Poznajcie bliżej...księcia i księżną Michael z Kentu.

www.dailymail.co.uk

Książę Michael urodził się 4 lipca 1942 w Iver jako wnuk króla Jerzego V i królowej Mary, brat Edwarda (księcia Kentu) i księżniczki Aleksandry Ogilvy. Jego rodzicami byli książę Jerzy i księżna Marina, która z urodzenia była księżniczką grecką i duńską (córką księcia Mikołaja i rosyjskiej wielkiej księżnej Eleny Władimirowny z rodu Romanowów).
Książę jest kuzynem królowej Elżbiety II.

,,Będąc absolwentem Sunningdale School i Eton College, książę Michał wstąpił w styczniu 1961 do Królewskiej Akademii Wojskowej w Sandhurst. W 1963 został powołany do kawalerii, 11. regimentu Husarów (11th Hussars – Prince Albert's Own). Służył w Niemczech, Hongkongu i na Cyprze, gdzie w 1971 jego szwadron był częścią sił pokojowych ONZ. W ciągu dalszej kariery wojskowej (dwudziestoletniej) służył m.in. w wywiadzie. W 1981 odszedł z wojska w stopniu majora."
(www.wikipedia.org)


www.dailymail.co.uk

www.pinterest.com
 
Księżna urodziła się 15 stycznia 1945 roku w Karlowych Warach (Czechy) jako baronessa Marie Christine Anna Agnes Hedwig Ida née von Reibnitz (córka Barona Günthera Hubertusa von Reibnitza i hrabiny Marii von Muraszombath).


W 1971 roku wyszła za brytyjskiego finansistę Thomasa Troubridge, z którym rozwiodła się w 1977 roku (małżeństwo zostało unieważnione przez Kościół katolicki w 1978 roku). Tego samego roku wzięła ślub cywilny z księciem Michaelem z Kentu, a 29 czerwca 1983 roku kościelny. O ich ślubie pisałam TUTAJ.

Para doczekała się 2 dzieci:

1. Lord Frederick Windsor, urodzony 6 kwietnia 1979 roku w Londynie. 12 września ożenił się z Sophie Winkleman (o ich ślubie możesz przeczytać TUTAJ), z którą ma 2 dzieci: Maud Elizabeth Daphne Marina (urodzona w 2013 roku) oraz Isabella Alexandra May (urodzona w 2016 roku).

www.hellomagazine.com

2. Lady Gabriella Windsor, urodzona 23 kwietnia 1981 roku w Londynie. Obecnie związana z australijskim rugbystą Tom'em Kingston.

www.dailymail.co.uk

Księżna z zawodu jest pisarką. Opublikowała 5 książek na temat europejskich rodzin królewskich:

1. Crowned in a Far Country: Portraits of eight royal brides.
2. Cupid and the King.
3. The Serpent and The Moon: two rivals for the love of a Renaissance king.
4. The Queen Of Four Kingdoms.
5. Agnès Sorel: Mistress of Beauty.

www.hellomagazine.com

Marie Christine i jej mąż nie pełnią oficjalnych obowiązków królewskich, choć książę patronuje ponad 100 organizacjom oraz pojawiają się na oficjalnych uroczystościach czy Royal Ascot. Książę prowadzi własną firmę konsultingową oraz jest dyplomowanym tłumaczem języka rosyjskiego.

12 komentarzy

 1. Pierwsze zdjęcie królewskie.
  Świetnie,że przybliżasz dalszych członków rk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko na Wasze prośby :) O kim chcielibyście jeszcze coś podobnego? ;)

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy post. Nie wiedziałem że Michael jest tłumaczem języka rosyjskiego :)
  Przez niektórych Anglików księżna nazywana jest ,,Princess Pushy`` albo przez Królową Elżbietę
  ,,Our Val``(czyli zbyt królewski do reszty rodziny królewskiej). Ja ją bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno księżna w wywiadzie powiedziała kiedyś, że ma więcej królewskiej krwi niż EII, stąd została nazywana później Our Val ;)

   Usuń
 3. ja zawsze lubiłam Marie, wydaje się być bardzo sympatyczną osobą :) swoją drogą chciałabym przeczytać jej książki, mogą być naprawdę ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię tę parę. Interesują mnie przodkowie księżnej od strony ojca :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej długo królewskiego ślubu w BRK nie będzie podobno księżniczka Beatricie i jej chłopak rozstali się po 10 latach bycia razem :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy to prawda. Czas pokaże ;)

   Usuń
  2. Ja wciąż nie mogę w to uwierzyć. Może jednak okaże się to tylko kolejnym wymysłem mediów

   Usuń
 6. Mogłabyś napisać coś więcej o Gabrielli?
  Czy jej partner, który zresztą jest już zapraszany na różne uroczystości (zdaje się był na mszy z RK jakoś niedawno) zna się z mężem Zary?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czesc masz może adres do tej ksieznej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma oficjalnego adresu do księżnej, ale posiada ona swoją stronę internetową: http://www.princessmichael.org.uk i można wysłać e-maila.
   Zawsze można spróbować wysłać list na adres Pałacu Buckingham, ale czy doręczą to już nie mam pojęcia.

   Usuń