Książę Harry na ślubie przyjaciela z Meghan! /Książe i księżna Cambridge będą w Polsce + więcej.

www.twitter.com

Książę Harry uczestniczył wczoraj w ślubie swojego przyjaciela Toma ,,Skippy" Inskip z Laurą Hughes-Young na Jamajce w Montego Bay. Towarzyszyła mu Meghan Markle :)

www.twitter.com
www.dailymail.co.uk

* * * * *
www.zimbio.com

Wczoraj królowa Elżbieta II odwiedziła Lucknow Barracks w Tidwort z okazji obchodów Dnia Św.Dawida w Walii. Monarchini wzięła udział w paradzie oraz wręczyła żołnierzom, kadetom i weteranom pory (symbol św Dawida), które zostały owinięte czerwoną nicią oraz przypięte do kapelusza. Królowa poznała także nową maskotkę pułku - kozę Llywelyn.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

We wtorek królowa Elżbieta II wraz z księciem Filipem odwiedziła Charterhouse, które kiedyś było klasztorem, a obecnie jest to muzeum. Po oficjalnym otwarciu muzeum przez monarchinię, para królewska obejrzała eksponaty, zwiedziła budynek, a następnie w centrum nauki spotkała się z miejscowymi uczniami.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

We wtorek księżna Cambridge otworzyła nowe centrum Ronald McDonald House w Evelina London Children's Hospital. Catherine zwiedziła cały budynek oraz spotkała się z rodzicami i ich chorymi dziećmi, którzy korzystają z pomocy fundacji. Dzięki budowie takich ,,domów" rodzice nie muszą się martwić gdzie mieszkać podczas leczenia dzieci w szpitalu. Obecnie znajduje się 14 takich domów w Wielkiej Brytanii, które pomagają rocznie 7000 rodzinom.

www.zimbio.com
www.zimbio.com

W środę książę William jako patron SkillForce uruchomił oficjalnie nowy program - The Prince William Award (PWA) podczas swojej wizyty w szkole podstawowej w Walii. Nagroda ta ma na celu pomóc małym dzieciom w wieku od 6-14 lat rozwijać charakter, pewność siebie i odporność. Drugim etapem (8-11 lat) jest skupienie uwagi na rozwijaniu osobowości w zespole. Trzecim etapem (12-14 lat) jest inspiracja młodzieży jako liderów i nabycie przez nich umiejętności, niezbędnych do podjęcia odpowiedzialności.

Książę dołączył do trzech różnych grup, gdzie w każdej z nich musiał wykazać swoje umiejętności. Na koniec wizyty wygłosił przemówienie.

* * * * *
www.royal.uk
Hrabina Wessex odwiedziła Blind Veteran's Llandudno Centre, które pomaga weteranom wojennym m.in. w rehabilitacji aby mogli prowadzić w miarę możliwości normalne życie.
Centrum pomaga także weteranom, którzy stracili wzrok, kończyny, a w szczególności otacza opieką osoby zagrożone bezdomnością.

* * * * *
www.dailymail.co.uk

Księżniczka Anna i Zara Tindall oglądały wczoraj razem mecz rugby, w którym grał mąż Zary, Mike. Wcześniej tego dnia księżniczka Anna otworzyła lokalny klub rugby w Gloucestershire.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

* * * * *
www.dailymail.co.uk


Księżniczka Eugenie została zauważona z chłopakiem i Cressidą Bonas w Londynie.
 
 * * * * *
Na sam koniec najważniejsza wiadomość z wczoraj! Książę i księżna Cambridge przylecą do Polski i Niemiec w lipcu z oficjalną wizytą! Na razie Pałac Kensington nie podał konkretnej daty, ilości dni ani miejsca gdzie będzie przebywać para książęca. Za to w prasie angielskiej mówi się, że odwiedzą obóz Auschwitz.

Zapewne większość z Was będzie chciała się wybrać aby zobaczyć ich na żywo. Myślę, że to naprawdę świetna okazja i jeśli ktoś będzie mógł wziąć sobie wtedy wolne w pracy (uczniowie mają wakacje - szczęściarze!) to warto :) 
Bardzo żałuję, że nie będzie mnie wtedy w Polsce, bo byłaby to wspaniała okazja do spotkania się z Wami i dziewczynami z blogów :( Mimo to zachęcam Was do tego, bo wiem, że dziewczyny już coś wspólnie planują! :)

3 komentarze

 1. Nie mogę się doczekać tej wizyty Williama i Kate!

  OdpowiedzUsuń
 2. William ma nareszcie nagrody swego imienia.Widać,że świetnie bawił się z dziećmi.
  Kate perfekcyjna.Takie domy to wspaniała inicjatywa i bardzo potrzebna.Moja rodzina,które mieszka w Anglii z nich korzystała i to było błogosławieństwo.Szkoda,że nie jest to popularne w Polsce.
  Wciąż jeszcze nie mogę ochłonąć po wczorajszej wiadomości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Strój księżniczki Anny (i ta czapka!) na ostatnim zdjęciu - bezcenny ;)

  OdpowiedzUsuń