Ostatnie wydarzenia w Rodzinie Królewskiej.


Książę Walii i księżna Kornwalii uczestniczyli w czwartek w wieczornym spotkaniu fundacji The British Asian Trust w Guildhall w Londynie. Na miejscu było obecnych ok. 450 osób z dziedziny filmu, telewizji, muzyki, sportu i biznesu.

Dzień wcześniej Camilla odwiedziła Battersea Dogs and Cats Home Old Windsor, gdzie ogłoszono, że została ich królewskim patronem. Na spotkanie ze zwierzętami, które czekają na adopcję, księżna wzięła ze sobą swoje dwa pieski rasy Jack Russell Terrier! Beth została zaadoptowana przez Camillę w 2011 roku, a Bluebell rok później.

,,Mam nadzieję, że będę waszym patronem tak długo jak stoję. Chcę podziękować pracownikom i wolontariuszom, którzy wykonują tak wspaniałą pracę".

www.zimbio.com

We wtorek księżna otworzyła nowo wyremontowany budynek Rosenberg House dla St John's Foundation. Camilla spotkała się z mieszkańcami South oraz z grupą kobiet, które tworzą klasę baletową ,,srebrny łabędź" dla osób w wieku powyżej 55 lat.
Następnie odwiedziła Southside Family Project - organizację, która pomaga rodzinom z problemami dotyczącymi niepełnosprawności fizycznej, przemocy w rodzinie, przemocy seksualnej, uzależnień i długotrwałych problemów ze zdrowiem psychicznym.

Korona z balonów? Czemu nie? :) / www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk

We wtorek w Pałacu Buckingham książę Karol wręczał nagrody młodym członkom organizacji takich jak skauci czy St Johns Ambulance. Nagrody zostały stworzone przez Youth United, która tworzy nowe miejsca wolontariatu dla młodzieży w ubogich i mniej uprzywilejowanych obszarach kraju.
W środę książę Walii odwiedził Orthodox Jewish School Yavneh College, gdzie spotkał się z uczniami i nauczycielami. Przy okazji Karol spróbował swoich sił w nauce tworzenia różnych rzeczy z balonów, w tym np. korony! ;)
* * * * * 
www.thesun.co.uk

The Sun opublikowało kilka zdjęć księcia Harry'ego z Meghan Markle! W czwartek para, trzymając się za ręce opuszczała Soho House w Londynie, gdzie spędzili miły wieczór. 
 
W środę książę pojawił się w Nottingham, gdzie dowiedział się więcej o programach Coach Core i Full Effect. Harry miał okazję oglądać ćwiczenia sportowe oraz uczestniczyć w sesji muzycznej dzieci. Coach Core ma za zadanie zniechęcać dzieci i młodzież do angażowania się w przemoc i wstępowania do gangów.
 
www.dailymail.co.uk
www.zimbio.com

W czwartek rano książę odwiedził London Ambulance Service, gdzie spotkał się z pracownikami pogotowia. Z opowieści ratowników pracujących przy linii telefonicznej Harry dowiedział się jak duży wpływ na zdrowie psychiczne ma ich praca.
,,To była niezwykle chaotyczna sytuacja. Pięć osób krzyczało na mnie abym wysłała karetkę. Telefon był przekazywany od osoby do osoby i nie miałam pojęcia co się tam dzieje. To było bardzo frustrujące. Zajęło mi dużo czasu aby dowiedzieć się, że pacjent nie oddycha. To była naprawdę trudna sytuacja. Czułam się bezradna dla tego człowieka i nikt mi nie pomagał. Trzy tygodnie później dowiedziałam się, że pacjent zmarł. Byłam załamana. To był prawdziwy bałagan. Byłam wrakiem. Wtedy pomogła mi Kate, z którą rozmawiałam 1,5 godziny. Dopiero później poczułam zrzucony ciężar. Nie zdawałam sobie sprawy, że muszę o tym porozmawiać. Jestem dumna, że to zrobiłam."

Harry: ,,To pokazuje jak ważne jest rozmawianie. Dla was każdy dzień jest inny. Nigdy nie wiecie co was spotka." 

* * * * *

Pomału szykuję dla Was tematyczne notki, a na bloga wróci także kalendarz wyjść, który będzie wyglądał inaczej niż dotychczas. Będę tam zamieszczać tylko informacje o ważniejszych wyjściach z tygodniowym wyprzedzeniem lub o wydarzeniach takich jak urodziny, rocznice itp. :)

13 komentarzy

 1. Wniosek z tego taki: Harry , Camilla i Karol jako jedyni z brk sie nie obijaja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie obija się też Królowa, choć się nie pokazuje publicznie na pewno sumiennie spełnia swoje obowiązki

   Usuń
  2. Nie żebym kreowała jakieś teorie spiskowe, ale może Harry wziął się do roboty bo mu tata nakazał w związku z mniej przychylną prasą ostatnio? :) Może to też dlatego Meghan przyjeżdża do niego a nie on do niej, bo zaraz by było, że marnuje pieniądze podatników i w ogóle. Generalnie ładnie razem wyglądają, ale Harry mógłby zdjąć tą czapę ;)

   Usuń
 2. wow to niesamwite agnieszko! dalas zdjecia Harry'ego i Meghan a tu zadnych negatywnych kom i hejtow. aale za to to co sie dzieje u na blogu dziewczyn o Harrym to tragedia.ludzie nie znaja granic.zrobia wszystko by kogos zwyzywac i pokazac w zlym swietle, a jak juz nie maja go wyzywac to obrazaja autorki...:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety wiem o czym mówisz. Dziewczyny prowadzą bloga tylko o Harry'm to zainteresowanie jest tam zdecydowanie większe niż u mnie na ten temat ;)

   Usuń
 3. Camilla jest wspaniałą księżną Kornwalii.Pięknie wyglądała w tym zielonym,aksamitnym płaszczu -jak wróżka z bajek:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej jak taka wróżka-skrzatka w ten poozytywny lekko disneyowski sposób. :-) Stopniowo reszta brk będzie przejmowała patronaty od królowej. Nie mogę się doczekac jak Cambridge będą mieli więcej i wszystkim, ktorzy teraz o nich tak źle mówią utrą nosa sumiennym wykonywaniem obowiązków. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet z tymi co mają teraz Cambridgeowie mogliby wykonywać swe obowiązki sumienniej ;)

   Usuń
 5. Karol chyba nie jest przekonany co do swojej "korony" ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć
  Ostatnio przeczytałam "zabawną" informacje o rodzinie królewskiej załączam link:
  http://kobieta.wp.pl/w-garderobie-brytyjskiej-krolowej-elzbiety-ii-6088244900893825g/3
  Chodzi o slajd 3 i komentarz pod nim. Może ma blogu pojawiła by się notka o wpadkach prasy? Fajnie było by się pośmiać z dziennikarzy:-) Może dla niektórych był by to zimny kubeł wody, i przestali by wierzyć we wszystko co piszą gazety i portale, a na blogu może rzadziej pojawiał by się hejt, który dziennikarze bardzo często napędzą (choćby z Megan, czy wcześnie Kate).
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezłą perełkę znalazłaś! ,,Ślub księżniczki Anny z księciem Edynburga" (o Boże widzisz i nie grzmisz! :P).
   Chętnie napiszę o takich wpadkach, choć szczerze mówiąc nie czytam za często polskich portali, zwłaszcza o BRK. Ale zawsze mogę poszukać :)

   Usuń