Ostatnie wyjścia BRK.

www.princeofwales.gov.uk

Czwartek i piątek książę Walii spędził w Szkocji. Pierwszego dnia otworzył nowy magazyn tkanin i ceramiki, gdzie poznał cały personel. Z okazji 150-lecia odwiedził Wick Sheriff Court w Caithness, a także New Wave Foods, które zajmuje się zbieraniem jadalnych wodorostów z plaży.

Ponadto książę Karol objął patronat nad Kew Gardens (ogrody botaniczne).

* * * * *
www.royal.uk

Książę i księżna Gloucester odwiedzili Północną Irlandię. Pierwszego dnia zostali przywitani przez panią Premier - Arlene Foster oraz wicehrabiego Brookeborough. Na miejscu odwiedzili Portora Royal School, która obchodzi swoje 400 urodziny. Następnie zwiedzili siedzibę dróg wodnych Irlandii, którzy starają się zachować ponad 1000 km rzek, kanałów i jezior w całym kraju. Książę udał się także do Ballinamallard United Football Club, gdzie wręczył nagrodę dla klubu za ciężką pracę i poświęcenie wszystkich wolontariuszy. W tym samym czasie księżna Gloucester otworzyła nowy ogród sensoryczny oraz teren rekreacyjny dla niepełnosprawnych dorosłych o nazwie Killadeas Day Centre w Enniskillen. 

www.royal.uk
www.twitter.com

Drugiego dnia para książęca udała się do Clogher Valley aby oglądać wystawy zwierząt. Na zakończenie podróży odwiedzili Enniskellen Airport, gdzie oglądali ćwiczenia szybkiego reagowania z udziałem lokalnej straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji i przybrzeżnego RNLI Lifeboat. 

Wczoraj w Gloucester Cathedral uczestniczyli w Festiwalu 3Choirs, gdzie po występie poznali wszystkich artystów.

* * * * *

Daily Mail twierdzi, że księżniczka Beatrice porzuciła swoją pracę w Nowym Jorku, by zostać konsultantem biznesowym! Póki co podobno przebywa na wakacjach w Grecji (w lipcu była w Monako). Co ciekawe gazeta wyliczyła także wszystkie urlopy księżniczki i czas zatrudnienia w ,,pracy", które możecie zobaczyć TUTAJ :)

* * * * *

 Księżniczka Anna przyleciała dzisiaj do RIO, gdzie przez prawie 2 tygodnie będzie wspierać brytyjskich zawodników podczas letnich Igrzysk Olimpijskich.

W czwartek pojawi się notka o księciu i księżnej Michael z Kentu :)

3 komentarze

  1. Beatrice chyba zmęczyła się tymi wakacjami,bo przecież pakowanie,podróż...:)
    Niech korzysta z życia,ale niech nie przesadza.Tyle wakacji co ona miała w ciągu roku,to niektórzy nawet przez całe życie nie mieli!

    OdpowiedzUsuń
  2. ach, to ciężkie życie księżniczki Beatrice... jak to wakacje potrafią zmęczyć człowieka, że od razu trzeba lecieć na kolejne ;)

    OdpowiedzUsuń