Royal Ascot - dzień I.

Mam Cię! ;) / www.dailymail.co.uk

Dzisiaj rozpoczęły się ulubione wyścigi konne królowej czyli Royal Ascot, które będą trwały do 24 czerwca (sobota). Zgodnie ze zwyczajem monarchini przyjechała na tor powozem w którym zasiedli także książę Filip, książę Andrzej oraz Lord Vestey. Za nimi jechali: książę i księżna Cambridge oraz hrabia i hrabina Wessex, a w ostatnim powozie był książę Karol z księżną Camillą oraz księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenie. 
Po przyjeździe na miejsce rodziny królewskiej, wszyscy obecni na torze wyścigowym uczcili minutą ciszy ofiary ostatnich zamachów terrorystycznych oraz pożaru wieżowca w Londynie (Grenfell Tower).

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
Minuta ciszy... / www.dailymail.co.uk

Dzisiejszego dnia miała miejsce też zabawna sytuacja, którą fotografowie zdążyli dość szybko wychwycić. Przy wsiadaniu do karocy hrabina Wessex straciła na chwilę równowagę, którą szybko przytrzymała zaskoczona księżna Cambridge. Obie panie miały przy tym dużo śmiechu, a razem z nimi książę William i książę Edward :)

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk
Lady Gabriella Windsor / Lord Freddie Windsor z żoną Sophie / www.dailymail.co.uk
Książę i księżna Michael z Kentu / Książę Karol i księżna Camilla / www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk


Na miejscu obecna była także Zara Tindall z mężem, Peter Philips z żoną Autumn, lady Gabriella Windsor, Lord Freddie Windsor z żoną Sophie oraz książę i księżna Michael z Kentu. Zauważono także rodziców księżnej Cambridge: Michaela oraz Carole Middleton.

Nagrody zwycięzcom wręczali książę William z księżną Catherine oraz książę Karol z księżną Camillą.

4 komentarze

 1. Sytuacja z powozu bardzo zabawna nawet dla jej uczestników.W ogóle wszystkim wczoraj dopisywały wyśmienite humory:)
  W białej koronce Catherine jestem zakochana.Rok temu wyglądała perfekcyjnie,ale teraz jeszcze lepiej:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rodzina królewska wyścigi konne ma chyba we krwi, bo wszyscy to lubią ;)

   Usuń
 2. Wytłumaczyć mi ktoś kto to jest Lord Vestey? Chyba mi to gdzieś umknęło, bo od trzech lat dość sukcesywnie patroluję drzewo genealogiczne BRK... Z góry wielkie dzięki za pomoc 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lord Vestey nie należy do BRK, ale jest bliskim przyjacielem rodziny. Jest odpowiedzialny za przygotowanie karocy i koni podczas uroczystego otwarcia sesji Parlamentu i Trooping the Colour. Otrzymał tytuł ,,Master of the Horse" w 1999 roku. Często towarzyszy królowej podczas Royal Windsor Show.
   Rodzina Vestey ma fortunę o wartości 750 milionów funtów (są właścicielami Vestey Foods Group) oraz ogromną posiadłość w Gloucestershire.
   Lord to także bliski przyjaciel księcia Karola, a jego żona jest matką chrzestną księcia Harry'ego :)

   Usuń