Ostatnie wyjścia BRK.

www.zimbio.com

14 lutego księżna Kornwalii odwiedziła Bristol, gdzie spotkała się z organizacją Royal Voluntary Service, która pomaga starszym osobom pozostać aktywnym i niezależnym. Camilla rozmawiała z pracownikami, a także miała okazję zatańczyć z tancerzem grupy Hoppin' Mad. Do tańca została zaproszona także przez królewskiego fotografa Arthura Edwardsa!
 Camilla: ,,Nie mam butów do tańca. Czemu nie zapytasz kogoś innego?"

Arthur: ,,Ponieważ chcę zatańczyć z najpiękniejszą kobietą w tym pomieszczeniu".
Na koniec księżna podziękowała za taniec i poprosiła by nie mówić nic Karolowi :)Następnie księżna udała się do siedziby Women’s Aid, gdzie bardzo wzruszona słuchała opowieści pań, które doświadczyły przemocy domowej. Na koniec wizyty przeszła się po miejscowych sklepach, gdzie przy okazji rozmawiała z mieszkańcami.

W czwartek książę Walii i księżna Kornwalii pojechali do Brixton, południowej części Londynu aby zwiedzić Black Cultural Archives, który został otwarty w 2014 roku.
Ośrodek ten posiada zbiory poświęcone gromadzeniu, zachowaniu i historii czarnych w Wielkiej Brytanii (m.in. o afrykańskich i karaibskich żołnierzach, marynarzach czy lotnikach, którzy walczyli podczas I i II wojny światowej).  Podczas wizyty para książęca spotkała grupę weteranów, a także zostały im pokazane listy, wycinki z gazet i fotografie z archiwum.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Następnie księżna uczestniczyła w obchodach 21 rocznicy ,,Ebony Horse Club" - organizacji charytatywnej, która została założona w 1996 roku w celu podniesienia aspiracji życiowych, umiejętności, wykształcenia i dobrobytu lokalnej młodzieży poprzez naukę jazdy konnej.
Camilla jako prezydent klubu w Brixton, spotkała się z zawodnikami i wolontariuszami, przy okazji oglądając pokazy jeździectwa przed uroczystym pokrojeniem tortu z okazji 21 rocznicy klubu.


* * * * *
www.zimbio.com

W ,,walentynkowy" wtorek księżna Cambridge odwiedziła RAF Air Cadets w RAF Wittering w Stamford. Catherine została patronką RAF-u po księciu Edynburgu, co zostało ogłoszone w grudniu zeszłego roku.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Catherine miała okazję latać na symulatorze lotu, a także osobiście usiąść w samolocie, który używany jest do nauki przyszłych pilotów. Księżna wzięła również udział w treningu młodych kadetów.

Ogłoszono, że 17-18 marca książę i księżna Cambridge odwiedzą Paryż! Więcej szczegółów ma zostać podane wkrótce.

* * * * *
www.zimbio.com

We wtorek królowa i książę Filip otworzyli nowe National Cyber Security Centre, które zajmuje się zapewnianiem bezpieczeństwa przed zagrożeniami cybernetycznymi w Wielkiej Brytanii.
Elżbieta II i Filip mieli okazję zobaczyć książkę telefoniczną z II wojny światowej, którą używał dwór królewski oraz książkę z tajnymi kodami, którą posiadał ojciec monarchini - król Jerzy VI!


www.twitter.com
www.twitter.com

Królowa i książę Edynburga mieli okazję zobaczyć jak wygląda wywołanie ataku cybernetycznego. Następnie zostali zaproszeni do ,,domu przyszłości", w którym pokazano zagrożenia oraz jak zostaną rozwiązane.


* * * * *
www.zimbio.com


Wczoraj książę Harry był obecny na treningu angielskiej drużyny rugby na stadionie Twickenham. Ksiażę rozmawiał z wolontariuszami wspierającymi rugby, z trenerem drużyny oraz oczywiście z samymi zawodnikami.

 * * * * *
Jutro na blogu pojawi się ,,zimowa" notka związana oczywiście z Rodziną Królewską. Z góry uprzedzam, że będzie długa....z dużą ilością zdjęć i filmów :) Pracuję nad powrotem kalendarza na bloga i zmianą niektórych działów, ale wszystko w swoim czasie!

5 komentarzy

 1. a wyjscie Harry'ego i Williama?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Harry'ego już jest, a Williama pojawi się później jak wrócę do domu :) Z resztą i tak są to okrojone wersje, bo nie chcę powielać tego samego, co znajdziecie na innych blogach.

   Usuń
 2. Coraz bardziej lubię Camillę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też.Myślę,że jest wspaniałą księżną i będzie doskonałą żoną króla,choć wydaje mi się,że zasługuje na coś więcej.
  Rk miała ciekawe Walentynki-tańce,samoloty i kody :)
  Czekam z niecierpliwością na notatkę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Królowa bardzo ładnie wyglądała :-)

  OdpowiedzUsuń