Ostatnie wydarzenia.

www.zimbio.com

W czwartek monarchini odwiedziła Goodenough College - rezydencję dla brytyjskich i międzynarodowych doktorantów, studiujących w Londynie. Goodenough College został założony w 1931 roku jako niezależna organizacja charytatywno-edukacyjna, która miała zapewniać bezpieczne i wspierające środowisko dla lokalnych i międzynarodowych doktorantów. Budynek mieści ponad 700 studentów i jego członków rodziny, pochodzących z ponad 85 krajów.

www.zimbio.com
www.itv.com

Królowa rozmawiała z osobami mieszkającymi w Goodenough College, a na koniec wizyty odsłoniła pamiątkową tablicę. 
W piątek, w Zamku Windsor odbyła się inwestytura, której przewodniczyła Elżbieta II. Monarchini wręczyła Order Imperium Brytyjskiego m.in. znanemu aktorowi brytyjskiemu, Eddy'emu Redmayn'owi.

* * * * *
www.twitter.com

30 listopada (środa) księżniczka Anna uczestniczyła w wieczornym balu (Team GB Ball) w Battersea Evolution.
Dzień później otworzyła Havebury Housing’s w Bury St Edmunds. To 33 domy i mieszkania, które dzięki swojej niskiej cenie będą mogły być zakupione przez ok. 60 osób. 

* * * * * 
www.zimbio.com

W środę książę William odbył aż 4 spotkania. Pierwszym z nich była fabryka pociągów (Bombardier Transportation UK Ltd) w Derby, gdzie miał okazję przejechać się po torze testowym! Podobno William jechał szybko, sprawnie, ale hamowanie było zbyt gwałtowne.
Kolejnym miejscem odwiedzin było the Padley Centre, które zajmuje się niesieniem pomocy osobom z problemami ze zdrowiem psychicznym, bezdomnymi oraz uzależnionym od alkoholu i narkotyków.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Następnie odwiedził fabrykę Rolls Royce, gdzie spotkał się z inżynierami i uczniami, którzy pokazali mu linię produkcyjną. Na koniec wizyty zaprezentowano mu tort, wzorowany na jednym z silników lotniczych, który wykonał Andrew Smyth.

,,Problemem jest to, kiedy robisz coś tak dobrego jak to, że aż nie chcesz go zjeść."

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Wieczorem książę uczestniczył w Tusk Conservation Awards, które obdbyło się w Victoria & Albert Museum w Londynie.

4 komentarze

 1. Księżniczka Anna w tej długiej sukience wygląda jak nie ona!

  OdpowiedzUsuń
 2. Będziesz pisać jeszcze jakieś notki tematyczne? Bardzo je lubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że będę :) Po prostu ostatnie 2 tygodnie mam dość ,,napięte" z powodów prywatnych, ale postaram się coś napisać w ten weekend.

   Usuń