Rebecca Deacon już nie będzie prywatną sekretarką księżnej Cambridge! + więcej.

www.pinterest.com

Pałac Kensington potwierdził dzisiaj, że Rebecca Deacon - prywatna sekretarka księżnej Cambridge zakończy swoją współpracę z rodziną królewską tej jesieni! Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się po tym, kiedy ogłoszono, że pod koniec marca Rebecca wychodzi za mąż, a ceremonia odbędzie się w kaplicy królewskiej w St James Palace. Oczekuje się, że para książęca pojawi się na uroczystości.

Rebecca Deacon pracowała dla rodziny królewskiej od ponad 10 lat, gdzie pomagała przy organizacji Sentebale, zorganizowała koncert ku pamięci księżnej Diany w 2007 roku, a od 2012 roku została oficjalnie prywatną sekretarką księżnej Catherine. To ona prowadziła kalendarz wyjść księżnej, trzymała prezenty i bukiety kwiatów oraz kiedy była taka potrzeba przedstawiała osoby podczas spotkań. Zawsze znajdowała się kilka kroków za Catherine, aby w razie potrzeby szybko pomóc lub coś podpowiedzieć.

www.yeeworld.com

Myślę, że ta decyzja była bardzo smutną wiadomością dla księżnej, która miała do niej ogromne zaufanie i wsparcie od samego początku współpracy. Na pewno będzie teraz trudno kogoś takiego znaleźć, ponieważ ta praca wymaga dyskrecji, odpowiedzialności i zdobycia zaufania wśród członków rodziny królewskiej. W końcu Rebecca towarzyszyła nie tylko księżnej, ale także Williamowi czy Harry'emu podczas wspólnych wyjść i Royal Tour.

,,Książę i księżna Cambridge są bardzo wdzięczni Rebecce za jej ciężką pracę i wsparcie, które otrzymali w ciągu ostatnich 10 lat. Życzą jej wszystkiego najlepszego w rozwoju dalszej kariery".

Ciekawe kto ją zastąpi? Być może będzie to obecna asystentka Rebecci - Sophie Agnew? Przekonamy się w swoim czasie :)

* * * * *
www.twitter.com

Hrabina Wessex odwiedziła dzisiaj 3 miejsca. Pierwszym z nim było otwarcie centrum dla niewidomych w Stoke, a następnie Royal Stoke University Hospital, który jest jednym z największych szpitali w Staffordshire. Sophie spotkała się z rodzinami, które korzystają z Children's Centre & Paediatric Ward oraz z pracownikami szpitala. Na koniec wizyty odsłoniła pamiątkową tablicę. 
Ostatnim miejscem było the North Staffordshire Asperger Autism Association na Uniwerstecie Keele, gdzie wzięła udział w warsztatach artystycznych z dziećmi. Organizacja ta zajmuje się wsparciem i pomocą dla rodziców/opiekunów osób z autyzmem.

* * * * *
www.bbc.co.uk

Clarence House ogłosiło dzisiaj kolejne Royal Tour księcia Walii i księżnej Kornwalii! Para książęca zwiedzi Europę od 29 marca do 6 kwietnia. Kraje, które odwiedzą to: Rumunia (29-31 marca), Włochy (Watykan, 31 marca-5 kwietnia) oraz Austria (Wiedeń, 5-6 kwietnia). Tematem wizyt będzie spójność społeczna, więzi militarne oraz zwalczanie handlu ludźmi. Kiedy pojawi się tylko więcej szczegółów, na pewno o tym napiszę.

7 komentarzy

 1. Jestem ogromnie zaskoczona tą informacją. Bardzo przyzwycziłam i przywiązałam się do Rebecci :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Rebecca miała asystentkę sama nią będąc? :D Pewnie dlatego, że jak leciała w podróż z Cambridge to musiał ktoś pilnować wszystkiego.
  Szkoda.
  Ciekawe, czy to wiążę się tylko z tym, że wychodzi za mąż. W sumie mogłaby przecież pracować nadal.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że Rebecca po ślubie będzie chciała założyć rodzinę i to może być jeden z powodów? ;) Albo po prostu chce zmienić pracę, może mieć może więcej czasu? Trudno ocenić.

   Usuń
 3. Piszesz o Hrabinie Wessex, a co z księciem Edwardem? Zastanawia mnie czym on się zajmuję. Czy możesz polecić jakiś blog gdzie znajdę takie informację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli książę Edward ma wyjścia to staram się też o nich pisać. Szczerze mówiąc nawet na oficjalnej stronie BRK nie opisują za bardzo wyjść Edwarda, chyba, że jest ono wspólne z Sophie. Nie ma polskiego bloga ani o hrabinie ani o Edwardzie. Z zagranicznych blogów też nigdy nie widziałam, jedynie jest o hrabinie ;)

   Usuń
 4. Szkoda przede wszystkim dla księżnej,bo się do niej przywiązała.Wyrazem wielkiego uznania pary książęcej jest to,że jej ślub odbędzie się w w Pałacu St.James.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej uznania Królowej, bo Kate i William raczej nie mieli tutaj nic do powiedzenia. Ponadto mama Rebeccy jest pastorem. Kto wie, czy nie udzieli jej ślubu.

   Usuń