,,When Phillip met Prince Philip: 60 Years of The Duke of Edinburgh’s Award" - dzisiaj w ITV!

www.facebook.com/TheBritishMonarchy

Dzisiaj wieczorem o godzinie 21:00 (22:00 w Polsce) na kanale ITV został wyemitowany dokument ,,When Phillip met Prince Philip: 60 Years of The Duke of Edinburgh’s Award". 

W dokumencie pokazano historię powstania nagrody oraz krótkie filmiki ze spotkań księcia z osobami, które brały udział w różnych wyzwaniach.

,,Ten dokument to fantastyczna okazja dla nas do refleksji na temat ostatnich sukcesów, ale także do zaprezentowania pozytywnego wpływu ,,DofE" na dzisiejsze pokolenie i potencjał dla przyszłych pokoleń, pomagając młodym ludziom być szczęśliwym, zdrowym, społecznie świadomym i z szansą na zatrudnienie".

www.dailymail.co.uk


Z okazji 60 rocznicy nagrody, każdy, niezależnie od wieku, wykształcenia czy pochodzenia mógł podjąć własne wyzwanie.  

W dokumencie wypowiadała się hrabina Sophie i jej mąż książę Edward, którzy również otrzymali nagrodę księcia Edynburga.  Hrabina w tym roku podjęła się wyzwania i przejechała na rowerze 445 mil od Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu aż do Pałacu Buckingham w Londynie.

7 komentarzy

 1. Kate będzie się wypowiadać

  OdpowiedzUsuń
 2. Super,już się nie mogę doczekać.
  Z talich dokumentów można dowiedzieć się wiele niezbanych faktów od kuchni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy program, ale wydaje mi się, że bardziej skupiał się na samym prowadzącym niż księciu Filipie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety też odniosłam takie wrażenie :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja niestety też :-/ Ale uszczęśliwiało to prowadzącego ogromnie, więc jest pozytyw ;-D
  A książę Filip już staruszeczek..., chociaż prezencję ma niesamowitą!
  I przeszło mi przez myśl, że to może się potwierdzić, że tytuł księcia Edynburga przejmie książę Edward i jego rodzina, może nie bez powodu to oni byli ważną częścią tego programu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że Edward przejmie ten tytuł po śmierci ojca już dawno było potwierdzone :) Nie wiem jedynie jakie tytuły dostaną wtedy jego dzieci.

   Usuń
  2. Myślę, że Louise dalej pozostanie Lady a James "awansuje" na hrabiego Wessexu ;) Gdyby był plan dać im "Prince/Princess" to nosiliby te tytuły od urodzenia. A skoro w UK tytuły po ojcu dziedziczy syn, więc James po śmierci ojca zostanie kolejnym księciem Edynburga (chodzi mi tu o tytuł Duke of Edynburg).

   Usuń