem Lesotho). Chcę też w ten sposób zachować pamięć mojej matki, która pracowała i pomagała osobom chorym na AIDS."
www.sentebale.org

www.sentebale.org

Sentebale współpracuje z lokalnymi organizacjami społecznymi, których zadaniem jest pomóc dzieciom - ofiarom skrajnego ubóstwa i często zakażonymi wirusem HIV / AIDS


2. Dolen Cymru - od 28.03.2007 roku.
 
www.waleslesotholink.org

Fundacja ta zajmuje się m.in. realizowaniem programów, które dają okazję nauczycielom w Walii spędzić 6 miesięcy na nauczaniu dzieci w Lesotho.


3. MapAction - od 28.03.2007 roku

MapAction dostarcza istotne informacje  z danych zebranych na miejscu katastrofy. Tworzenie ,,wspólnego obrazu operacyjnego" jest kluczowe do podejmowania świadomych decyzji i dostarczenia pomocy we właściwym miejscu i szybko. To jedyna organizacja pozarządowa, w pełni wyszkolona i wyposażona w mapy i umiejętność zarządzania informacją zespołami humanitarnymi na całym świecie.

www.dailymail.co.uk

4. WellChild - od 28.03.2007 roku

Organizacja ta zapewnia wsparcie praktyczne i emocjonalne dla ciężko chorych dzieci, młodzieży, ich rodzin, umożliwiając opuszczenie szpitala i bycie w swoich własnych domach.
Ponadto zbierają fundusze na projekty i badania w celu pomocy rodzicom chorych dzieci aby mogli posiadać potrzebny sprzęt do leczenia i rehabilitacji. 

www.socialitelife.com


Co roku fundacja organizuje WellChild Awards na których nagrody wręcza sam patron - książę Harry! Chore dzieci, ich rodzice lub opiekunowie mają wtedy niezwykłą okazję do rozmowy z księciem, a nawet krótkiej zabawy. Jego ogromne zaangażowanie w ich pracę powoduje, że media są tym zainteresowane, a co za tym idzie fundacja może zebrać więcej potrzebnych pieniędzy lub uzyskać nowych sponsorów.


5. Henry Van Straubenzee Memorial Fund - od 8.01.2009 roku.

Książę i jego starszy brat William zaprzyjaźnili się z Henrym, gdy uczęszczał do Ludgrove School w Wokingham. Mając 18 lat zginął w wypadku samochodowym. Jego rodzina postanowiła założyć fundację, która zajmuje się poprawą jakości kształcenia w szkołach wiejskich w Ugandzie w Afryce. Inwestują w budynki, zapewniają wyszkoloną kadrę i przede wszystkim higieniczne warunki. Obecnie pomagają 28 000 dzieci w 40 przedszkolach, szkołach podstawowych i szkół średnich aby czuły się zdrowsze, szczęśliwe i zdobyły wymarzone wykształcenie.
Książę Harry i William patronują fundacji od 2009 roku.
 
6. The Royal Foundation of The Duke and Duchess of Cambridge and Prince Harry - od 9.11.2009 roku

Początkowo była to fundacja księcia Harry'ego i Williama, a w 2011 roku dołączyła do nich Catherine. Ich praca jest głównie zaangażowana w młodych ludzi - szczególnie tych, którzy są w trudnej sytuacji i potrzebują wskazówek i wsparcia w kluczowym momencie swojego życia. Ponadto zajmują się ochroną środowiska i Siłami Zbrojnymi (dla dobra tych, którzy służą dla ich kraju) oraz niosą pomoc weteranom wojennym.
  
Na oficjalnej stronie fundacji znajdziecie mnóstwo informacji na temat ich pracy i czym się obecnie zajmują :)

7. Rugby Football Union  i  8. Rugby Football Union Injured Players Foundation - od 6.02.2010 roku oraz 9. Rugby Football Union All Schools Programme - od 7.03.2013 roku

Harry to wielki fan rugby, dlatego nie dziwi jego praca na rzecz promowania i wsparcia tego sportu. RFUIPF zapewnia wsparcie wszystkim byłym graczom, którzy odnieśli poważne kontuzje podczas swojej kariery (pomaga im w rehabilitacji czy znalezieniu pracy). Ponadto książę jest vice patronem Rugby Footbal Union oraz wspiera programy, których zadaniem jest promocja sportu wśród dzieci.
www.hellomagazine.com

10. London Marathon Charitable Trust - od 2012 roku.
 
London Marathon Charitable Trust zapewnia dotacje dla projektów inwestycyjnych realizowanych przez organizacje i społeczności, które zobowiązały się do inspirowania i zwiększenia liczby osób, które regularnie uczestniczą w sporcie i aktywności fizycznej.
 Fundacja została założona w 1981 roku. Jako patron książę Harry miał już niejedną okazję wręczać medale zwycięzcom oraz promować tą wspaniałą inicjatywę.

11. School’s Games - Prezydent od 5.04.2012 roku

Książę pomaga w promocji zawodów sportowych aby dzieci i młodzież mogły trenować i uczyć się niezależnie od swojego pochodzenia lub statusu materialnego.

www.sheknows.com

12. 100 Women in Hedge Funds' Philanthropic Initiatives - od 1.01.2013 roku

Podobnie jak jego brat książę wspiera fundację, która obecnie oferuje ponad 13.000 członków w 20 lokalizacjach na terenie trzech kontynentów. Fundacja zajmuje się globalnym stowarzyszeniem branżowym dla profesjonalistów, którzy pracują w funduszu hedgingowym.

Co roku odbywa się Gala na której pozyskuje się fundusze w Nowym Jorku, Londynie, Hong Kongu i Genewie, w którym nagradza się kobietę, która odegrała wiodącą rolę w Alternatywach lub szerszym sektorze finansowym, a także osobę, która dokonała zmianę w świecie filantropii.

14 komentarzy

 1. Super notka. A mam pytanie czy walking with the wounded sie nie wlicza? Harry duzo dla nich zrobil.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo jak wspierall Invictus Games, ale notka dotyczy tylko patronatow :-) Moze innym razem cos napisze o takich z ,,poza" ;)

   Usuń
 2. Hej polecam Ci posłuchać jeśli lubisz wywiadów z członkami BRK z lat 80/90 m.in: Księżna Kentu, Księżna Michael z Kentu, Księżniczka Małgorzata,David Linley czy Grace Księżna Monako.-http://www.bbc.co.uk/programmes/p009mdbm A może już słuchałaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie słuchałam nigdy. Dzięki wielkie za linka! :)

   Usuń
 3. Świetny post! Nie wiedziałam, że Harry ma aż tyle patronatów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej czy to prawda ze harry byl glownym pomyslodawcom invictous games?

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawa jestem, czy Harry "odziedziczy" kiedyś jakieś nowe patronaty po królowej albo księciu Filipie skoro już Kate jeden "dostała".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To byłoby bardzo dobre i mam nadzieję, że kiedyś to nadejdzie :)

   Usuń
 6. na ostatnim zdjęciu z tymi paniami wygląda jak książę Karol ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. http://familyofcambridge.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 8. polski blog o ranii http://raniaofjordan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń