Książę i księżna Cambridge we Francji + więcej.

www.dailymail.co.uk

W piątek rano książę i księżna Cambridge uczestniczyli w obchodach Dnia Św.Patryka w Irish Guards w Hounslow w zachodniej części Londynu. Po uroczystej paradzie wg zwyczaju księżna wręczała pułkownikom koniczynki, a na koniec wizyty rozmawiali z pułkownikami i  napili się piwa.

www.zimbio.com / www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Tego samego dnia po południu para książęca pojechała do Paryża we Francji, gdzie spędzili dwa dni. Po przyjeździe na miejsce udali się do Pałacu Élysée, gdzie przywitał ich Prezydent Francois Hollande aby porozmawiać m.in. na temat Brexitu (wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej). Następnie udali się do Brytyjskiej Ambasady, gdzie uczestniczyli w oficjalnym przywitaniu, a wieczorem w kolacji zorganizowanej przez brytyjskiego ambasadora.

www.zimbio.com
www.zimbio.com
www.dailymail.co.uk

Kolejnego dnia swoje wizyty rozpoczęli od Les Invalides - szpitala i pensjonatu dla inwalidów wojennych, gdzie spotkali się z byłymi żołnierzami słuchając ich historii. Poznali tam również kilka osób, które uczestniczyły w atakach terrorystycznych w Teatrze Bataclan i Nicei. Para książęca miała okazję zwiedzić także Musée de d'Orsay, a następnie spotkali się z organizacją Les Voisons, która wspiera brytyjskie dzieci mieszkające we Francji. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, gdzie w tle znajdowała się oczywiście wieża Eiffla. 
Na koniec dnia udali się na mecz rugby pomiędzy Walią, a Francją aby następnie wrócić do Anglii.

Mimo wielu ogłaszanych zagrożeń dot. ataków terrorystycznych wizyta udała się całkowicie bezpiecznie. Po zdjęciach widać większą ilość ochrony wokół księcia i księżnej, którzy oczywiście normalnie też ich otaczają, ale nie rzucają się aż tak w oczy, tak jak widać to było podczas tej wizyty. Przynajmniej ja to trochę zauważyłam :)

* * * * *
www.zimbio.com

W środę książę Harry pojechał na tereny lasu Epping aby dowiedzieć się więcej o projekcie Wood Pasture Restoration, należącego do programu The Queen's Commonwealth Canopy.
Podczas wizyty dowiedział się o dziedzictwie naturalnym i historycznym tego obszaru oraz o ważnym dla nich naturalnym wypasaniu krów w tym miejscu.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

Harry rozmawiał także z lokalnymi dziećmi, które często korzystają z parku i są zaangażowane w szereg działań konserwatorskich. Książę pomógł zidentyfikować problemy ze zdrowiem roślin oraz zasadził drzewo.

www.zimbio.com

Następnego dnia książę wziął udział w konferencji Veterans' Mental Health (z kampanii Heads Together), w której uczestniczyli oczywiście weterani wojenni.

 * * * * *
www.dailymail.co.uk

Księżna Kornwalii, księżniczka Anna i Zara Tindall były obecne na drugim dniu Ladies' Day podczas Cheltenham Festival (wyścigi konne).

www.dailymail.co.uk

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Trzeciego dnia wizyty w Malawii hrabina Wessex odwiedziła Lions Sight First Eye Unit w Kamuzu Central Hospital, gdzie spotkała się z personelem i pacjentami. Sophie za pomocą smartfona zaprezentowała w jaki sposób można obecnie skanować siatkówkę oka.

www.dailymail.co.uk
www.twitter.com

Jako vice patron ,,The Queen Elizabeth Diamond Jubilee Trust" wzięła udział w 2 spotkaniach dotyczących ,,The Queen's Young Leaders", które zmieniły życie na lepsze wielu młodym osobom. Wieczorem uczestniczyła w spotkaniu z ,,Młodymi Liderami" zorganizowanym przez Holly Tett & UK w Malawi.

* * * * *
www.zimbio.com

W czwartek Elżbieta II, książę Filip i książę Kentu oficjalnie otworzyli the National Army Museum, które zostało przebudowane w ciągu ostatnich 3 lat. Muzeum przedstawia historię armii brytyjskiej, zapiski osobistych doświadczeń żołnierzy, ich stroje itp.
Monarchini miała okazję zobaczyć swój własny mundur, kiedy była honorowym brygadierem w Women's Royal Army Corps (WRAC) od 1949-1953 roku.
Na koniec wizyty monarchini odsłoniła pamiątkową tablicę.


* * * * *

Mimo kłopotów z Internetem od 2 tygodni (raz jest, a raz go nie ma) staram się pisać wszystko na bieżąco. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie, ale co mogę zrobić, jeśli jest to całkowicie ode mnie niezależne? Wiecie na pewno jak to jest, jak nawet ,,specjaliści" nie wiedzą co się dzieje ;)

Poza tym chciałam Was poinformować, że od kwietnia ruszy na blogu seria postów o serialu ,,The Crown". Będę je pisać wspólnie z blogerką Justyną, dlatego wszystkich, którzy oglądali serial gorąco zachęcam do dyskusji na temat każdego odcinka :)
Wkrótce pojawi się także post o podstawach protokołu w BRK oraz moja recenzja książki ,,,Prawdziwa Królowa" Andrew Marr'a. Obecnie jestem w trakcie czytania ,,Victoria" Daisy Goodwin i szczerze polecam, bo napisana jest bardzo ciekawie! O tej książce również niedługo napiszę, ponieważ jako wielka fanka serialu ,,Victoria" jestem nią zachwycona!

PS: Nie, to nie jest reklama, to po prostu moja osobista opinia :)

3 komentarze

 1. Ja też jestem zakochana w serialu Victoria .Pełen uroku,blasku monarchii wspaniale przybliża losy królowej i pomimo zapierających dech w piersi wnętrz i kreacji,pokazuje ich od ludzkiej strony- mieli swoje lęki,słabostki,sympatie i antypatie tak jak my.
  Życzę ci,żebyś już nie miała problemów z Internetem,bo z niecierpliwością czekam na notatki tematyczne: )

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytam wszystkie recenzje.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sophie miała bardzo ciekawe stylizacje podczas wizyty w Malawi :)

  OdpowiedzUsuń