Aktualizacja: Ostatnie wydarzenia.

www.twitter.com

Wczoraj wieczorem w Pałacu Buckingham odbył się dyplomatyczny bankiet, w którym uczestniczyli ambasadorzy i przedstawiciele różnych krajów. Królowej towarzyszył książę Filip, książę Karol z Camillą oraz książę i księżna Cambridge.
Po raz pierwszy pałac udostępnił oficjalne zdjęcie członków rodziny królewskiej z takiej (prywatnej) uroczystości :)

* * * * *
www.dailymail.co.uk

W środę hrabina Sophie i książę Harry wzięli udział w ICAP Charity Day, które odbywa się co roku w City of London. Ten dzień ma na celu zbieranie pieniędzy na różne fundacje charytatywne, a w zbiórce pomagają członkowie rodziny królewskiej oraz znane osoby ze świata muzyki, filmu, teatru czy telewizji i sportu.
Rozmowy przez telefon i namawianie innych do podarowania większych kwot to coś, w czym książę zdecydowanie czuje się dobrze! 

www.zimbio.com
www.twitter.com

Pracownicy ICAP jak zwykle nie zawiedli i byli przebrani w różne kostiumy, dzięki czemu Harry miał dużo powodów do żartów. Sophie i książę mieli także okazję spróbować swoich sił w grze ,,Operacja", ale naturalnej wielkości człowieka. 
Hrabina w porównaniu do księcia miała zdecydowanie dłuższy czas :)

Wczoraj Sophie odwiedziła fundację Awareness, która zajmuje się walką z nietolerancją religijną i brakiem zaufania wśród osób różnych wyznań.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Księżniczka Anna odwiedziła wczoraj Katedrę Chichester, która istnieje już 900 lat. Wieczorem uczestniczyła w świątecznym przyjęciu w St James Palace, zorganizowanym dla fundacji The Not Forgotten Association, która pomaga weteranom wojennym. 

* * * * *
www.twitter.com

Księżna Yorku, księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenie odwiedziły dzisiaj Teenage Cancer Trust's persons unit w University College Hospital. Każda z nich rozmawiała z pacjentami chorymi na raka, którzy opowiadali swoje historie.
Beatrice po rozmowie z chłopakiem, który ma nowotwór mózgu powiedziała: ,,Jego ogromna siła mnie poruszyła. Otrzymałam dzisiaj ogromną lekcję od Harry'ego".
 
www.dailymail.co.uk


W środę wieczorem zauważono księżniczkę Eugenie z chłopakiem (Jack Brooksbank), którzy opuszczali klub LouLou w Londynie. Szybko zauważono, że na serdecznym palcu lewej ręki, Eugenie nosi pierścionek! Księżniczka jednak szybko zaprzeczyła i powiedziała, że nie jest to zaręczynowy.


Książę Andrzej wydał publiczne oświadczenie na swoim koncie na Twitterze, w którym zdementował ostatnie plotki, które dotyczyły jego najbliższej rodziny.
Książę nigdy nie prosił o przyszłe tytuły królewskie dla mężów swoich córek, a także nigdy nie było sprzeczki pomiędzy księciem Walii, a jego córkami - Beatrice i Eugenie.
Jako ojciec, chce by były one nowoczesnymi, pracującymi młodymi kobietami, które jednocześnie członkiniami rodziny królewskiej. Książę jest zachwycony rozwojem ich karier, a rodzina królewska jest zadowolona z ich pracy charytatywnej.

Osobiście uważam, że takie oświadczenie ze strony księcia Andrzeja i tak nie za wiele pomoże. Jak wiemy, księżniczki spędzają więcej czasu na wakacjach niż w pracy (zwłaszcza Beatrice), a o ich pracy charytatywnej mówi się tak naprawdę niewiele. Czy to coś zmieni? Być może przekonamy się wkrótce...

14 komentarzy

 1. A książę Andrzej wydał bardzo ciekawe oświadczenie (swoją drogą to ostatnio bardzo modne w tej rodzinie;) w którym zaprzecza wielu rzeczom o których pisały brytyjskie tabloidy (np. że domaga się tytułów szlacheckich dla swoich zięciów). Swoją drogą nie wiem czy nie jest na to zbyt późno. Na obie dziewczyny, o ich rodzicach nie wspominając, jest w UK taki hejt, że głowa mała...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam gdzieś dzisiaj o tym, dopiszę rano do posta :)

   Usuń
 2. Co do przyjęcia - jak zobaczyłam Williama w rajstopach to myślałam, że się posikam ze śmiechu ;D Rozumiem, że to tradycja ale on chyba też nie jest szczególnie zachwycony :) Myślę, że Kate powinna dostosować się do Królowej i Camilli i też ubrać białą kieckę, tutaj z jednej strony wyróżnia się od pozostałych pań ale sukienka jakby zlewa się z podłogą ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wspomnę o tym, ze nie potrafiła się ustawić jak powinna :/

   Usuń
 3. Wydanie tego zdjęcia było sporym zaskoczeniem,ale wspaniała niespodzianką,że wreszcie mogliśmy zobaczyć kreacje pań w pełnej okazałości.W tak cudownych klejnotach i sukniach nie da się wyglądać źle,ale najpiękniej księżna Catherine.Muszę powiedzieć,że szczęka mi opadła,gdy ją zobaczyłam.
  Perfekcyjna księżniczka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak też pomyślałam dopóki nie zobaczyłam szwedzkich księżniczek podczas rozdania nagród Nobla i na bankiecie na cześć laureatów. W porównaniu do Victorii czy Madeleine Kate wypada bardzo słabo ...

   Usuń
 4. Świetny pomysł z tym zdjęciem. :) Mam nadzieję, że BRK będzie częściej takie wydawać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie byłoby w końcu zobaczyć ślub Eugenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze, że po cichu liczę na jej zaręczyny, bo jest już dość długo ze swoim obecnym chłopakiem i wydaje mi się, że tworzą udaną parę :)

   Usuń
  2. Czy to możliwe, że Eugenia czeka ze ślubem aż - brutalnie mówiąc - umrze Filip? Pamiętam jak gdzieś czytałam, że ten odgrażał się, że nie będzie nigdy przebywał w jednym pomieszczeniu z Fergie. A kościół to chyba też szeroko rozumiane "pomieszczenie" :) Głupio byłoby gdyby dziadek nie przyszedłby na ślub bo jest na nim matka panny młodej, a chyba jeszcze gorzej byłoby gdyby matka panny młodej nie mogła uczestniczyć w ślubie córki ze względu na jej dziadka...

   Usuń
  3. Myślę,że to co mówi książę Filip to jedno, a co wypada zrobić dla wnuczki to drugie ;)
   Wątpię by Eugenie patrzyła na to w ten sposób, bo jej dziadek kiedyś tak powiedział o jej matce :)

   Usuń
 6. Anonimowy 10 grudnia 2016 21:40 --> Filip zaciśnie zęby i się pojawi, bo nie wypadałoby by nie był obecny, chociaż z nim to nigdy nie wiadomo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tym oświadczeniem księcia to zgadzam się, że niewiele pomoże, plotki nadal będą się pojawiać, jak nie na jeden temat, to na drugi na pewno. Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego wydał takie oświadczenie właśnie teraz, to ma coś wspólnego z tymi "zaręczynami" Eugenie czy w ogóle ostatnio zaczęło się pojawiać więcej plotek na temat jego rodziny, o których wspomniał w oświadczeniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że odniósł się do wszystkich plotek. Podobno ostatnio było ich więcej, choć ja tego jakoś specjalnie nie zauważyłam ;)

   Usuń